Rupja tiesnešu kļūda iegāž Latviju spēlē pret Baltkrieviju

Latvijas hokeja izlase savā sestajā Minskā notiekošā pasaules čempionāta spēlē pirmdien bija tuvu neizšķirtam pamatlaikā cīņā pret Baltkrieviju, taču spēles galvenā tiesnešu rupja kļūda pārvilka tam svītru.

Spēlē Latvija piekāpās ar 1:3, lai gan pēdējā minūtē iemeta vārtus un tobrīd panāca neizšķirtu 2:2. Spēles galvenais tiesnesis, pat neskatoties video atkārtojumu, vārtu guvumu neskaitīja. Vēlāk Baltkrievija iemeta ripu tukšos vārtos un uzvarēja ar 3:1.

Tādējādi tiesneši sarežģīja Latvijas izlasei iekļūšanu ceturtdaļfinālā, bet baltkrievus ievilka "play off". Lai Latvija iekļūtu ceturtdaļfinālā, otrdien pēdējā spēlē jāuzvar Šveice.

Rādīt visus spēlētājus

Spēles pirmajās minūtēs cīņa bija līdzīga, taču lēnām pārsvaru paņēma Baltkrievija. Devītajā minūtē naturalizētais Baltkrievijas izlases uzbrucējs Džefs Plets izdarīja spēcīgu metienu no distances, atklājot mača rezultātu. 33 sekundes vēlāk Baltkrievija guva arī otros vārtus, kad Mihails Grabovskis iegāja uzbrukuma zonā, saņēma ripu labā ātrumā, apspēlēja vairākus Latvijas hokejistus un raidīja ripu Masaļska vārtos.

Latvija pieprasīja 30 sekunžu pārtraukumu, tomēr tas nemazināja Baltkrievijas pārsvaru. Tuvojoties trešdaļas beigām cīņas gaita tomēr izlīdzinājās, bet rezultāts nemainījās. Otrās trešdaļas sākumā Latvija divas reizes palika mazākumā, bet pēc tam notika saķeršanās pie Edgara Masaļska vārtiem. 14.minūtē Baltkrievija saņēma divus noraidījums 15 sekunžu laikā, un Latvijai "lielajā" vairākumā beidzot izdevās gūt vārtus, precīzi pēc Aleksandra Ņiživija piespēles metot Artūram Kuldam. Latvija trešdaļas beigas aizvadīja aktīvi, taču izlīdzināt rezultātu neizdevās.

Latvijas izlase trešajā periodā darīja visu, lai gūtu vārtus, bet ripa spītīgi "negāja" vārtos. Pēdējā minūtē Kaspars Daugaviņš raidīja ripu vārtos, izraisot milzīgas emocijas Latvijas līdzjutēju rindās, taču hokejistus un fanus ātri "pie vietas" nolika čehu tiesnesis Antonins Jeržabeks- viņš nesaprotamā kārtā neieskaitīja vārtus, argumentējot to, ka Gints Meija esot bijis vārtsarga laukumā. Atkārtojumā bija redzams, ka tā nebija. Latvijai pēc šī nesaprotamā lēmuma bija vēl iespēja raidīt ripu vārtos, bet Baltkrievijas vārtsargs spēja atvairīt. Latvijas izlasei ļoti sāpīgs zaudējums.

Šī nav pirmā reize, kad čehu soģi rupji kļūdās atbildīgās spēlēs ar Latvijas līdzdalību. 2005.gada pasaules čempionātā Latvija skaļi uzzināja vārdu Vladimirs Čindlers - šis čehu soģis ar ļoti izteiksmīgu uzvārdu tiesāja Latvijas un ASV izlašu maču, kurā amerikāņi uzvarēja ar 3:1. Toreiz Šindlers spēles laikā neieskaitīja divus Latvijas izlases gūtos vārtus, lai gan ripa pusotras minūtes laikā divas reizes acīmredzami šķērsoja vārtu līniju. Latvijas izlase abas reizes lūdza noskatīties video atkārtojumu, taču Čindlers šīs iespējas neizmantoja un savu lēmumu par neieskaitītajiem vārtiem nemainīja.

Portāls "Delfi" piedāvāja Latvijas-Baltkrievijas mača teksta tiešraidi.

PASAULES HOKEJA ČEMPIONĀTS: LATVIJA - BALTKRIEVIJA
Latvija - Baltkrievija 1:2. Spēle noslēgusies.Vārtu guvēji: Artūrs Kulda (33:49 min. - vair.) - Džefs Plets (08:07 min.), Mihails Grabovskis (08:40 min.), Sergejs Kosticins (2 min. - 59:59)Noraidījumi: Mārtiņš Cipulis (2 min. - 13:33), Kaspars Daugaviņš (2 min. - 20:47), Rodrigo Laviņš (2 min. - 23:20), Jēkabs Rēdlihs (2 min. - 27:19), Juris Štāls (2 min. - 27:19), Māris Jass (2 +10 min. - 30:36) - Aleksejs Jefimenko (2 min. - 16:26), Kirils Gotovets (2+2 min - 27:19), Aleksejs Ugarovs (2 min. - 27:19), Aleksejs Jefimenko (2 min. - 33:14), Sergejs Kosticins (2 min. - 33:29), Andrejs Stass (2 min. - 39:23), Aleksandrs Kitarovs (2 min. - 53:31), Vladimirs Deņisovs (2 min. - 57:53).Metieni: 18 - 16
Artūrs Kulda atzīts par labāko spēlētāju Latvijas izlasē.
Teds Nolans ironiski aplaudē tiesnešiem. Arī Masaļskis pauž savu sašutumu.
Latvija - Baltkrievija 1:3. Spēle noslēgusies
Latvija - Baltkrievija 1:3Sergejs Kosticins raida ripu tukšos vārtos.
Latvijas izlasē neizpratne. Tāpat arī treneros un līdzjutējos.
Latvijas izlase turpina uzbrukt un izveido vēl divus momentus. Mazliet pietrūkst.
Latvijas izlase raida ripu vārtos, bet tiesnesis paziņo, ka vārtu guvums nav ieskaitīts.Kļūdains lēmums, jo Meija nebija vārtsarga laukumā.
Latvija vairākumā vārtsargu maina pret sesto laukuma spēlētāju. Uzbrukumā izdodas radīt lielu spiedienu, bet Lalands klupdams un kristams atvaira metienus.
Noraidījums Baltkrievijas izlasē.Deņisovs izmet ripu ārā no laukuma un dod Latvijai vairākumu.
Trīs minūtes līdz pamatlaika beigām.
Plets vārtu priekšā maina ripas lidojuma virzienu, bet Masaļskis paspēj noreaģēt un atvairīt.
Baltkrievija spēlē pilnā sastāvā.
Lalands vairākum izskaņā atvaira vēl vienu Cipuļa metienu.
Kad beidzot izdevās nostāties zonā, tad Cipulis no labas pozīcijas meta garām vārtiem.
Latvijas izlasei neizdodas saspēle un baltkrievi ripu met ārā no zonas. Pēc tam notiek pilnīgi tas pats.
Noraidījums Baltkrievijas izlasē. Kitarovs atstāj savu komandu mazākumā.
Komandas slido no vieniem vārtiem uz otriem, bet momentu īsti nav. Tikmēr Koba Jass mēģina provocēt Džefu Pletu.
Itālija - Zviedrija 1:5. Spēle noslēgusiesTādējādi Itālija oficiāli atstāj eliti un atgriežas pirmajā divīzijā. Arī šogad notiek ierastā rotācija - Kazahstāna un Itālija izkrīt no augstākās divīzijas.
Latvija spēlē pilnā sastāvā.
Latvija aizvada labu mazākumu, kurā baltkrieviem nav iespēju gūt vārtus.
Latvijas izlase paliek mazākumā.Stass izravās uz vārtiem, bet viņu kavēja Jēkabs Rēdlihs, Momentu iepriekš noteikumus pārkāpa Laviņš.
Itālija - Zviedrija 1:5Vēl vieni vairākumā gūtie vārti zviedriem
Baltkrieviju no vārtu zaudējuma glābj Lalands, kurš atvaira Galviņa metienu.
Meija apslidoja vārtus un uzmeta. Ripu ieguva Džeriņš, kurš raidīja ripu garām vārtiem.
Baltkrievija sāk spēlēt no aizsardzības, vairs neraujoties uzbrukumā. Tikmēr Latvijai neizdodas iesākt uzbrukumus.
Latvija perioda sākumā vairākumu aizvada neveiksmīgi, bet tad Daugaviņam neizdevās ievirzīt ripu vārtos pēc piespēles no sāna.
Latvija - Baltkrievija 1:2. Sācies 3.periods
Itālija - Zviedrija 1:4. Sācies 3.periods
Latvija - Baltkrievija 1:2. Noslēdzies 2.periods
Noraidījums Baltkrievijas izlasē.Latvijas izlase turpina uzbrukt, bet Indrašim ripu neļauj raidīt vārtos Andreja Stasa pārkāpums.
Latvijas spēlētāji kļūdās savā zonā, bet Andreja Kosticina metienu tver Edgars Masaļskis.
Vēl viens metiens Ķēniņam, taču tas nesasneidz mērķi. Spēles temps ievērojami audzis.
Meija negaidīti met pa vārtiem, Lalands ripu atsit un pazaudē to, taču baltkrievu aizsargi bija acīgi.
Sotnieks izdara tālu un spēcīgu metienu. Lalands paspēj ripu atvairīt.
Latvija turpināja savu vairākumu, saspēlējoties pretinieku zonā. Daugaviņam bija laba iespēja, bet ripa lidoja garām vārtiem.
Itālija - Zviedrija 1:4. Noslēdzies 2.periods
Latvija - Baltkrievija 1:2.Artūrs Kulda vairākumā samazina Latvijas izlases deficītu. Viņš saņēma piespēli no Ņiživija un trieca ripu vārtos.
Vēl viens noraidījums Baltkrievijai.Vairāk kā pusotru minūti Latvijai būs lielais vairākums. Sodīts Sergejs Kosticins.
Latvijas spēlē pilnā sastāvā.
Baltkrievijai vairākumā izdodas nostāties zonā un saasināt situāciju vārtu priekšā. Tad Meija pārver ripu un nepārāk spēcīgi uzmet ar nūjas neērto pusi.
Noraidījums Baltkrievijas izlasē.Pret Galviņu noteikumus pārkāpa Jefimenko.
Itālija - Zviedrija 1:4Zviedri vēlreiz vairākumā gūst vārtus
Latvijas izlase paliek mazākumā.Māris Jass izdarīja asu spēka paņēmienu uzbrukuma zonā pret Usenko un saņem 2+10 minūšu noraidījumu.
Komandas spēlē vienādos sastāvos.
Indrašis vairākumā izlauzās uz vārtu priekšu, bet metiens lido garām. Pēc Pujaca metiena ripa atleca no Lalanda vārtu priekšā, bet to neizdevās ar atkārtotu metienu mest vārtos.
Itālija - Zviedrija 1:3Zviedri realizē vairākumu
Noraidījumi abās komandās. Latvijas izlasei vairākums.Baltkrievijas komandā uz noraidīto soliņa ir Gotovecs un Kitarovs. Gotovecam 2+2 minūšu sods, Latvijas izlasē sodīti Štāls un Jēkabs Rēdlihs.
Kautiņš!Baltkrievs ātri iegāja zonā, un izdarīja metienu. Masaļskis ripu atvairīja vārtu priekšā, un sākās cīņa. Tā noslēdzās ar pamatīgu grūstīšanoas, jo Gotovecs uzkrita virsū Masaļskim.
Masaļskis atvaira viltīgu uzmetienu pa vārtiem, bet pēc tam Kitarovs no teicamas pozīcijas met ļoti garām vārtiem.
Šo maču klātienē vēro 15 531 skatītāji.
Latvijas izlase spēlē pilnā sastāvā.
Baltkrievijai arī šis mazākums arī neveiksmīgs. Mazākuma izskāņā iespaidīgu spēka paņēmienu pret Grabovski veic Pujacs.
Noraidījums Latvijas izlasē.Laviņš sodīts par spēka paņēmienu pret Pletu.
Daugaviņš pēc atgriešanās laukumā izdara metienu pēc īsas pauzes. Meijam neizdodas izdarīt atkārtotu metienu.
Latvijai mazākumā labi aizsargājas un divas reizes aizskrien pretuzbrukumā. Baltkrievijai šis vairākums bija ļoti neizteiksmīgs.
20:47 min.Latvijas izlase spēlē pilnā sastāvā.
Noraidījums Latvijas izlasē.Kaspars Daugaviņš pārkāpis noteikumus pret Grabovski.
Latvija - Baltkrievija 0:2. Sācies 2.periods.
Itālija - Zviedrija 1:2. Sācies 2.periods
Atgādinām, ka Latvija pret Baltkrieviju ir atspēlējusies vienā ļoti vēsturiskā reizē...http://www.youtube.com/watch?v=Ogs5vGKlVZ4
Latvija - Baltkrievija 0:2. Noslēdzies 1.periods
Baltkrievija kļūdās savā zonā, un Ķēniņam iespēja metienam. Spēcīgs metiens trāpa pa baltkrievu hokejistu un atstāj laukumu.
Itālija - Zviedrija 1:2. Noslēdzies 1.periods
Latvijai vajadzēja pusminūti, lai nostātos zonā. Tad uz reiz Ķēniņš netrāpīja no vārtu priekšas. Turpinājumā Baltkrievija izmeta ripas no aizsardzības zonas un momentu vairs nebija.
Itālija- Zviedrija 1:2
16:26 min. Noraidījums Baltkrievijas izlasēAleksejs Jefimenko uzskrien virsū Latvijas vārtsargam un saņem sodu.
10:07 min. Itālija - Zviedrija 1:1Itāļi perioda vidū izlīdzinājuši rezultātu
Latvija mazākuma sāka ar izmestu ripu no zonas. Tad Baltkrievija nostājās Latvija zonā, bet izdevās nepieļaut metienus pa vārtiem.
13:33 min. Noraidījums Latvijas izlasē.Mārtiņš Cipulis pārkāpa noteikumus un atstāj savu komandu mazākumā.
Cipulis piespēlēja Galviņam, kurš spēcīgi meta. Lalands ar lielām grūtībām atvairīja šo metienu.
Turpinās Baltkrievijas pārsvars laukumā. Latvijas izlasei problēmas ar pāriešanu pāri centram.
Latvijas izlases galvenais treneris Teds Nolans pieprasīja pusminūtes pārtraukumu, lai nomierinātu savus spēlētājus.
08:40 min. Latvija - Baltkrievija 0:2Mihails Grabovskis ieiet uzbrukuma zonā, saņēma piespēli no Kaļužnija un ar individuālo meistarību pārspēja Masaļski.
08:07 min. Latvija - Baltkrievija 0:1Džefs Plets pēc iemetiena ieguva ripu un ar tālu plaukstas metienu pārspēja Edgaru Masaļski.
Baltkrievija ar vien biežāk uz ilgāku laiku nostājas Latvijas zonā. Masaļskis atvaira metienu.
Itālija - Zviedrija 0:1Šajā laikā iet vēl viena spēle, un tajā zviedri jau 48.sekundē izvirzījās vadībā.
Baltkrievijas uzbrukumi aizvadītajās epizodēs bija bīstamāki, bet tad Latvijas pretuzbrukumā Miķelis Rēdlihs uzmeta pa vārtiem. Lalands atvairīja.
Baltkrievs izraujas uz vārtiem, bet Galviņš veiksmīgi notur viņu un neļauj izdarīt metienu.
Laviņam aiz vārtiem atņem ripu un Baltkrievijai iespēja uzbrukumā. Ripa lido nedaudz garām. Komandas spēlē diezgan atklātu hokeju.
Pirmajās trīs minūtēs ripu vairāk kontrolē Latvijas izlase. Baltkrievijas pretuzbrukumi pagaidām nav sekmīgi, jo Latvijas aizsardzība spēlē labi.
Masaļskis jau atvairījis bīstamu metienu pa vārtiem. Tad Latvijas uzbrukumā pēc Laviņa uzmetiena iespēja bija Indrašim, bet ripa lidoja garām vārtiem.
Latvija - Baltkrievija. Spēle sākusies.
Edgars Masaļskis pirms spēles ar Baltkrieviju: "Pret tik labu Baltkrievijas izlasi sen neesam spēlējuši. Labs uzbrukums un vārtsargi. Uzvarēs tā komanda, kas parādīs raksturu un lielāku gribas spēku."
Latvijas hokeja izlases sastāvs mačam pret Baltkrieviju:Edgars Masaļskis, rezervē - Kristers GudļevskisGuntis Galviņš, Artūrs Kulda; Miķelis Rēdlihs, Kaspars Daugaviņš, Ronalds Ķēniņš;Kristaps Sotnieks, Georgijs Pujacs; Aleksandrs Ņiživijs, Herberts Vasiļjevs, Miks Indrašis; Rodrigo Laviņš, Jēkabs Rēdlihs; Mārtiņš Cipulis, Andris Džeriņš, Gints Meija;Māris Jass, Jānis Jaks; Juris Štāls, Armands Bērziņš, Koba Jass.
Latvijas izlases vārtus šajā mačā sargās Edgars Masaļskis, bet komandai nevarēs palīdzēt Zemgus Girgensons, kuram vienas spēles diskvalifikācija. Tāpat sastāvā atgriezies Artūrs Kulda.https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/latvijas-izlases-sastava-atgriezies-kulda.d?id=44510142
Sveicināti! Latvijas hokeja izlasei šodien svarīga spēle par vietas garantēšanu ceturtdaļfinālā. Pretiniekos turnīra mājiniece Baltkrievija https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/latvija-cina-par-vietu-pasaules-cempionata-ceturtdalfinala-tiekas-ar-baltkrieviju.d?id=44506850