Zviedrijas hokeja izlase piektdien izbraukumā ar rezultātu 3:1 (0:1, 1:0, 2:0) pārbaudes spēlē pieveica Somiju, tādējādi revanšējoties par ceturtdien piedzīvoto zaudējumu.

Šīs spēles rezultātu 17.minūtē vairākumā gan atklāja somu hokejists Toni Rajala, bet tie izrādījās mājinieku vienīgie vārti šajā cīņā. Otrā perioda ievadā neizšķirtu panāca Jespers Brats, bet noslēdzošajās 20 minūtēs pa vārtiem guva Daniels Zārs un Filips Holms, kurš ripu raidīja jau tukšos somu vārtos.

Ceturtdien Zviedrija somiem zaudēja ar 4:5, pamanoties pamatlaika izskaņā ielaist trīs vārtus.

Zviedrijas hokejisti būs vieni no Latvijas pretiniekiem maijā gaidāmajā pasaules čempionātā.

Citos piektdienas pārbaudes mačos vēl viena Latvijas pretiniece Čehija viesos ar 3:1 (1:1, 1:0, 1:0) apspēlēja Slovākiju, divus vārtus iemetot vien 19 gadus vecajam Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Ņujorkas "Rangers" uzbrucējam Filipam Hitīlam.

Pārliecinošu uzvaru piektdien guva Šveice, kas savā laukumā ar 6:0 (0:0, 2:0, 4:0) sagrāva Franciju. Uzvarētājiem ar trim vārtiem jeb "hat-trick" izcēlās Niko Hišīrs, kurš visus savus vārtus guva trešajā trešdaļā.

Vēl vienā spēlē Dānija viesos ar 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) uzveica Norvēģiju.

Pasaules čempionāts Slovākijā sāksies 10.maijā, bet Latvijas valstsvienība Bratislavā tiksies ar Austrijas, Šveices, Itālijas, Čehijas, Krievijas, Zviedrijas un Norvēģijas nacionālajām izlasēm. Iekļūstot četru labāko komandu pulkā, izlase garantēs dalību ceturtdaļfinālā.

Otrā grupā Košicē tikmēr spēkosies Kanāda, ASV, Somija, Vācija, Slovākija, Dānija, Francija un Lielbritānija.