Pasaules hokeja čempionāts: trešās dienas apskats.

2019. gada pasaules hokeja čempionāts Slovākijā svētdien, 12. maijā, turpinājās ar kārtējām spēlēm.

Portāls "Defi" visas dienas garumā piedāvāja spēļu teksta tiešraides.

Pasaules hokeja čempionāts, 12. maijs
Līdz ar to šo teksta tiešraidi portāls "Delfi" noslēdz. Latvijas un Šveices izlašu mačam sekosim speciāli šai spēlei veltītā teksta tiešraidē.
Nīderbergers bija labākais spēlētājs Vācijas izlasē, bet Bau tika godināts Dānijas komandā.
Dānija - Vācija 1:2. Spēle noslēgusies.
Dānija - Vācija 1:2. Spēle noslēgusies. Vārtu guvēji: Matiass Bau (50:19 min.) - Matiass Plahta (30:27 min., vair.), Frederiks Tifelss (39:49 min.)Soda minūtes: 14 - 14Metieni pa vārtiem: 36 - 26
Dāņi vairākumu aizvadīja neveiksmīgi, un pēdējās sekundēs Draizaitls izgājienā nepārspēja pretinieku vārtsargu. Trīs minūtes līdz pamatlaika beigām.
Par spēles labākajiem hokejistiem atzīts "hat-trick" autors Antons Landers, kā arī "apceltais" vārtu vīrs Marko de Filipo Roja.
54:36 min. Noraidījums Vācijas izlasē. Dānijas izlases ofensīva laukumā bija diezgan lieka. Vācijas izlase izmisīgi darbojās aizsardzībā, līdz Šopers pielietoja neveiksmīgu spēka paņēmienu.
Itālija - Zviedrija 0:8 (0:1, 0:1, 0:6). Spēle noslēgusiesVārtu guvēji: Antons Landers (2:10 min.), Patriks Hornkvists (25:25 min., vair.), Oskars Lindbloms (41:41 min., vair.), Markuss Krīgers (42:52 min.), Antons Landers (48:55 min., maz.), Viljams Nīlanders (52:33 min.), Antons Landers (55:32 min.), Patriks Hornkvists (58:29 min.)Soda minūtes: 6 - 4Metieni pa vārtiem: 13 (4+2+7) - 58 (17+23+18)
Itālija - Zviedrija 0:8. Spēle noslēgusies
58:29 min. Itālija - Zviedrija 0:8Patriks Hornkvists meistarīgi pielabo metienu no zilās līnijas, atrodoties ar muguru pret vārtsargu.
Dānijas hokejisti turpināja vairāk darboties ar ripu un centās rezultātu izlīdzināt. Vācijas hokejisti bija diezgan dziļi iesēdās aizsardzībā.
55:32 min. Itālija - Zviedrija 0:7Antonam Landeram "hat-trick"! Itālijas izlase saplosīta.
50:19 min. Dānija - Vācija 1:2Nikolajs Mejers aiz vārtiem piespēlēja Matiasam Bau, kurš no ļoti asa leņķa raidīja ripu vārtu augšējā daļā, gūstot dāņiem pirmos vārtus.
Niklass Jensens vairākuma pirmajās sekundēs uzreiz izdarīja metienu pa vārtiem. Dāņi turpināja uzbrukt, Elerss trāpīja pa vārtu stabu. Lai arī kombinācijas bija labas, taču ripa vārtos neslīdēja.
45:27 min. Noraidījums Vācijas izlasēNovaks par pretinieku turēšanu devies izciest divu minūšu sodu.
52:33 min. Itālija - Zviedrija 0:6Trīs zviedru hokejistiem atrodoties tiešā vārtsarga laukuma tuvumā, Viljams Nīlanders iedzen pamatīgu naglu de Filipo vārtos. Vārtsargs tobrīd jau bezspēcīgs guļ uz ledus. Tiek skatīts, vai kāds no šiem hokejistiem netraucēja itāļu vārtu vīram. Vārti tiek ieskaitīti!
42:47 min. Noraidījums Dānijas izlasē. Trešo reizi un noraidīto soliņu devās Niklass Jensens, kurš iemetienā bīstami nospēlēja ar augsti paceltu nūju.
Abas komandas turpināja līdzīgo spēkošanos. Dānijas sniegumā bija redzams, ka viņi ir vairāk tendēti uz uzbrukumu, jo jāatspēlē divu vārtu deficīts.
48:55 min. Itālija - Zviedrija 0:5Itālija vairāk izskatās pēc komandas mazākumā nekā vairākumā. Tas noslēdzas ar loģisku Antona Landera vārtu guvumu, kuru zviedri gūst, aizbēgot divatā pret vārtsargu.
Dānija - Vācija 0:2. Sācies 3. periods.
47:17 min. Itālijai vairākumsAdrians Kempe šķietami netīšām trāpa Ramozeram pa seju ar nūju. Šajā spēlē piedalās arī Mario Kempe (uz muguras rakstīts "M. Kempe"), taču varam apgalvot, ka radniecība ar dzejnieci Mirdzu Ķempi šiem puišiem nav.
42:52 min. Itālija - Zviedrija 0:4Markuss Krīgers ar ļoti precīzu metienu, netraucēti raida ripu vārtos pretkustībā vārtsargam. Itālijas kāršu namiņš sāk brukt.
41:57 min. Itālija - Zviedrija 0:3Zviedri uzreiz soda pretiniekus. Divas piespēles šķērsām visiem četriem itāļiem un Oskars Lindbloms laida ripu tukšos vārtos.
41:41 min. Zviedrijai vairākumsItālija sodīta par skaitliskā sastāva pārkāpumu.
Lundkvists trīs reizes pēc kārtas glābj komandu, bet moments noslēdzas ar labu reakciju no Gustafsona puses, viņam aši ar nūju izvelkot ripu no tukšiem vārtiem.
Itālija - Zviedrija 0:2. Sācies 3. periods
39:49 min. Dānija - Vācija 0:2Vācijas hokejisti uzvarēja divcīņā pie apmales, un Dominiks Kahūns ieguva ripu. Tad viņš teicami piespēlēja Frederikam Tifelsam, kurš vārtu priekšā apspēlēja pretinieku vārtsargu.
Elerss gandrīz iegāza savu komandu, kad viņš vārtu priekšā pazaudēja ripu, taču vācieši no neizmantoja. Niklass Jensens brīdi vēlāk atkal bija uzbrukuma smailē, bet atkal palika bešā.
Vācijas izlase vairākumā izspēlēja uz tukšo vārtu pusi, taču piespēles nesanāca tik asas, kā bija domāts. Izskaņā Dānijas izlases vārtsargs Dāms atvairīja trīs metienus pēc kārtas un neļāva vāciešiem nostiprināt vadību.
33:39 min. Noraidījums Dānijas izlasē. Dānijas izlase ilgstoši nelaida Vāciju ārā no savas zonas un apdraudēja pretinieku vārtus. Tad dāņi pārkāpa skaitlisko sastāvu un palika mazākumā.
Itālija - Zviedrija 0:2. Noslēdzies 2. periodsPēdējā perioda minūtē Itālija divreiz labā ātrumā ieslido zviedru zonā, taču metienu neizpilda.
10:27 min. Dānija - Vācija 0:1Leons Draizaitls diriģēja Vācijas izlases vairākuma izspēli, un viņš piespēlēja Matiasam Plahtam, kurš meta precīzi no labās malas, realizējot vairākumu.
30:02 min. Noraidījums Dānijas izlasē. Elerss tika noraidīts par pretinieka turēšanu. Vācijai vairākums četri pret trīs.
29:07 min. Abpusējais noraidījums. Dānijas izlase vairākuma izskaņā spēja saasināt situāciju vārtu priekšā, un Niklass Jensens izdarīja metienu. Tad tiesneši piesprieda sodus abu komandu spēlētājiem.
Nīlanders norībina Itālijas vārtu pārliktni. Vēl piecas minūtes otrajā trešdaļā. Itāļiem tās izturēt līdz galam bez ielaistiem vārtiem būtu liels sasniegums. Periodā ar tālo rezervistu soliņu viņiem gājis grūtāk.
Itālijai reta iespēja radīt labu vārtu gūšanas iespēju, aizmūkot divatā pret vienu aizsargu. Uzbrukums gan noplok šķietama fiziska saguruma dēļ. Itāļi aizsargājoties patērējuši daudz enerģijas.
26:57 min. Noraidījums Vācijas izlasē. Reils pielietoja labu spēka paņēmienu, bet tad viņš turpināja turēt pretinieku, par ko tika noraidīts.
Burvīgi itāļu vārtos turpina spēlēt Marko de Filipo Roja, kurš drīz būs atvairījis jau 30 metienus. Iespējams, Itālijas treneru štābam nāksies pārdomāt, kurš otrdienas spēlē pret Latviju stāsies valstsvienības vārtos.
Vācieši Zeiders un Tifels neizmatoja savas iespējas uzbrukumā, bet mirkli vēlāk Olsens labi pieturēja ripu un izdarīja metienu pāri vārtiem. Dānijas hokejisti aizvadītās epizodes bija aktīvāki.
Dānijas un Vācijas hokejisti spēlēja ne pārāk augstā tempā, turklāt abu vienību izpildījumā bieži bija redzamas tehniskas kļūdas. Dānija pēc vairākuma izspēlēja kombināciju, kurā Jensens piespēlēja  Elersam, taču viņš no vārtu priekšas bija neprecīzs.
Pagājušas vairāk nekā desmit minūtes otrajā trešdaļā un itāļi izpildījuši tikai vienu metienu. Kempe bīstami uzbrūk de Filipo Rojas sargātajiem vārtiem, tomēr Itālija turpina spītīgi turēties pretim.
21:35 min. Noraidījums Vācijas izlasē. Vācija ne tikai nerealizēja savu vairākumu, bet pēc tam Hagers neveiksmīgi pielietoja spēka paņēmienu un devās izciest divas soda minūtes.
Dānija - Vācija 0:0. Sācies 2. periods.
25:25 min. Itālija - Zviedrija 0:2Šoreiz zviedri vairākumu neizšķērdē. Pārliecinoša spēle no pirmās sekundes, kas noslēdzas ar Patrika Hornkvista vārtiem. Itālijai patraucē aizsargs, kurš pazaudēja nūju un nespēja pilnībā aizstāvēties.
24:33 min. Zviedrijai vairākumsEntonijs Bardaro noraidīts par nevajadzīgu pretinieka ķeksēšanu Zviedrijas zonā.
Jespers Brats trāpa pa Itālijas vārtu stabu uzbrukumā, kura laikā Zviedrija kādu minūti atrodas pretinieku zonā.
Itālija - Zviedrija 0:1. Sācies 2. periods
Dānija - Vācija 0:0. Noslēdzies 1. periods.
18:47 min. Noraidījums Dānijas izlasē. Tiesneši darbojās ļoti punktuāli, un fiksēja pārkāpumu dānim Stormam, kurš saņēma sodu par turēšanu.
Vācijas izlase perioda izskaņā darbojās pārliecinošāk, un Dāms cimdā tvēra spēcīgu Zeidenberga metienu.
Itālija - Zviedrija 0:1. Noslēdzies 1. periodsItāļi īsti neko nespēj izveidot skaitliskajā vairākumā, taču ne tas varenākais periods Zviedrijas izpildījumā.
13:44 min. Noraidījums Vācijas izlasē. Vācieši vairākumā izveidoja vienu momentu, bet to nerealizēja. Tad viņi pārkāpa skaitlisko sastāvu.
Deniss Rasmusens vienatnē aizbēg pret vārtsargu mazākumā, taču nespēj pārspēt itāļu vārtsargu.
12:08 min. Noraidījums Dānijas izlasē. Niklass Jensens paklupināja Plahtu un deva vāciešiem vairākumu.
17:30 min. Itālijai vairākumsMarkuss Petersons par šķietami ikdienišķu spēka paņēmienu tiek sodīts ar divu minūšu pārkāpumu. Laba iespēja itāļiem, kuriem spēle lielāko daļu perioda gājusi parocīgā gultnē.
Dānijas izlases vairākums bija diezgan neizteiksmīgs, bet tam sekoja Draizaitla un Plahtas metieni pēc aizsargu apspēlēšanas. Abi meta garām.
Sociālajos tīklo ļoti asi diskutē par Vācijas neieskaitītajiem vārtiem. Vienā no viedokļiem pausts sašutums, ka vārtsarga skata nosegšana tagad tiek fiksēta kā bloķēšana.. https://twitter.com/PitkanenElias/status/1127583931837054976
8:53 min. Noraidījums Vācijas izlasē.Šopers pretinieku uzbrukumu apturēja ar turēšanu ar nūju.
Zviedrija ilgstoši iespiež itāļus savā zonā, taču pastarīši varonīgi aizsargājas un diži daudz vārtu gūšanas momentus nepieļauj.
Sasniegts gandrīz perioda vidus punkts. Neskatoties uz lielo metienu pārsvaru, Zviedrija nemaz nav bijusi tik pārliecinoši labāka. Diezgan blāvs izpildījums vairākumā.
Vācijai neieskaita vārtu guvumu.Vācijas izlase vairākumā izveidoja labus vārtu gūšanas momentus, bet tad Leans Bergmans saņēma ripu, ieslidoja sev ērtā metiena pozīcijā un izpildīja metienu vārtu augšējā stūrī.Dānijas izlase pieprasīja video atkārtojumu, kurā fiksēja, ka vācietis esot traucējis vārtsargam Dāmam. Tiesa, viņš tā arī neiebrauca vārtsarga laukumā un kontaktu šķietami izprovocēja pats Dāms.
5:03 min. Zviedrijai vairākumsJans Pavlu klupina aktīvo Landeru savā zonā.
4:52 min. Noraidījums Dānijas izlasē. Dānis Bedkers uzbrukuma zonā ļoti nevajadzīgi nogāza Hageru, atstājot savu komandu mazākumā.
Dānijas un Vācijas mačs iesākās līdzīgā cīņā, un pirmajās minūtēs nevienai no komandām nav bijuši labu vārtu gūšanas momenti. Tribīnēs arī salīdzinoši mierīga atmosfēra.
2:10 min. Itālija - Zviedrija 0:1Antons Landers gandrīz no aizvārtes savāc atlēkušo ripu pēc Brata metiena un atklāj rezultātu.
Itālija - Zviedrija. Spēle sākusies
Dānija - Vācija. Spēle sākusies
Vācijas izlase čempionātu iesākusi ar uzvaru pamatlaikā pār Lielbritāniju (3:1), bet Dānija pēcspēles metienos uzvarēja Franciju (5:4).
Henriks Lundkvists atkal būs atbildīgs par Zviedrijas izlases vārtu drošību. Itāļi devuši iespēju Marko de Filipo Rojam. Andreass Bernards, kurš pirmajā turnīra spēlē piedzīvoja iepriekš minēto sakāvi, šodien otrā vārtsarga lomā.
Itālijas izlase šajā spēlē lūkos gūt savus pirmos čempionāta vārtus. Turnīru itāļi sāka, piekāpjoties Šveices izlasei ar graujošo 0:9. Savukārt Zviedrija ar 2:5 atzina Čehijas pārākumu, neveiksmīgi uzsākot čempionu titula aizstāvēšanu.
Dānijas izlases vārtos gaidāmajā mačā stāsies Sebastjans Dāms, bet par Vācijas vārtu drošību rūpēsies Matiass Nīderbergers. Abu komandas spožākās zvaigznes ir Larss Ellers un Leons Draizaitls.
Francijas izlases rindās par labāko atzīts Kevins EkefilsASV izlasē labākais divu vārtu autors Alekss Debrinkats
ASV - Francija 7:1. Spēle noslēgusiesVārtu guvēji: Alekss Debrinkats (4:05 min., vair.), Frenks Vatrano (5:48 min.), Alekss Debrinkats (6:04 min.), Kolins Vaits (33:56 min.), Patriks Keins (35:52 min.), Kriss Kreiders (40:55 min.), Kolins Vaits (54:21 min.) - Antuāns Rēšs (46:36 min.)Soda minūtes: 6 - 6Metieni pa vārtiem: 42 (14+14+14) - 24 (4+12+8)
ASV - Francija 7:1. Spēle noslēgusies
Pēdējāminūtē vēl viena pagrūstīšanās pie Francijas vārtiem. Ilonens tvēra ripu, bet Kreiders uzgrūda vienu no aizsargiem virsū vārtsargam
Abpusējais noraidījumsIt kā mierīgajā spēlē pēc vienas no epizodēm pie Francijas vārtiem neliela bakstīšanās izvērtās par dūru vicināšanos. Tiesneši apklusina karstasinīgos hokejistus un abās komandās soda pa diviem hokejistiem.
Par Austrijas izlases labāko spēlētāju atzīst Lukass Haudums, savukārt Krievijas valstsvienībā izcelts vārtsargs Aleksandrs Georgijevs.
Krievija - Austrija 5:0. Spēle noslēgusies
Krievija - Austrija 5:0 (1:0, 2:0, 2:0). Spēle noslēgusiesVārtu guvēji: Jevgeņijs Dadonovs (12:15 min., vair.), Ņikita Kučerovs (34:23 min.), Ivans Teļegins (34:59 min.), Jevgeņijs Dadonovs (40:15 min.), Iļja Kovaļčuks (44:06 min.)Soda minūtes: 2 - 8Metieni pa vārtiem: 37 (17+10+10) - 15 (5+6+4)
54:21 min. ASV - Francija 7:1Kolins Vaits, būdams ar muguru pret vārtiem, ripu iemet vārtos. Skaists gols!
Atkal izceļas Kučerova un Guseva duets. Gusevs raida zibenīgu metienu gar pašu vārtu stabu. Bratislavā vēl jāspēlē divarpus minūtes.
Austrija iztur mazākumu. Starp Raflu un Zadorovu pēcāk izveidojas mazs kašķis.
51:45 min. Krievijai vairākumsKomareks vien ar ilgstošu Kučerova turēšanu spēj cīnīties ar krievu zvaigzni. Epizodes beigās austrietis vēl netīšām trāpa hokejistam ar nūju pa seju.
ASV - Francija 6:1Tiesneši pēc ilgākas video analīzes golu ieskaita
ASV - Francija Francija vairākuma beigās iebaksta ripu vārtos. Tomēr tiesneši dodas skatīt, vai Francijas gols bijis noteikumu ietvaros
44:35 min. Francijai vairākumsLarkins izpelnās pirmo sodu mačā amerikāņiem. Francijai iespēja izglābties no sausā zaudējuma
44:06 min. Krievija - Austrija 5:0Kreivi sākuši rotaļāties ar Austrijas izlasi. Kuzņecovs nonāk lieliskā metiena pozīcijā pāris metrus no vārtiem, taču viņš izvēlas vēl dalīties ar ripu, dodot spēcīgu piespēli Kovaļčukam, kurš stāvēja blakus vārtiem. Kovaļčuks pieliek nūju un panāk 5:0.
40:55 min. ASV - Francija 6:0Francūži neveiksmīgi nospēlēja vārtu priekšā, Larkins kritienā ripu pasita atpakaļ Kreideram, kura metiens ir precīzs
ASV - Francija 5:0. Sākas 3. periods
40:15 min. Krievija - Austrija 4:0Piecpadsmit sekundes trešajā periodā un jau ceturtie vārti... Dadonovam tie arī ceturtie turnīrā.
ASV - Francija 5:0. Noslēdzies 2. periods
Krievija - Austrija 3:0. Noslēdzies 2. periods
35:52 min. ASV - Francija 5:0Neveiksmīgi nospēlē Francijas vārtsargs Ilonens, nefiksējot ripu. To pamana ASV izlases kapteinis Patriks Keins, un vienkārši ieslidina ripu vārtos.
34:59 min. Krievija - Austrija 3:0Austrija salūzt. Ivans Teļegins, pirmo reizi iznācis laukumā šajā čempionātā, izcili pielabo Iļjas Kovaļčuka uzmetienu vārta virzienā, novirzot ripu vārtos.
33:56 min. ASV - Francija 4:0Kvins Hjūzs veica teicamu reidu, no aizvārtes atdod piespēli Kolinam Vaitam, kurš met precīzi
34:23 min. Krievija - Austrija 2:0Beidzot vadzis lūzt. Ņikita Kučerovs ar Ņikitu Gusevu divatā izrēķinās ar Austrijas aizsardzību. Kučerovam beigās atliek vien mest tukšos vārtos.
Bratislavā par garlaicību nevar sūdzēties. Trīs pēc kārtas piešķirtie noraidījumi noslēgušies bez vārtu guvumiem, tomēr iespējas bija daudz. Ovečkins tiek pasaudzēts no soģu puses pēc spēka paņēmiena, apturot pretinieku, kurš gandrīz aizbēga vienatnē pret vārtsargu. Laukumā mazs pārtraukums, jo pēc sadursmes hokejisti ieslīdēja vārtos un tos pamatīgi izkustināja.
ASV izlase nedaudz "palielina apgriezienus" un uzreiz bīstami momenti. Iespēja tikt pie hat trick bija Debrinkatam, bet pēc tam Keins vārtu priekšā īsti netrāpa pa ripu.
31:00 min. Krievija spēlē četratā pret trijiemNHL spēlētājs Rafls nopelna divas minūtes par sitienu ar nūju.
29:58 min. Spēle četri pret četriKrievija pavirši spēlē vairākumā, austriešiem aizmūkot veselos divos bīstamos ātrajos uzbrukumos. Kučerovam nākas glābt situāciju ar noteikumu pārkāpumu.
29:09 min. Krievijai vairākumsŠlāhers diezgan nešpetni bortā triec Ovečkinu. Varēja sanākt arī kāds negadījums, jo tuvumā bija atvērti izlases soliņa vārtiņi.
Francijas pretuzbrukumā Flerī neizdevās apspēlēt Demko. ASV vārtsargs mirkli vēlāk atkal glābj amerikāņus.Seko vēl viens Francijas pretuzbrukums, vēl divi bīstami metieni.Neliels haoss ASV izlases rindās.
ASV - Francija 3:0. Sācies 2. periods
Bratislavā turpinās samērā atklāts hokejs. Metienu skaits pagaidām saucams par maldinošu. Austriešiem uzbrukumi rodas krietni retāk, taču šķiet, ka katrs no tiem pārvēršas kādā pusmomentā. Arī otrā perioda sākumā top mazs haoss pie Krievijas izlases vārtiem.
Krievija - Austrija 1:0. Sācies 2. periods
Latvijas hokeja izlase Bratislavā jau aizvadījusi rīta treniņu. Pēc tā zināms, ka vakarā pret Šveices izlasi vārtos Latvijai būs šveicietis Merzļikinshttps://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/latvijas-izlases-vartu-drosiba-uzticeta-sveicietim-merzlikinam.d?id=51077557
ASV - Francija 3:0. Noslēdzies 1. periods
ASV hokejisti mazinājuši ātrumus, bet Francija īpaši nespēj radīt bīstamus momentus.
Krievija - Austrija 1:0. Noslēdzies 1. periods
Krievija izslido bīstamā uzbrukumā trijatā pret diviem aizsargiem. Dadonovs gan, iespējams, paskopojas un pats izpilda metienu. Kopumā austriešiem spēle ritējusi relatīvi pateicīgi. Hokeja lielvalsts savas iespējas nerealizē, turklāt arī pašai Austrijai pa laikam izdodas apdraudēt Georgijeva vārtus. Vēl divas minūtes pirmajā trešdaļā.
Austrieši uzreiz pēc ielaistajiem vārtiem aizmūk trijatā pret vienu aizsargu, taču izcilā iespēja izlīdzināt rezultātu tiek izniekota, pat īsti neizpildot prātīgu metienu.
12:15 min. Krievija - Austrija 1:0Krievija ar vairākām piespēlēm saplosa gabalos austriešu aizsardzību un Jevgeņijs Dadonovs triec ripu vārtu devītniekā.
11:25 min. Krievijai vairākumsAustrija mazliet salūzt pēc ilgāka pretinieku spiediena un nonāk skaitliskajā mazākumā.
6:04 min. ASV - Francija 3:016 sekundes un nākamais gols. Francija kļūdās uzbrukumā, Debrinkats aizslido ātrajā uzbrukumā un divu aizsargu traucēts spēj izdarīt precīzu metienu tuvējā stūrī. Ne visai droši nospēlēj Ilonens, kuram vajadzēja nosegt tuvējo stūri.
5:48 min. ASV - Francija 2:0Pēc metiena no zilās līnijas ripa nonāk pie Vatrano, kurš vārtu tuvumā apgriežas un iemet vārtu apakšējā stūrī.
Nepilnas deviņas minūtes aizvadītas, bet rezultāts vēl nav atklāts. Austriešiem jau nācies "noslaucīt" no vārtsarga laukuma vienu vārtos slīdošu ripu.
4:05 min. ASV - Francija 1:0ASV hokejisti ātri realizē vairākumu - saspēle un pie tālākā vārtu staba Alekss Debrinkats netraucēti pārspēj Ilonenu.https://twitter.com/IIHFHockey/status/1127520807314382849
Pirmajās pāris minūtēs dominē Krievija, taču Austrija pirmajā nopietnajā uzbrukumā trāpa pa vārtu pārliktni.
ASV vairākumsAmerikāņi kļūdījās savu vārtu tuvumā un gandrīz dārgi par to samaksāja. Mirkli vēlāk Flerī atstāj Franciju mazākumā, bīstami nospēlējot ar augsti paceltu nūju.
ASV izlasei pēc neveiksmes pret slovākiem vārtu drošība uzticēta Tatčeram Demko, bet Korijs Šneiders ir rezervē. Francijai vārtus sargā Sebastjans Ilonens, kurš arī izlaida pirmo spēli pret Dāniju
Krievijas izlasei šodien vārtos Ņujorkas "Rangers" vārtsargs Aleksandrs Georgijevs. Andrejam Vasiļevskim dota atpūta.
Tampabejas "Lightning" superzvaigzne Ņikita Kučerovs dala trešo vietu rezultativitātes punktos (1+2) starp hokejistiem, kuri aizvadījuši vienu spēli, atpaliekot tikai no šveicieša Kevina Fiala un Rūdolfa Balcera. Lūkosim, vai Kučerovam arī šodien padosies naska spēle punktu krāšanas ziņā.https://www.youtube.com/watch?v=Ha47Gcy9nKE
Savukārt Košices grupā tiksies divas komandas, kuras vēl tiecas pēc savas pirmās uzvaras turnīrā. ASV mājinieku līdzjutēju priekšā, mazliet negaidīti ar 1:4 kapitulēja pret Slovākijas valstvienību, bet Francija divreiz spēles laikā izlaida no rokām vadību un bullīšos ar 4:5 atzina Dānijas izlases pārsvaru.https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/pirmajos-pc-pecspeles-metienos-virsroku-gust-danija.d?id=51076215
Krievijas valstsvienība piektdien aizvadīja vienu no divām pasaules čempionāta atklāšanas spēlēm, vien trešajā periodā pieļaujot kādus Norvēģijas izlases vārtus un uzvarot 5:2. Vieniem no čempionātu favorītiem pretī stāsies Austrijas izlase, kas vēl sestdien vien pulksten 17.15 aizvadīja spēli pret Latvijas valstsvienību, tai piekāpjoties ar tādu pašu rezultātu - 2:5.https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/darzins-mums-ir-biznesa-plans-ka-tikt-ceturtdalfinala.d?id=51076525
12. maija spēles:13:15, Bratislavas grupa: Krievija - Austrija 5:013:15, Košices grupa: ASV - Francija 7:117:15, Bratislavas grupa: Itālija - Zviedrija17:15, Košices grupa: Dānija - Vācija21:15, Bratislavas grupa: Latvija - Šveice21:15, Košices grupa: Lielbritānija - Kanāda
Pasaules hokeja čempionātā svētdien trešā spēļu diena, kurā sešas spēles. Arī Latvijas izlasei, kas pulksten 21:15 Bratislavā sāks cīņu ar pašreizējo vicečempioni Šveici.