Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas otrās kārtas sērijās trešās uzvaras izcīnīja Ņujorkas “Islanders”, Dalasas “Stars” un Lasvegasas “Golden Knights”.

“Stars” hokejisti Rietumu konferences otrās sērijā ar rezultātu 5:4 pārspēja Kolorado “Avalanche”, sērijā līdz četrām uzvarām panākot rezultātu 3-1.

Uzvarētājiem vārtus guva Jons Klingbergs, Radeks Faksa, Džeimijs Bens, Rups Hincs un Deniss Gurianovs, bet “Avalanche” rindās divus precīzus metienus izpildīja Valērijs Ničuškins, bet reizi rezultatīvi bija Keils Makars un Vladislavs Namestņikovs.

“Stars” jau pirmajā periodā izvirzījās vadībā ar 3:0, “Avalanche” otrajā periodā divus vārtus atguva, taču trešajā periodā dalasieši atjaunoja trīs vārtu pārsvaru (5:2). Krievi Ničuškins un Namestņikovs vēl guva vārtus un samazināja deficītu “Avalanche” vienībai, taču ceturtie vārti tika gūti tikai četras sekundes pirms pamatlaika beigām.

Citā spēlē “Islanders” Austrumu konferences otrās kārtas duelī ar 3:2 pieveica Filadelfijas “Flyers”, arī panākot rezultātu sērijā 3-1.

Pirmais periods aizritēja bez vārtu guvumiem, bet 27. minūtē Broks Nelsons deva vadību “Islanders” hokejistiem. Deviņas minūtes vēlāk Šons Kuturjē panāca rezultāta izlīdzinājumu, bet trešajā trešdaļā četru minūšu laikā Ņujorkas vienība ieguva divu vārtu pārsvaru, precīzi metot Žanam Gabrielam Pažo un Nelsonam. 65 sekundes pirms pamatlaika beigām Ivans Provorovs panāca rezultātu 2:3, taču “Flyers” nespēja atspēlēties.

Savukārt “Golden Knigts” ar 5:3 uzvarēja Vankūveras “Canucks”, Rietumu konferences otrās kārtas sērijā panākot 3-1.

Spēles pirmās trešdaļas vidū Makss Pačioreti un Eliass Petersons apmainījas vārtu guvumiem, taču Čendlers Stīvensons deva vadību Lasvegasas komandai. Bo Horvats spēles 25. minūtē atjaunoja neizšķirtu rezultātu, bet tad Tailers Tofoli deva vadību “Canucks” hokejistiem. “Golden Knights” aizvadīja teicamu trešo periodu, gūstot trīs vārtus pēc kārtas. Precīzi bija Neits Šmids, Pačioreti un Viljams Karlsons, un tas komandai ļāva pietuvoties nākamajai kārtai.

Zīmīgi, ka arī Tampabejas “Lightning” sērijā pret Bostonas “Bruins” ir vadībā ar 3-1.