Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) sagatavojis negatīvu atzinumu par "Daugavas" stadiona ledus treniņu halles atbilstību ugunsdrošības prasībām, apliecināja VUGD preses pārstāve Agrita Vītola.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

VUGD piektdien veica halles pārbaudi saistībā ar objekta nodošanu ekspluatācijā. Pārbaudes rezultātā sagatavots negatīvs atzinums, kurā norādītas konstatētās nepilnības, kas objektam ir jānovērš, lai tas atbilstu ugunsdrošības prasībām. Sestdienas pēcpusdienā atzinums nosūtīts objekta pārstāvjiem.

Daugavas stadiona ledus treniņu halles pārbaudē konstatētās neatbilstības ir saistītas ar to, ka objekta būvniecība vēl nav pabeigta, līdz ar to nav pilnībā pabeigti ar ugunsdrošības prasībām saistītie risinājumi.

Konkrētus nepilnību novēršanas termiņus dienestā neminēja, taču norādīja, ka tie ir atkarīgi no objekta būvnieku iespējām pabeigt iesāktos darbus objektā.

Plašāku informāciju iespējams iegūt pie objekta pārstāvjiem, jo detalizēts VUGD atzinuma par atbilstību ugunsdrošības prasībām saturs ir ierobežotas pieejamības informācija, norādīja dienestā.

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Viesturs Koziols portālam "Delfi" sestdien atklāja, ka LHF zināms par halles trūkumiem, un tos plānots novērst. Koziols pagaidām nepieļāva, ka situācija varētu piespiest pasaules čempionāta dalībnieču treniņus pārcelt uz "Volvo" halli.


Jau ziņots, ka "Daugavas" stadiona treniņa ledus halles nodošana ekspluatācijā ir iekavējusies, jo vēl nav izdevies saņemt visus nepieciešamos saskaņojumus.

"Daugavas stadiona ledus halle vēl nav nodota ekspluatācijā. Man šobrīd nav precīzu ziņu, kas bija par iemesliem, kāpēc to neizdevās izdarīt. Cik saprotu, tur ir piezīmes no ugunsdzēsējiem, lai problēmas novērstu. Tam kāda diena ir," raidījumā "Spried ar Delfi" piektdien norādīja Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Aigars Kalvītis.

"Daugavas" stadiona ledus halli, kur paredzēti komandu treniņi, bija plānots nodot ekspluatācijā jau 17. martā, vēlāk termiņš pārlikts uz 30. aprīli, taču arī to nav izdevies ievērot. Tagad to bija plānots paveikt no 5. maija līdz 7. maijam, taču vēlreiz būvnieku paveiktajā darbā atrastas nepilnības.

Kalvītis piektdien sarunā ar portālu "Delfi" skaidroja, ka "plāns B" būtu vēl 18. un 19. maijā treniņus aizvadīt "Volvo" ledus hallē, bet no 20. maija tos uzsākt "Daugavas" stadiona ledus hallē. Šajā hallē ledus plāksnes jau atdzesētas līdz -6 grādiem pēc Celsija, bet ledus saldēšanai nepieciešamas septiņas dienas, skaidroja LHF prezidents.

"Sliktākais scenārijs būtu tūlīt doties uz "Volvo" halli. Kausējam ledu nost, gatavojam reklāmas un visu, kas vajadzīgs pasaules čempionātam, aizmirstam par "Daugavu"," citu iespējamo rīcību ieskicēja Kalvītis.

""Volvo" hallē ir divi laukumi, bet tie neatbilst pasaules čempionāta standartiem. Čempionāts notiks uz 60x30 metrus liela ledus laukuma. "Daugavā" tādi tiek būvēti, bet "Volvo" laukumi ir mazāki," potenciālās neērtības atklāja LHF prezidents.

Kā ziņots, ceturtdienā, 6.maijā, "Arēna Rīga" un Olimpiskais sporta centrs pilnībā nodoti pasaules hokeja čempionāta vajadzībām.

2021. gada pasaules čempionāts ieplānots no 21. maija līdz 6. jūnijam.

Pilno raidījuma "Spried ar Delfi" ierakstu par gatavību pasaules čempionātam hokejā var skatīties ŠEIT.

Tags

"Daugavas" stadions Spried ar Delfi Aigars Kalvītis Arēna Rīga Hokejs Latvijas Hokeja federācija Pasaules čempionāts hokejā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form