Latvijas hokeja izlase EIHC turnīra ievadā Minskā pārliecinoši uzvar Slovēniju

Latvijas hokeja izlase ceturtdien, 8. novembrī, Minskā "Euro Ice Hockey Challenge" (EIHC) turnīra ietvaros aizvadīja pirmo spēli, un tajā pārliecinoši, ar 4:1 (2:0, 2:0, 0:1) tika pārspēta Slovēnijas valstsvienība.

Jau mača sākumā Slovēnijas izlases vārtsargu Luku Gračnaru pārspēja Rūdolfs Maslovskis, bet astoņas sekundes pirms perioda beigām Mārtiņš Dzierkals divkāršoja Latvijas izlases pārsvaru.

Turpinot demonstrēt pārliecinošu sniegumu, šis Latvijas izlases sastāvs turpināja "uguņot" arī otrajā periodā, izmantojot pretinieku kļūdas un nedisciplinētību — Edgars Kulda panāca 3:0, Egils Kalns realizēja skaitlisko vairākumu — 4:0.

Diemžēl noturēt "sauso" rezultātu mūsējiem nesanāca. Trešajā periodā Latvijas komandas izlase sāka pagurt, pieļaut kļūdas un Slovēnijas izlase to izmantoja. Niks Simsičs 51. minūtē pārspēja Jāni Auziņu, slovēņiem realizējot savu skaitlisko vairākumu, tomēr tie palika vienīgie Slovēnijas izlases vārti šajā spēlē.

Plašāku spēles aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā.

EIHC spēle: Latvija - Slovēnija
Labākais šajā spēlē Latvijas izlasē — Edgars Kulda.
Pirmais metienu izpilda Rihards Ķuzis, bet vārtsargu nenomāna. Nākamais laukumā nāk slovēņu kapteinis Žiga Pance, metiens ir spēcīgs, bet pa kājsargiem.Mārtiņš Dzierkals - ripa ir vārtos!Trešais metiens Anžes Kuralta izpildījumā - garām. Rūdolfam Maslovskim ripa noraujas, bet metienu viņš izpilda, vārtasargs ripu atsit.Kens Ograjenšeks pārspēj Auziņu - 1:1.Edgars Homjakovs mēģināja apmānīt vārtsargu, neizdevās.Klemens Pretnars ar precīzu, spēcīgu metienu pārspēj Auziņu - 2:1.Nesanāk metiens Vladislavam Adelsonam; arī Aleksandrs Magovačs nepārspēj Auziņu, taču šajā sērijā ar 2:1 uzvarēja Slovēnija.
Pēc savstarpējas vienošanās komandas vēl izpildīs pēcspēles metienu sēriju.
Spēle noslēgusies.
Slovēnijas izlase spēlē pilnā sastāvā, tomēr atlikušajās 22 sekundēs rezultāts paliek nemainīgs.
Noraidījums Latvijas izlasē.2 soda minūtes komandas kapteinim Ralfam Freibergam par pretinieka bloķēšanu. Līdz pamatlaika beigām 36 sekundes.
Pēc Eduarda Hugo Jansona metiena ripa nozvana pa vārtu stabiņu.
Noraidījums Slovēnijas izlasē.Slovēņi paši atvieglo mums izredzes noturēt uzvaru — 2 soda minūtes par klupināšanu Nikam Pemam. Gandrīz līdz spēles beigām Latvijas izlase būs vairākumā. Protams, ja vien negūs vārtus un Pems varēs atgriezties spēlē ātrāk.
Razgalam neizdodas uztvert labu piespēli, līdz ar to metiens pa vārtiem netiek izdarīts, bet pozīcija bija ļoti izdevīga. Uz spēles beigām Latvijas komandas sniegums vairs nav tik pārliecinošs, izskatās pēc noguruma.
Noraidījums Slovēnijas izlasē.Atkal 2 soda minūtes slovēņiem par skaitliskā sastāva pārkāpšanu. Sodu atsēž Niks Pems. Slovēnijas izlasei nupat vajadzēja atkal būs pilnā sastāvā, pasteidzās pretinieki ar piektā spēlētāja izlaišanu laukumā.
Laba vairākuma izspēle mūsējiem, pārliecinoši šoreiz nospēlē slovēņu vārtsargs.
Noraidījums Slovēnijas izlasē.2 soda minūtes par klupināšanu Klemenam Pretnaram.
Patraucē Bruno Zabim uztvert piespēli, citādi būtu sanācis rezultatīvs pretuzbrukums.
Latvija - Slovēnija 4:1Šoreiz slovēņiem izdodas ātri realizēt skaitlisko vairākumu. Ripa izslīd cauri Auziņa kājsargiem un apstājas vārtu laukumā, Niks Simsičs pie tās ir pirmais un iesit vārtos.
Noraidījums Latvijas izlasē.Pārcenšas aizsardzībā Rihards Ķuzis un nopelna 2 soda minūtes par pretinieka turēšanu ar rokām.
Bruno Zabis izdara metienu no tuvas distances, ripa trāpa pa vārtsarga kājsargiem, bet neviena tuvumā nav, kas uztvertu atlēkušo ripu, un Slovēnijas izlase jau ir pilnā sastāvā.
Salija mēģināja smuki piespēlēt Razgalam uz vārtu labo stūri, bet pretinieks traucēja Frenkam uztvert piespēli.
Noraidījums Slovēnijas izlasē.Par Jura Auziņa bloķēšanu 2 soda minūtes Andrejam Hebaram.
Latvijas izlase spēlē pilnā sastāvā un atkal ir uzbrukums uz Slovēnijas vārtiem.
Auziņš atsit tālu metienu. Slovēņi nostājušies vairākuma izspēlei, bet arī mūsējie labi izvietojušies un metienu pa vārtiem nav.
Noraidījums Latvijas izlasē.Par bloķēšanu 2 soda minūtes Artūram Salijam.
Pat neskatoties uz to, ka izlasē uz šo turnīru nav sapulcēti vadošie hokejisti, Latvijas izlase darbojas nosvērti un pārliecinoši, saspēlē maz kļūdu, un rezultāts ļauj izvairīties no pārgalvības.
Pēc Jākobsona atgriešanās laukumā tiek izveidots labs, ātrs uzbrukums, netrāpa gaisā pa ripu mūsu spēlētājs, būtu vēl viens vārtu guvums.
Sācies 3. periods.
Trešdaļu Latvijas izlases iesāk, spēlējot skaitliskajā mazākumā, bet tas tiek bez problēmām izturēts.
Noslēdzies 2. periods.
Noraidījums Latvijas izlasē.Atkal periodu pabeigsim mazākumā — 38 sekundes pirms trešdaļas beigām par sitienu pretiniekam ar celi 2 soda minūtes Kristapam Jēkabsonam.
Vairākums mūsējiem turpinās, taču vēlreiz pārspēt Gračnaru nesanāk.
Latvija - Slovēnija 4:0Mūsējiem ātri izdodas realizēt "lielo" vairākumu. Egils Kalns nopelna vēl vienu rezultativitātes punktu, šoreiz par gūtiem vārtiem.
Noraidījums Slovēnijas izlasē.Par skaitliskā sastāva pārkāpšanu vēl 2 soda minūtes. To atsēž Anže Kuralts.
Latvijas izlase uzreiz sāk vairākuma izspēli, pie vārtiem cīnās Batņa, taču pie atlēkušās ripas netiek, vārtsargs to patur. Mūsējie turpina vairākumu, Freibergs izdara metienu pa vārtiem, tas tiek bloķēts.
Noraidījums Slovēnijas izlasē.Pret Juri Upīti 2 soda minūtes par klupināšanu nopelna Miha Logars.
Mūsu spēlētāji cenšas izdarīt metienus pa vārtiem katrā izdevīgā situācijā, cerot uz Gračnara kļūdu. Pagaidām slovēņu vārtsargs darbojas precīzi.
Ļoti cieši sāk presingot slovēņi mūsu aizsardzības zonā un tas viņiem atmaksājas, sanāk atņemt ripu un paspēlēt uzbrukumā.
Neuzmanīgi nospēlē vidus zonā mūsu aizsargi, slovēņi gandrīz pārtver ripu, taču arī viņi nospēlē nepārliecinoši un pretuzbrukums, mūsējiem ejot uz nomaiņu, nesanāk.
Latvijas izlase pārliecinoši kontrolē spēles gaitu, neļaujot slovēņiem veidot uzbrukumus.
Tribīnes pieprasa "ceturtos"!
Latvija - Slovēnija 3:0Skaistu piespēli uz otru vārtu pusi paralēli vārtu līnijai atdod Egils Kalns un Edgars Kulda ripu iešauj vārtos.
Atlikušajā mazākumā laikā Slovēnijas izlases vairākums tika neitralizēts un Latvijas komanda spēlē pilnā sastāvā.
Latvijas izlase otro periodu iesāk, esot skaitliskajā mazākumā. Slovēņi izspēlē vairākumu līdz metienam pa vārtiem. Ripa pēc rikošeta apstājas vārtu laukumā, bet Auziņš pagūst tai uzkrist virsū.
Sācies 2. periods.
Noslēdzies 1. periods.
Noraidījums Latvijas izlasē.Edgars Hugo Jansons noraidīts par spēles laika vilcināšanu. Līdz perioda beigām 3 sekundes.
Latvija - Slovēnija 2:0Astoņas sekundes pirms perioda beigām Latvijas izlase vēlreiz pārspēj Slovēnijas izlases vārtsargu.
Teicama izdevība Rūdolfam Maslovskim divkāršot pārsvaru, viņš izdara metienu no tuvas pozīcijas, bet ripa lido vārtsargam korpusā.
Tāls šāviens pa Auziņa vārtiem, mūsu vārtsargs ripu atsit.
Labi darbojas aizsardzībā mūsējie, bet arī paši slovēņi kļūdās, nenovalda ripu. Mūsējiem izdodas ripu pārtvert un izraidīt no zonas, pēc tam slovēņiem neizdodas atgriezties pie Auziņa vārtiem.
Noraidījums Latvijas izlasē.Par spēles laika vilcināšanu 2 minūtes Latvijas izlases vārtsargam Jānim Auziņam, kurš piespieda ripu pie ledus. Viņa sodu izcietīs Edgars Kulda. Bobs Hārtlijs ļoti neapmierināts ar šo tiesnešu lēmumu, ilgi skaidrojas.
Kristaps Jākobsons nedaudz pagrūstās pie vārtiem, noliek pretinieku uz ledus, taču noteikumu robežās. Latvijas izlase darbojas pārliecinoši un uztur diezgan augstu spēles tempu, tomēr uz perioda beigām iniciatīva vairāk ir pretiniekiem.
Ātru uzbrukumu mēģina izveidot Rihards Marenis, kurš saņem ripu neitrālajā zonā. Līdz aizskrien Roberts Kaļķis, saņem piespēli, taču līdz metienam pa vārtiem netiek.
Bīstams, ātrus uzbrukums arī slovēņu izpildījumā, Jānis Auziņš ripu atsit.
Latvijas izlase sāk ar vairākuma izspēli, bet slovēņiem izdodas izraidīt ripu ārā no zonas. Ātri izdodas atgriezties pie Slovēnijas vārtiem, taču pretinieki vēlreiz pārtver ripu un izsit to laukā. vairākuma beigās ir viens metiens pa vārtiem, bet Gračnars ripu atsit ar cimdu.
Noraidījums Slovēnijas izlasē.2 soda minūtes par pretinieka turēšanu ar nūju Miham Zajcam.
Latvija - Slovēnija 1:0Kārtējais aktīvais uzbrukums noslēdzas ar vārtu guvumu. Slovēnijas izlases vārtsargu Luku Gračnaru pārspēja Rūdolfs Maslovskis.
Tukšajā "Čižovkas" hallē labi dzirdami Latvijas izlases atbalstītāji un komandu treneru norādes.
Spēles sākums ir aktīvs, ripu vairāk kontrolē Latvijas izlase.
Spēle sākusies.
Noskanējušas abu valstu himnas un spēle tūlīt varēs sākties.
Latvijas izlases sastāvs EIHC turnīram Minskā:Vārtsargi: Jānis Auziņš (HK "Prizma"), Rihards Cimermanis (HK "Zemgale/LLU")Aizsargi: Ralfs Freibergs (HC "Zlin", Čehija), Artūrs Salija (HK "Poprad", Slovākija), Hugo Jansons ("Neftyanik", Krievija), Roberts Mamčics (Rīgas "Dinamo"), Roberts Kaļķis (HK "Rīga"), Pauls Svars (HK "Rīga") un Kristaps Jākobsons ("Zemgale/LLU").Uzbrucēji: Edgars Kulda (HC "Zlin", Čehija), Oskars Batņa, Mārtiņš Dzierkals, Frenks Razgals, Rihards Marenis, Roberts Lipsbergs (visi Rīgas "Dinamo"), Vladislavs Adeļsons ("Zemgale/LLU"), Lauris Rancevs (HK "Kurbads"), Bruno Zabis (HK "Liepāja), Juris Upītis, Edgars Homjakovs (abi HK "Kurbads"), Rūdolfs Maslovskis (HK "Mogo"), Egils Kalns (HK "Liepāja").Slovēnijas izlases sastāvs:Vārtsargi: Gračnar Luka (HK Poprad - SVK), Stojanovič Rok (Lyon HC - FRA), Us Žan (HK Olimpija Ljubljana)Aizsargi: Logar Miha (Strasbourg - FRA), Magovac Aleksandar (Grenoble - FRA), Podlipnik Matic (HC Karlovy Vary - CZE), Pretnar Klemen (HC Košice - SVK), Repe Jurij (Herning Blue Fox - DEN), Selan Maks (Milano Rossoblu - ITA), Štebih Miha (HC Dukla Jihlava - CZE)Uzbrucēji: Bašič Luka (HDD Jesenice), Čimžar Tadej (HDD Jesenice), Hebar Andrej (Ujpest - HUN), Kalan Luka (HDD Jesenice), Koblar Gregor (HK Olimpija Ljubljana), Koren Gal (HK Olimpija Ljubljana), Kuralt Anže (Fehervar Av19 - HUN), Ograjenšek Ken (Graz99er - AUT), Pance Žiga (DVTK Jegesmedvék - HUN), Pem Nik (HDD Jesenice), Ropret Anže (Ujpest - HUN), Simšič Nik (Medveščak Zagreb - CRO). Zajc Miha (HK Olimpija Ljubljana)
Latvijas un Slovēnijas hokeja izlases kopumā tikušās septiņas reizes, un piecās spēlēs uzvarējusi Latvija.
Slovēnijas hokeja izlase šā gada pasaules čempionātā spēlēja pirmās divīzijas A grupā un neiekļuva elitē. Pēc turnīra federācija atbrīvoja no amata galveno treneri Matjašu Kopitaru, viņa vietā nāca Ivo Jans.https://www.delfi.lv/sports/news/hokejs/nomainita-vadiba-slovenijas-hokeja-izlasei.d?id=50282381
IIHF rangā Latvijas hokeja izlase ieņem 11., bet Slovēnija — 15. vietu.
Latvijas izlases galvenajam trenerim Boba Hārtlijam atkal darbs ar citādu komandas sastāvu, jo šo turnīru uzdevums ir pārbaudīt un apzināt tuvākās rezerves:https://www.delfi.lv/sports/news/hokejs/hartlijs-par-latvijas-izlasi-eihc-turniram-man-patik-komanda-jauni-speletaji-paris-potencialie-lideri.d?id=50556765
Latvijas hokeja izlase Boba Hārtlija vadībā šodien Minskā iesāk četru komandu "Euro Ice Hockey Challenge" turnīru, un pirmie pretinieki ir Slovēnijas hokejisti.