Latvijas hokejisti olimpiskajā kvalifikācijā ne bez grūtībām pieveic pastarīti Japānu

Latvijas hokeja izlase piektdien Phjončhanas ziemas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra otrajā spēlē ar rezultātu 3:1 (0:0, 1:0, 2:1) "Arēnā Rīga" pārspēja Japānas valstsvienību.

Latvijas izlasei spēles pirmajā daļā neklājās viegli, jo pretinieku vārtus neizdevās "atslēgt", bet paviršās kļūdās deva iespējas japāņiem gūt "golu". Lai izvirzītos vadībā, Latvijas izlasei vajadzēja 36 minūtes – ripu vārtos pēc Krišjāņa Rēdliha uzmetiena iebakstīja Andris Džeriņš.

Noslēdzošajā periodā Latvijas izlase realizēja vairākumu – Oskars Bārtulis uzmeta pa vārtiem, bet Kaspars Daugaviņš labi nocīnījās vārtu priekšā un nogādāja ripu Mārtiņam Karsumam, un viņš dubultoja Latvijas izlases pārsvaru.

Divas minūtes pirms mača beigām Japānas izlase guva vārtus un atjaunoja intrigu šajā mačā, precīzi metot Šuhei Kudži, tomēr spēles izskaņā Andris Džeriņš meta ripu tukšos vārtos, panākot spēles gala rezultātu.

Latvijas izlase turnīra pirmajā spēlē sagrāva Austriju, bet svētdien izšķirošajā spēlē par olimpisko ceļazīmi tiksies ar Vāciju. Vācieši šajā turnīrā tikuši pie divām ļoti pārliecinošām uzvarām pret Japānu un Austriju.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var aplūkot detalizētu mača aprakstu.

OS kvalifikācija hokejā: Latvija – Japāna
Latvija - Japāna 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)Vārtu guvēji: Andris Džeriņš (35:54), Mārtiņš Karsums (46:14 min., vair.), Andris Džeriņš (59:52 min.) - Šuhei Kudži (57:46 min.)Noraidījumi: Georgijs Pujacs (2 min., 13:47), Oskars Bārtulis (2 min., 4:12), Ronalds Ķēniņš (2 min., 48:02 min.), Andris Džeriņš (2 min., 51:49) - Masahito Nišivaka (2 min., 11:03), Takuma Kavai (2 min., 44:22). Metieni pa vārtiem: 41 - 18
Austrijas izlase vakar dabūja "pērienu" no Latvijas, bet šodien austriešiem sagrāve arī pret Vāciju. https://www.delfi.lv/sports/news/hockey/news/vacijas-hokeja-izlasei-sausa-uzvara-par-austriju.d?id=47865879
Salīdzinot ar spēli pret Austriju, Latvijas izlases sastāvā vienīgā izmaiņa ir Elvja Merzļikina stāšanās vārtos Kristera Gudļevska vietā. Citu izmaiņu nav.
Spēle iesākusies aktīvā cīņā. Japāņi izdarīja pirmo metienu pa vārtiem, bet tas nebija pārāk bīstams. Tad Džeriņam bija labāka iespēja gūt vārtus.
Kā jau bija sagaidāms, spēle rit Japānas aizsardzības zonā, taču Latvijas izlasei līdz ļoti labam vārtu gūšanas momentam četrās minūtēs nav izdevies tikt.
Negaidītu metienu pa Latvijas izlases vārtiem izdarīja Japānas hokejists, kurš apslidoja vārtus un uzmeta ar nūjas neērto pusi, bet Merzļikins spēja noreaģēt.
Miķelis Rēdlihs skaisti apspēlēja pretinieku aizsargu, bet viņa metiens lidoja garām vārtiem.
Latvijas izlasei ir pārsvars laukumā, tomēr uzbrukuma jauda nav tik liela, lai gūtu vārtus.
11:03 min. Noraidījums Japānas izlasē.Nišivaki atstāj savu komandu mazākumā.
Latvijas izlases sniegumā redzama pašpārliecība, bet pagaidām vārtus gūt neizdodas.
13:47 min. Noraidījums Latvijas izlasē.Pujacs sagādā Latvijas izlasei mazākumu.
Japānas izlase vairākumā bija tuvu gūtiem vārtiem, bet pēc bīstamā metiena Merzļikins nospēlēja veiksmīgi un ripa trāpīja pa vārtu stabu. Arī vairākuma izskaņā japāņi trīs reizes meta pa vārtiem, bet Merzļikins darbojās teicami.
Meija izrāvās uz vārtiem, bet leņķis nebija pateicīgs metienam, un viņš šo momentu neizmantoja.
Japānas izlase pēc vairākuma sajuta spēli, un viņi atkal veidoja uzbrukumus. Latvijas izlase nedaudz apjukusi.
Perioda izskaņā Latvijas izlase veidoja uzbrukumu, bet pēc aizsarga uzmetiena uzbrucējiem neizdevās tikt pie ripas. Latviešu centieni tikt pie gola pirmajā trešdaļā nebija veiksmīgi.
Noslēdzies 1. periods.
Latvija - Japāna 0:0. Sācies 2. periods.
Japānas izlase jau perioda sākumā turpina būt aktīvi, un lūkoja pārtvert ripu. Bārtuļa metiens no distances pirms tam nebija veiksmīgs.
Miķelis Rēdlihs izlauzās uz vārtu priekšu un meta ripu gar stabiņu. Japāņu vārtsargs neredzēja metiena brīdi, taču latvietis neizmantoja šo momentu.
Latvijas izlasei izdevies izveidot ofensīvu, Dzierkals lauzās uz vārtiem un izdarīja metienu, bet tika bloķēts. Vēlāk Indrašis uzmeta pēc pauzes, bet vārtsargs skaisti tvēra.
Latvijas izlase arī turpinājumā izdara lielu spiedienu uz pretinieku vārtiem, bet momentu realizācija joprojām pieklibo.
Japānas izlase "noķer" Latviju uz nomaiņu un izveido ļoti labu uzbrukumu, bet Merzļikins nospēlēja teicami. Pēc tam japāņi vēl divas reizes uzmeta vārtu virzienā.
Elvis Merzļikins glābj savus komandas biedrus, kuri spēlē pavirši. Japāņiem vēl viens bīstams izgājiens uz vārtiem.
Vēlreiz Japānai ļoti laba iespēja gūt vārtus. Latvijas izlase darbojas pārāk droši, nenovērtējot pretiniekus.
Džeriņš izlauzās uz vārtu priekšu no laukuma stūra, bet viņa metiens nebija veiksmīgs. Tam sekoja vēl viena iespēja, bet japāņu aizsargs metās priekšā ripai.
Meija ar nūjas neērto pusi mēģināja trāpīt starp japāņu vārtsarga kājsargiem, bet Fukufudži spēlēja teicami.
Pujacs mēģināja pretiniekus pārsteigt un uzmeta pa vārtiem no aizsega, bet vārtsargs prata atsist ripu.
Ripa ieslīdēja Japānas vārtos, bet "golu" neieskaitīja. Mārtiņš Karsums ar slidu ievirzīja ripu vārtos.
35:54 min. Latvija - Japāna 1:0. Vispirms Sotnieks trāpīja pa vārtu stabiņu, bet Latvijas izlases uzbrukums turpinājās. Tad Krišjānis Rēdlihs uzmeta ripu vārtu virzienā, bet Džeriņš to iedabūja vārtos. Ripa lēni izslīdēja starp japāņu vārtsarga kājsargiem.
Japānas izlasei pēc zaudētajiem vārtiem izdodas labs un bīstams metiens pa vārtiem. Merzļikins nospēlēja veiksmīgi ar atsitējcimdu.
Noslēdzies 2. periods.
Latvija - Japāna 1:0. Sācies 3. periods.
Kulda perioda sākumā pavirši piespēlēja, japāņiem izdevās ripu noturēt zonā. Tad aiz vārtiem Merzļikins kļūdījās, bet pretinieki neizmantoja iespēju raidīt ripu tukšos vārtos.
43:12 min. Noraidījums Latvijas izlasē.Oskars Bārtulis izdarīja sitienu pretiniekam ar nūju.
Kudži apspēlēja Karsumu un izdarīja asu metienu pa vārtiem, bet Merzļikins labi spēlēja. Pēc tam vēl viens moments japāņiem, bet vēlreiz Latvijas izlases vārtsargs nospēlēja precīzi.
44:22 min. Noraidījums Japānas izlasē.Takuma Kavai sodīts par sitienu Merzļikinam. Tiesa, viņš pēc tam apvainojās vārtsargam.
Latvijas izlase sāka spēlēt vairākumā, un Daugaviņš vārtu priekšā centās piespēlēt komandas biedram.
46:14 min. Latvija - Japāna 2:0Latvijas izlase realizē vairākumu. Bārtulis uzmeta no zilās līnijas, Daugaviņš labi nocīnījās vārtu priekšā un Karsums pārliecinoši meta ripu vārtos.
Noraidījums Latvijas izlasē.Ķēniņš atstāj Latvijas izlasi mazākumā, jo izdarīja sitienu pretiniekam ar nūju.
Vairākums Japānai nebija veiksmīgs, bet tad Girgensons izcīnīja ripu, bet trīs japāņi nespēja viņam to atņemt. Viņš uzmeta pa vārtiem, bet vārtus neguva.
Latvijas izlase bija tuvu trešajiem vārtiem, bet ripa lidoja nedaudz pāri.
51:49 min. Noraidījums Latvijas izlasē.Andris Džeriņš sodīts par pretinieku nūjas turēšanu.
Mazākumā Latvijas izlase izveidoja labu pretuzbrukumu, kamēr japāņiem vairākumā neizdevās nekas. Pēc vairākuma Japāna aizskrēja ātrajā pretuzbrukumā, kurā spēja apdraudēt pretinieku vārtus.
Merzļikins glāba savu komandu no vārtu zaudējuma pēc metiena no vārtu priekšas.
Latvijas hokejisti meklē iespējas gūt trešos vārtus. Bukarts uzmeta no asa leņķa, bet netrāpīja.
57:46 min. Latvija - Japāna 2:1Latvijas izlase aizsardzībā nospēlē pasīvi, un Kudži izlauzās vārtu priekšā un raidīja ripu starp Merzļikina kājsargiem.
Japānas izlase maina vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju un metas uzbrukumā.
Karsums netrāpa tukšos vārtos, metot no laukuma apmales uzbrukuma zonā.
59:52 min. Latvija - Japāna 3:1. Dārziņš meta ripu vārtu virzienā, un Džeriņš pielika nūju un guva golu.
Spēle noslēgusies!
Japānas izlasē par labāko spēlētāju atzīts vārtsargs Jutaka Fukufudži. Arī Latvijas izlasē par labāko nosauc vārtsargu – Elvi Merzļikinu.