Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas finālā otrdien iekļuva Sentluisas "Blues" vienība, un par prestižo trofeju tā cīnīsies ar Bostonas "Bruins".

Rietumu konferences finālsērijas sestajā spēlē "Blues" ar rezultātu 5:1 (2:0, 1:1, 2:0) pārspēja Sanhosē "Sharks" un sērijā līdz četrām uzvarām triumfēja ar 4-2.

Pirmajā trešdaļā "Blues" labā vārtus guva Davids Perons un Vladimirs Tarasenko, bet mača 27. minūtē Dilans Gambrels rezultāta deficītu "Sharks" vienībai samazināja. Sešas minūtes vēlāk Breidens Šens "Blues" hokejistu pārsvaru atkal palielināja, taču trešā perioda otrajā pusē Tailers Bozaks un Ivans Barbaševs panāca mača gala rezultātu.

"Blues" komanda Stenlija kausā nebija spēlējusi kopš 1970. gada, un tā joprojām ir vecākā NHL komanda, kura vēl nav uzvarējusi izslēgšanas spēlēs.

"Blues" un "Bruins" duelis Stenlija kausā sāksies naktī uz otrdienu, 28. maiju, pēc Latvijas laika.