Hokeja virslīgas jaunpienācējai 'Olimp' komandas nosaukumu uz spēļu krekliem ļauj atainot kirilicā
Foto: F64

"Optibet" Hokeja līgas (OHL) jaunpienācējai "Olimp" atļauts savu komandas nosaukumu uz spēļu krekliem atainot kirilicā, vēsta Latvijas Hokeja federācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

OHL sezonas prezentācijā bija redzams, ka "Olimp" komandas nosaukums uz spēļu krekla atainots ar krievu alfabēta burtiem. Vairāki uz to reaģēja ar sašutumu, tāpēc LHF un "Olimp" tikās ar Valsts valodas centru, un noskaidrojās, ka "Olimp" kluba spēļu krekliem preču zīmi drīkst atainot arī kirilicā.

Kā atzina Valsts valodas centra pārstāvis, preču zīmes "Olimp", kas rakstīta kiriliskā alfabēta burtiem un kas konkrētajā gadījumā sakrīt arī ar komandas nosaukumu, izvietošana uz komandas formas tērpiem nav Valsts valodas likuma prasību pārkāpums. Valsts valodas likums regulē nosaukumu veidošanas kārtību, un konkrētajā gadījumā pārpratumu rada fakts, ka preču zīme "Olimp" sakrīt ar komandas nosaukuma transkripciju latīņu alfabēta burtiem.

"Liels paldies Valsts valodas centram, kuri atrada iespēju tikties ar mums un LHF vadību," sacīja "Olimp" komandas vadītājs Nikolajs Sirotkins. "Uzvārdi uz "Olimp" spēļu krekliem tiks rakstīti ar latīņu alfabēta burtiem, kā tas noteikts OHL čempionāta nolikumā. Tāpat solām redzamā vietā uz krekliem izvietot "Olimp" komandas nosaukumu arī ar latīņu alfabēta burtiem."

Tags

Hokejs Latvijas Hokeja federācija Valsts valoda
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form