Kanādas U-18 vīriešu hokeja izlase svētdien Espo nodrošināja zelta medaļas pasaules U-18 čempionātā.

Finālspēlē kanādieši ar rezultātu 6:4 (0:1, 2:2, 4:1) uzvarēja ASV izlasi.

Uzvaru Kanādas izlase nodrošināja trešā perioda otrajā pusē, kad piecu minūšu vairākumā guva trīs vārtus un no 2:3 panāca 5:3. Ar trīs gūtiem vārtiem Kanādas izlasē izcēlās Gevins Makena.

Kopš 1999.gada, kad tiek izspēlēts pasaules čempionāts U-18 izlasēm, kanādieši uzvarējuši piecas reizes. Pērnā gada čempioni amerikāņi ar 11 zelta medaļām ir vistitulētākie.

Tikmēr bronzas spēlē Zviedrija ar rezultātu 4:0 (0:0, 0:0, 4:0) pārspēja Slovākiju.

Latvijas U-18 hokejisti ceturtdaļfinālā atzina Kanādas pārākumu un meistarsacīkstes noslēdza astotajā pozīcijā.