IIHF uzdod 'apzināt iespējamos riskus' saistībā ar PČ rīkošanu Rīgā un Minskā
Foto: LETA

Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) pēc ceturtdien notikušās padomes sēdes norādīja, ka nav politiska organizācija un politisku apsvērumu dēļ nevar mainīt turnīra rīkotāju, tomēr ekspertu grupai uzdeva "apzināt visus iespējamos riskus, kas šobrīd pastāv Minskai un Rīgai organizējot turnīru kopā", informē LHF.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā zināms, 2021. gada pasaules čempionātu elitē plānots rīkot Rīgā un Minskā. Tomēr augustā pēc Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām šajā valstī notiek plaši protesti pret Aleksandra Lukašenko režīmu un vēlēšanu rezultātu vitlošanu.

Latvija vēstulē IIHF aicināja Baltkrievijā plānotās hokeja čempionāta spēles rīkot citviet, ņemot vērā politisko situāciju Baltkrievijā. Latvijas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš neredz iespēju, ka Latvija šo čempionātu varētu rīkot kopā ar Baltkrieviju.

Jau augusta sākumā IIHF viceprezidents Kalervo Kumola paziņoja, ka iniciēs sarunas par pasaules čempionāta vietas maiņu. Arī šīs iniciatīvas iemesls bija opozīcijas demonstrācijas pēc Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām.

"Šī ir pirmā reize, kad rīkotājvalsts valdība norādījusi, ka nevēlas rīkot turnīru kopā ar citu valsti politisku iemeslu dēļ," sacīja IIHF prezidents Renē Fāzels. “IIHF ir dziļi noraizējusies par notikumiem Minskā, taču kā sporta federācija IIHF nav politiska organizācija un politisku apsvērumu dēļ nevar pārvietot turnīru. Tomēr IIHF ir atbildīga par to, lai katrs turnīra organizators varētu garantēt spēlētāju, amatpersonu un skatītāju veselību un drošību."

Tāpēc IIHF padome izveidos ekspertu grupu, lai veiktu pilnīgu turnīra statusa pārskatīšanu un konsultētos ar speciālistiem finanšu, medicīnas, mārketinga, sporta, juridiskajā un administratīvajā jomā. Viņiem būs pilnvaras izstrādāt analīzi par situāciju ar 2021. gada IIHF pasaules čempionāta hokejā rīkošanu un prezentēt to IIHF Padomei nākamajā sanāksmē novembrī.

"Šī ir ārkārtas sezona, jau šodien mums nācās atcelt vairākus turnīrus COVID-19 dēļ," sacīja Fāzels. "Ir daudz faktoru, kas ietekmēs mūsu iespējas rīkot pasaules čempionātu, un mums ir vajadzīgs laiks, lai izmantotu visaptverošu pieeju un izpētītu, kā šis turnīrs var notikt droši."

"Lai būtu skaidrs - ekspertu grupas uzdevums būs apzināt visus iespējamos riskus, kas šobrīd pastāv Minskai un Rīgai organizējot turnīru kopā," sacīja IIHF ģenerālsekretārs Horsts Lihtners. "Viņu uzdevums būs izstrādāt priekšlikumus par to, kā vislabāk organizēt pasaules čempionātu".

Tags

Baltkrievija Hokejs IIHF Krišjānis Kariņš Latvijas Hokeja federācija Renē Fāzels
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form