Pasaules hokeja čempionāta atklāšanas spēlē piektdien Somijas izlase B grupas cīņā Parīzē ar rezultātu 3:2 (2:0, 0:1, 1:1) pārspēja Baltkrievijas valstsvienību.

Somijas izlase šo spēli iesāka ar lielu pārsvaru laukumā. Jau trešajā minūtē Sebastjans Aho guva pirmos vārtus šajā pasaules čempionātā, bet divarpus minūtes vēlāk Oskars Osala ar precīzu metienu vārtu "devītniekā" rezultāta pārsvaru palielināja. Perioda turpinājumā Somijas pārsvars laukumā vairs nebija tik liels.

Otrajā trešdaļā somi atkal dominēja laukumā, taču šoreiz baltkrievi pretinieku ofensīvu izturēja un sagaidīja savu iespēju gūt vārtus. Somijas vārtsargs Jonass Korpisalo aiz saviem vārtiem rupji kļūdījās, un Jegors Šarangovičs guva vieglu "golu".

Trešā perioda sākumā Baltkrievijas izlase spēlēja droši, kas ļāva rezultātu izlīdzināt – Jevgeņijs Koviršins ievirzīja ripu vārtos pēc Romāna Graborenko uzmetiena. Tomēr piecas minūtes pēc tam vairākumā teicamu izspēli noslēdza Veli Mati Savinainens, izvirzot atkal vadībā savu komandu un gūstot uzvaru nesošos vārtus.

$duelID=575;$eventID=15;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>