Latvijas hokejistiem neizdodas atspēlēties pret Baltkrieviju

Latvijas hokeja valstsvienība Liepājā notiekošā Eiropas Izaicinājuma kausa (EIHC) turnīra otrajā spēlē piektdien ar 3:4 (1:2, 1:1, 1:1) piekāpās Baltkrievijai.

Pateicoties uzvarai, Baltkrievija priekšlaicīgi nodrošinājusi uzvaru Liepājā notiekošajā turnīrā.

Latvijas valstsvienības labā šajā mačā ar diviem vārtiem izcēlās Mārtiņš Karsums, kurš tika nosaukts par šī mača labāko spēlētāju izlases rindās.

Latvijas izlase šo maču sāka izcili, jo jau pirmais metiens pa baltkrievu vārtiem bija sekmīgs - Karsums ar metienu no pāris metriem rezultātu atklāja jau dueļa 20.sekundē. Pirmajā trešdaļā starp abām vienībām aizritēja aktīvs hokejs, taču neilgi brīdi vēlāk pēc vārtu zaudējuma Baltkrievija rezultātu izlīdzināja, kad ar raidījumu no zilās līnijas izcēlās Ņikita Ustiņenko. Pirmā perioda vidū iniciatīva pārgāja Baltkrievijas pusē, kas vainagojās panākumiem - dueļa 11.minūtē Elvi Merzļikinu otro reizi pārspēja Andrejs Filičkins.

239

Otrās trešdaļas ievadā Baltkrievija panāca jau 3:1, kad Latvijas izlases kļūdu savā aizsardzības zonā izmantoja Pāvels Musijenko. Pēc vārtu zaudējuma mājinieki sāka spēlēt aktīvāk, izdarot vairākus metienus pa sāncenšu vārtiem, kas gan nebija diez ko sekmīgi. Tiesa, Latvijas valstsvienības pūliņi panākumiem vainagojās 31.minūtē, kad ar skaistu metienu no zilās līnijas otro ripu baltkrievu vārtos trieca Georgijs Pujacs, trāpot tieši vārtu devītniekā. Zīmīgi, ka tādejādi Latvijai bija izdevies izmantot vairākumu jau ceturtajā sekundē.

Ne otrās trešdaļas turpinājumā, ne trešās sākumā abas izlases ar vārtiem neizcēlās, taču mazāk nekā astoņas minūtes līdz pamatlaika beigām 4:2 par labu Baltkrievijai panāca Pāvels Razvadovskis. Divu vārtu pārsvars viņiem gan nebija uz ilgu laiku, jo 54 sekundes vēlāk vēlreiz izcēlās Karsums, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam. Pašā pamatlaika izskaņā Baltkrievija nopelnīja 2+2 soda minūšu noraidījumu, taču vairākumu mājinieki nerealizēja. 26 sekundes līdz beigām Latvija nomainīja Merzļikinu pret sesto laukuma spēlētāju, taču tas cerētos augļus nedeva.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi:

Izaicinājuma kauss hokejā: Latvija – Baltkrievija
Latvija - Baltkrievija 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)Vārtu guvēji: Mārtiņš Karsums (0:20 min.), Georgijs Pujacs (30:59 min.), Mārtiņš Karsums (53:32 min.) - Kristians Henkels (4:49 min. - vair), Andrejs Filičkins (10:22 min.), Pāvels Musijenko (22:54 min.), Pāvels Razvadovskis (52:38 min. - vair.)Noraidījumi: Jānis Andersons (2 min. - 4:25), Aleksejs Širokovs (2 min. - 11:00), Oskars Bārtulis (2 min. -19:18), Maksims Širokovs (2 min. - 24:50), Edijs Brahmanis (2 min. - 45:33), Edijs Brahmanis (2 min. - 50:57) - Pāvels Bojarčuks (2 min. - 14:02), Dmitrijs Znaharenko (2 min. - 15:44), Dmitrijs Znaharenko (2 min. - 30:55), Ņikita Komarovs (2+2 min. - 54:55).
Latvijas izlasē par labāko spēlētāju atzīts Mārtiņš Karsums.
Spēle noslēgusies!
Bārtulis meta pa vārtiem, taču vārtsargs redzēja metienu un tvēra ripu.
Pēc Miļuna pusminūtes pārtraukuma Latvijas izlase spēlē ar sešiem laukuma spēlētājiem un bez vārtsarga.
Aleksejam Širkovam teicama iespēja gūt vārtus, taču viņam neizdodas pārspēt vārtsargu.
Vairākumu Latvijas izlasei neizdodas realizēt. Vēl minūte līdz pamatlaika beigām.
Turpinājumā virzība uz vārtiem vairs nav tik izteikta. Pēc Mareņa metiena baltkrievi ripu izmet ārā no zonas.
Vairākums Latvijas izlasei iesācies aktīvi, mēģinot izspēlēt uz vārtu priekšu. Pagaidām ar metieniem baltkrievu vārtsargs tiek galā.
Noraidījums Baltkrievijas izlasē. Ņikita Komarovs sodīts ar 2+2 minūšu sodu par bīstamu spēli ar augsti paceltu nūju.
Latvija - Baltkrievija 3:4Karsums ieslidoja zonā, mainīja slidojuma virzienu un izdarīja metienu, noķerot vārtsargu pretkustībā.
Latvija - Baltkrievija 2:4Latvijas izlases mazākuma brigāde kļūdās pozicionāli, un baltkrievi gūst vārtus, kad no vārtu priekšas tuvējā stūrī meta Pāvels Razvadovskis.
Baltkrievijas izlasei izdodas izspēlēt labu uzbrukumu, taču pārspēt vārtsargu nesanāk.
Merzļikins nospēlē teicami. Baltkrievi mēģina izspēlēt līdz tukšiem vārtiem un latviešu vārtsargs noreaģē ļoti ātri. Merzļikinam vajag nelielu pauzi, jo ripa trāpījusi sāpīgā vietā.
Noraidījums Latvijas izlasē.Brahmanis vēlreiz dodas izciest divu minūšu sodu.
Latvijas hokejisti šajā trešdaļā aktīvi darbojas un cenšas gūt vārtus. Tuvojoties pamatlaika beigām, cīņa paliek asāka.
Pēc Maksima Širokova metiena ripa izleca vārtu priekšā. Tur Brahmanis un Bičevskis mēģināja iebakstīt ripu vārtos, taču nesekmīgi.
Bičevskis pretuzbrukumā lielā ātrumā izkārtoja sev metienu, taču viņam neizdevās pārspēt pretinieku vārtsargu.
Vairākuma sākumā baltkrievi izdarīja metienu, bet vēlāk Cipulis tika pie ripas un to pieturēja, iegūstot vērtīgās sekundes. Turpinājumā pretiniekiem vairākumā nekas īsti neizdodas.
Noraidījums Latvijas izlasē.Edijs Brahmanis pārkāpj noteikumus un atstāj savu komandu mazākumā.
Latvijas izlasei trešais virknējums joprojām ir ļoti aktīvs, taču neizdodas to ripu iedabūt vārtos. Edgaram Kuldam bija ļoti laba izdevība.
Pujacs vēlreiz uzmet pēc uzvarēta iemetiena, šoreiz ripa lido garām vārtiem. Pēc tam Latvijas izlases vārtsargs veiksmīgi nospēlē, atvairot ripu.
Pavlovs izdarīja spēcīgu metienu pēc Karsuma piespēles, taču vārtsargs spēja to atvairīt.
Merzļikins noreaģē uz sarežģītu metienu, kad viņam redzamību traucēja divi spēlētāji.
Marenis turpina būt aktīvs un izkārto sev vārtu gūšanas momentu, taču vārtsargam izdodas ripu tvert un piespiest.
Sācies 3.periods.
Noslēdzies 2.periods
Baltkrievijas izlasei trešdaļas noslēgumā ļoti labas iespējas gūt vārtus, taču Merzļikinam izdodas atvairīt metienus.
Merzļikins riskanti spēlē aiz vārtiem, baltkrievi iegūst ripu, taču vārtu priekšā ir tikai Latvijas izlases spēlētāji. Epizodes turpinājumā Baltkrievijai bīstams uzbrukums, taču vārti tiek nosargāti.
Baltkrievijas izlase veic vārtsarga maiņu. Samankova vietā stājas Borodulija.
Bičevskis labā epizodē gribēja iedot piespēli vēl labākā pozīcijā esošajam Marenim, taču tas neizdodas. Varbūt tomēr vajadzēja mest pašam
Baltkrievijas hokeja izlasei laba izdevība atgūt divu vārtu pārsvaru, taču Merzļikins atvairīja Stepanova metienu. Pēc tam viņš nospēlē līdz galam, neļaujot pretiniekiem ar atkārtotu mēģinājumu gūt vārtus.
Latvija - Baltkrievija 2:3Četras sekundes un vairākums realizēts! Uzreiz pēc uzvarēta iemetiena un Georgijs Pujacs raidīja ripu vārtu "devītniekā".
Noraidījums Baltkrievijas izlasēDmitrijs Znaharenko iegrūda Širokovu bortā.
Latvijas izlases pretuzbrukumā Marenis izdarīja metienu no aizsarga aizsega, taču šoreiz baltkrievu vārtsargs nospēlē pārliecinoši.
Edgars Kulda izdarīja metienu, taču ripa lido gar vārtiem. Laukumā baltkrieviem ir ievērojams pārsvars.
Širokovs atgriezies laukumā. Latvijas izlases mazākuma brigāde nepieļāva ļoti bīstamus uzbrukumus pretinieku izpildījumā.
Noraidījums Latvijas izlasēBaltkrievijas izlase ilgi darbojās uzbrukuma zonā, kas Maksimu Širokovu nokaitināja un viņš divus spēlētājus nogāza, nedaudz pārcenšoties.
Latvijas izlasei uzreiz pēc tam ļoti labs moments, kad tika izspēlēts uz tukšo vārtu stūri, taču Pavlovs nebija ar nūjas ērto pusi un ripa noslīdēja gar vārtu līniju.
Latvija - Baltkrievija 1:3Latvijas izlase nonāk divu vārtu iedzinējos. Pāvels Musijenko tiek pie ripas vārtu tuvumā un ar zibenīgu metienu dubulto savas komandas pārsvaru.
Pēc tam bīstams metiens, kuru Merzļikins atsita un Sevčenko ripu aizsita no vārtu priekšas.
Bārtulis atgriezies laukumā. Latvijas izlase šajā mazākumā neļāva pretiniekiem izveidot uzbrukumus,.
Sācies 2.periods.Latvijas hokeja izlase trešdaļu sāk mazākumā
Noslēdzies 1.periods.
Baltkrievijas izlase trīs reizes izdarīja metienus pa vārtiem, taču tie nebija precīzi.
Noraidījums Latvijas izlasē.Bārtulis klupina pretinieku un dodas divas minūtes "atsēdēt".
Edgars Kulda rāvās uz vārtiem, baltkrievu vārtsargs uz līdzenas vietas nokrita, taču latviešu uzbrucējam tajā brīdī nebija ripas. Tad tika piespēlēts Marenim uz vārtu priekšu, tomēr viņš nevarēja tikt līdz ripai.
Vairākuma turpinājumā Latvijas hokejistiem uzbrukumā nekas vairs neizdodas.
Šodien tribīnes Liepājā pilnas!
Artūrs Kulda met garām vārtiem, un ceturtais spēlētājs baltkrieviem atgriežas laukumā. Pēc tam latvieši kādu brīdi nespēj iesākt uzbrukumu.
Baltkrievijai vēl viens noraidījums.Brahmanis divas reizes neveiksmīgi met pa vārtiem, bet vēlāk vēl viens noteikumu pārkāpums baltkrieviem. 18 sekundes varēs spēlēt lielajā vairākumā.
Bārtulis uzreiz vairākuma sākumā izdara spēcīgu metienu, bet uzbrukuma turpinājumā Cipulim neļauj izdarīt metienu no vārtu priekšas.
Noraidījums Baltkrievijas izlasē.Bojarčuks sodīts par pārkāpumu pret Edgaru Kuldu.
Latvijas izlase spēlē pilnā sastāvā. Veiksmīgi aizvadīts mazākums latviešu hokejistu izpildījumā, taču pretiniekiem pārsvars laukumā ir ievērojams.
Noraidījums Latvijas izlasēAleksejs Širokovs devies izciest sodu.
Latvija - Baltkrievija 1:2Latvijas izlasei aizsardzībā neizdodas izraidīt ripu ārā no savas zonas. Baltkrievijas hokejists izdarīja metienu pa vārtiem, Merzļikins ripu atsita, taču tā nonāca pie Andrejs Filičkina, kurš meta caur burzmu Latvijas vārtos.
Merzļikinam neveiksmīga epizode, kad viņš paklupa, slidojot no aizvārtes atpakaļ vārtos. Ripa brīnumainā kārtā nelido vārtos, bet sākas neliela grūstīšanās, jo baltkrievi ar nūju mēģināja iebakstīt ripu vārtos.
Pēc realizētā vairākuma Baltkrievijas izlase turpināja bīstami uzbrukt, bet pēc tam Latvijas izlasei izdevās labs pretuzbrukums, kurā baltkrievu vārtsargs Samankovs nospēlēja nedroši. Turpinājumā baltkrievi laukumā darbojas pārliecinošāk.
Latvija - Baltkrievija 1:1Baltkrievija vairākumu sāka ar bīstamu metienu, taču pēc tam viņiem izdodas gūt vārtus. Pēc tāla Ņikitas Ustinenko metiena ripa nonāk vārtu priekšā un vārtu guvums ieskaitīts Kristianam Henkelam.
Noraidījums Latvijas izlasē.Jānis Andersons sodīts par klupināšanu.
Komandas apmainījušās ar ilgstošiem uzbrukumiem. Likās, ka latviešu hokejisti uzbrukums ir draudīgāks.
Pretuzbrukumā Latvijas izlases debitants Marenis izdarīja metienu, kas tika atvairīts. Pēc tam Baltkrievijas izlase veido savu uzbrukumu, kurā Merzļikins darbojās veiksmīgi.
Latvija - Baltkrievija 1:0Aptuveni 20 sekundes un Latvija gūst vārtus. Karsums izdarīja metienu, baltkrievu vārtsargs nospēlēja neveiksmīgi un ripa ielidoja vārtos!
Komandas dodas laukumā. Pēc valstu himnām spēle varēs sākties!
Liepājā šodien jau viena spēle aizvadīta, kurā Itālijas izlase ar 3:0 sagrāva Japānu.
Latvijas izlases galvenā trenera vietas izpildītājs Ēriks Miļuns pirms mača: Baltkrievi ir sen zināmi pretinieki, taču pie pašreizējā trenera korpusa tā vairs nav komanda, kāda bija agrāk. Viņi sen jau vairs nav tipiskie baltkrievu jeb krievu hokeja pārstāvji, bet cik redzam te treniņos un spēlē izteiktu kanādiešu, Ziemeļamerikas hokeju - cenšas segt, spēlēt aktīvi pa visu zonu. https://www.delfi.lv/sports/news/hockey/news/latvijas-hokeja-izlases-treneris-baltkrievi-vairs-nav-ta-komanda-kas-agrak.d?id=46686315
Otrā mačā pieteikumā netiks iekļauti vārtsargs Edgars Masaļskis, kā arī uzbrucēji Kaspars Daugaviņš un Koba Jass. Spēli vārtos sāks Elvis Merzļikins, bet rezervists būs Henrijs Ančs. Šī vakara spēlē Latvijas valstsvienības sastāvā debitēs uzbrucējs Rihards Marenis.Latvijas izlases sastāvs spēlei: #30 Elvis Merzļikins, Henrijs Ančs;- #15 Mārtiņš Karsums, #20 Vitālijs Pavlovs, #47 Mārtiņš Cipulis; #32 Artūrs Kulda – #8 Oskars Bārtulis;- #77 Edijs Brahmanis, #17 Aleksejs Širokovs, #71 Roberts Bukarts; #88 Maksims Širokovs - #81 Georgijs Pujacs;- #35 Edgars Kulda, #96 Māris Bičevskis, #18 Rihards Marenis; #2 Ēriks Ševčenko - #3 Jānis Andersons;- #60 Vitālijs Hvorostiņins, #22 Bruno Zabis, #40 Miks Lipsbergs; #14 Jēkabs Rēdlihs - #52 Renārs Demiters.