Trešo uzvaru trīs spēlēs pasaules čempionātā pirmajā divīzijā ceturtdien izcīnīja Latvijas U-20 hokeja izlase, kas grūtā cīņā tikai ar 2:1 (1:1, 1:0, 0:0) pieveica Japānas vienaudžus.

Lai gan Latvijas hokejistiem bija liels pārsvars izdarīto metienu ziņā (44 pret 17), laukumā Latvijas hokejistiem savu pārsvaru neizdevās apliecināt tik nospiedoši. Par mača galveno varoni kļuva Māris Bičevskis, kurš guva abus vārtus Latvijas U-20 izlasei, savukārt vārtsargam Kristeram Gudļevskim šī bija debijas spēle pasaules čempionātā.

Jau spēles pirmajā minūtē Takuto Goraji vadībā izvirzīja Japānu, bet astotajā minūtē Bičevskis vairākumā izlīdzināja rezultātu. Uzvaras vārtus Bičevskis guva otrā perioda devītajā minūtē.

Latvijas komanda maču pabeidza bez viena no aizsargiem Artūra Salijas, kurš pirmā perioda beigās nopelnīja noraidījumu līdz spēles beigām - perioda izskaņā, mūsu komandai spēlējot četratā pret pieciem japāņiem, vienam no Latvijas izlases spēlētājiem salūza nūja, un uz rezervistu soliņa sēdošais Artūrs Salija steidza padot komandas biedram veselo inventāru, izmetot to uz ledus. Par šādu rīcību spēles galvenais tiesnesis mūsu aizsargam piešķīra noraidījumu 2+20 (līdz spēles beigām).

Spēlē pret Japānu nepiedalījās iepriekšējā spēlē nelielu elkoņa savainojumu guvušais Mārtiņš Poreijs. Komandas galvenais ārsts Jānis Kvēps viesa cerības, ka piektdienas spēlē aizsargs varētu būt "uz strīpas".

Atgādinām, ka turnīra pirmajās spēlēs Latvija izcīnīja pārliecinošas uzvaras – ar 6:1 pār Lielbritāniju un 9:0 pār Ukrainu.