Latvijas U-20 hokejistiem četri bezatbildes vārti sarūpē uzvaru pirmajā 'izdzīvošanas' mačā
Foto: IIHF

Latvijas U-20 hokeja izlase pirmdien Kanādā pirmajā mačā par palikšanu pasaules čempionāta elites divīzijā ar 5:2 (1:2, 1:0, 3:0) uzvarēja Austriju. Sērijā līdz divām uzvarām Latvija tādējādi izvirzījusies vadībā ar 1-0.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Nākamais mačs starp abām komandām būs trešdien.

Latvijas izlases labā divus vārtus šajā cīņā guva Emīls Veckaktiņš, bet pa reizei atzīmējās Dans Ločmelis, Sandis Vilmanis un Bogdans Hodass.

Kaut arī rezultāts to īsti neatspoguļo, šis mačs Latvijai bija sarežģīts. Pirmajā trešdaļā austrieši divreiz izvirzījās vadībā, pārtraukumā dodoties ar 2:1 vadību. Austrijas komanda spēlēja disciplinētu hokeju, kamēr latviešiem ar to bija grūtības - otrajā periodā bija divi noraidījumi pret pretinieku nevienu. Latvijai bija problēmas ar vārtu gūšanas momentu izveidošanu, taču otrās trešdaļas izskaņā beidzot izdevās radīt spiedienu pie austriešu vārtiem. Tas vainagojās panākumiem - pēc teicamas Anrī Ravinska piespēles uz vārtu priekšu piesteidzās Veckaktiņš, kurš 38. minūtē panāca 2:2.

Trešā trešdaļa aizritēja Latvijas hokejistu zīmē, viņi neļāva austriešiem pat traucēt sava vārtsarga Patrika Bērziņa modrību. 49. minūtē latvieši likumsakarīgi izvirzījās vadībā, jo Rihards Simanovičs lieliski atrada Veckaktiņu, viņam gūstot savus otros vārtus spēlē.

Turpinājumā Austrija pamanījās nopelnīt lielo mazākumu, kas Latvijai vairākumā ļāva spēlēt piecas minūtes, un pa to laiku tika gūti vēl vieni vārti - Vilmanis 52. minūtē izpildīja metienu no distances un panāca divu vārtu pārsvaru. Spēles izskaņā šaubas par uzvarētāju nebija, un Hodass vēl beigās raidīja ripu tukšos austriešu vārtos.

Portāls "Delfi" piedāvāja detalizētu Latvijas un Austrijas mača teksta tiešraidi.

Pasaules U-20 hokeja čempionāts: Latvija – Austrija
Latvijas izlasē par labāko šajā mačā nosauc Vilmani. Viņš šodien izcēlās ar savu pirmo vārtu guvumu turnīrā.
Spēle noslēgusies ar Latvijas uzvaru! Pirmais panākums turnīrā.
58:52. min., Latvija - Austrija 5:2Bogdans Hodass no savas laukuma puses iemet ripu tukšos austriešu vārtos.
Divas minūtes līdz pamatlaika beigām.
Trīs minūtes līdz pamatlaika beigām Austrija nomaina vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju.
Austrija trešajā trešdaļā nav izpildījusi nevienu metienu. Vēl jāspēlē četras minūtes.
Vēl vienus vārtus piecu minūšu vairākumā Latvijai gūt neizdodas, kaut gan ripa vienreiz trāpa pa vārtu stabu. Šo vairākumu latviešu hokejisti aizvadīja pārliecinoši. Līdz pamatlaika beigām nedaudz vairāk par piecām minūtēm.
51:22. min. Latvija - Austrija 4:2Ar savu 40 metienu spēlē Latvija gūst ceturtos vārtus. Sandis Vilmanis vairākumā izpilda metienu no distances un panāk divu vārtu pārsvaru.https://twitter.com/SEllisHockey/status/1609955373137403904
49:39 min. 5+20 minūšu noraidījums Austrijas izlasē.Par sitienu celī austrieši nopelna lielo noraidījumu, Latvijai lieliska iespēja nokārtot uzvaru šajā mačā.
48:50. min. Latvija - Austrija 3:2Šķietami aiz vārtiem dodas Simanovičs, kurš gan to asi piespēlē vārtu tuvumā esošajam Veckaktiņam, kurš ar strauju metienu gūst savus otros vārtus mačā.https://twitter.com/SEllisHockey/status/1609953266334568450
Latvijas izlase vairākumu neizmanto. Tā laikā gan bija vairākas labas iespējas.
46:03. min. Noraidījums Austrijas izlasē.Latvijai iespēja šajā periodā radīto spiedienu pārvērst vārtu guvumā.
Dukuram divas iespējas izcelties, kas gan paliek neizmantotas. Latvija mēģina izvirzīties vadībā.
Trešo trešdaļu Latvija sākusi ļoti apņēmīgi. Trīs minūšu laikā izdevies vairākkārt radīt spiedienu uz sāncenšu vārtiem.
Pirmo divu trešdaļu laikā Latvija izpildījusi 24 metienus, kamēr Austrija atbildējusi ar 12 raidījumiem.
Noslēdzošā trešdaļa ir sākusies!
Otrā trešdaļa noslēgusies. Tās pēdējā sekundē no kājām tiek nogāzts vārtsargs Bērziņš, kā dēļ izceļas asumi pie Latvijas vārtiem.
37:01. min. Latvija - Austrija 2:2 Otrās trešdaļas izskaņā Latvija savērpj pāris karuseļus pie Austrijas vārtiem, un viens no tiem atnes rezultātu. Pie teicami Anrī Ravinska piespēlētas ripas uz vārtu priekšu pirmais ir Emīls Veckaktiņš, kurš no tuvas distances izlīdzina rezultātu. https://twitter.com/SEllisHockey/status/1609943944930131969
Mazākumu Latvijas izlase veiksmīgi izturējusi, bet nu ir arī aktivizējusies un aktīvāk uzbrūk austriešu vārtiem.
32:33. min. Latvijas izlasei kārtējais noraidījums.Uzbrukuma zonā pretinieku paklupina viens no komandas līderiem Darels Dukurs.
Sandis Vilmanis izskrien uz vārtiem un trāpa pa vārtu stabu, ripai pēc tam atlecot uz vārtu stūri.
Otrajā periodā aizritējušas desmit minūtes. Latvijai nav izdevies uzspiest savu spēli, austrieši laukumā darbojas diezgan pārliecinoši.
Trešdaļas septītajā minūtē Rihards Simanovičs no labās puses izpilda metienu, taču tas tieši virsū vārtsargam.
Vairākuma ievadā Austrijai izdevās izveidot vienu bīstamu momentu, taču kopumā mazākumā Latvija spēlē droši un nosargā savus vārtus neskartus. Pirmo piecu otrā perioda minūšu laikā Latvija nav spējusi apdraudēt austriešu vārtus.
23:13. min. Noraidījums Latvijas izlasei.Latvijai uz laukuma pārāk daudz hokejistu, vēl viens divu minūšu noraidījums.
Austrijai gana draudīgs uzbrukums, taču vārtsargs Bērziņš ar metienu no labās puses tiek galā. Mazākumu Latvija iztur.
Sākusies otrā trešdaļa. Latvija to sāks ar vienu minūti un 25 sekundēm mazākumā.
Latvija - Austrija 1:2. Noslēgusies 1. trešdaļa.
19:15. min. Noraidījums Latvijas izlasē. Rainers Rullers neprecīzi pielietoja spēka paņēmienu, nopelnot divu minūšu noraidījumu. Tiesneši sākotnēji piesprieda piecas minūtes, bet pēc video izvērtēšanas samazināja sodu. 
17:53 min. Latvija - Austrija 1:2Ļoti veiksmīgs vārtus guvums Austrijai, kad Vincencs Rorers izdarīja metienu no ļoti asa leņķa. Ripa precīzi slīdēja cauri Patrika Bērziņa pie ledus nepiespiestajam kājsargam.  
Laviņš pa kreiso malu iegāja uzbrukuma zonā un izdarīja metienu pa vārtiem. Šoreiz vajadzēja vairāk laika, lai nostiprinātos uzbrukuma zonā. 
16:16 min. Latvija - Austrija 1:1. Gustavs Ozoliņš piespēlēja ripu Danam Ločmelim, kurš devās uz vārtiem, apspēlēja aizsargu un meta ripu starp vārtsarga kājsargiem. 
14:43 min. Noraidījums Austrijas izlasē.Austriešu nogurums bija acīmredzams, jo viņi ilgstoši nevarēja nomainīties. To izdevās izmantot, kad Cjunskis pēkšņi nonāca viens pret vārtsargu. Viņš izdarīja metienu, bet vārtsargs ripu atvairīja. Tiesa, viņu no mugurpuses traucēja pretinieku hokejists. 
Austrijas izlase arī pēc vairākuma izturēšanas bija iespiesta aizsardzības zonā. Latvieši turpināja izdarīt spiedienu uz pretinieku aizsardzību. 
Skaista izspēle Latvijas izlasei bija vairākuma pēdējās sekundēs, bet Laviņam neizdevās uzmest pa vārtiem pēc nedaudz neērtas Dukura piespēles. 
Latvijas izlases vairākumā austrietis pārtvēra ripu un devās pretuzbrukumā, un viņš no tuvas distances pamanījās apdraudēt vārtus. 
11:23 min. Noraidījums Austrijas izlasē. Ozoliņš devās uz vārtiem un apdraudēja vārtus. Šajā epizodē Černiks nospēlēja ar augsti paceltu nūju, par ko tiesnesis viņu noraidīja. 
Pagaidām austrieši aizsardzībā vārtu priekšā spēlēja pietiekami precīzi, un latviešiem neveicās ar savu uzbrukumu noslēgšanu. Arī trešdaļas vidū spēles temps bija augsts, ripu vairāk kontrolējot latviešiem.  
Latvijas hokejisti apņēmīgi turpināja spēli un iespieda austriešus savā aizsardzības zonā.  Vārtu virzienā tika raidīti vairāki metieni. 
Spēles tablo laikrādis nedaudz ieķērās, tāpēc spēlē bija maza pauze
5:20 min. Latvija - Austrija 0:1 Latvijas hokejisti laukuma stūrī atstāja nepiesegtu Luku Aueru, kurš saņēma ripu no Jana Šercera un devās uz vārtiem. Viņš ar nūjas neērto pusi meta precīzi vārtu augšējā stūrī.  https://twitter.com/SEllisHockey/status/1609924668013809664
Pēc tāla aizsarga metiena Veckaktiņš vārtu priekšā aizsedza vārtsarga skatu. Pēc tam austrieši devās savos uzbrukumos.  
Latvijas hokejisti nostājās uzbrukuma zonā, lai sāktu pozicionālu uzbrukumu, taču austrieši spēli aizveda pie laukuma apmalēm, tāpēc pie momentiem latvieši netika. 
Latvijas izlases pirmo metienu izdarīja Kazāks, raidot ripu no zilās līnijas. Cīņa par iniciatīvu turpinājās arī nākamajās epizodēs. Varēja redzēt, ka spēlētāji ļoti apņēmīgi noskaņoti. 
Pirmais metiens šajā mačā lidoja Bērziņa vārtu virzienā, kad austrieši iegāja uzbrukuma zonā un raidīja ripu pa vārtiem. Abas komandas maču iesāka ātrā tempā. 
Spēle sākusies!
Latvijas izlases vārtsargs Patriks Bērziņš šajā pasaules čempionātā bijis visaizņemtākais, un viņa virzienā raidīti 138 metieni četrās spēlēs. https://twitter.com/IIHFHockey/status/1609791656391282692 
Latvijas U-20 hokeja izlases kapteinis Gustavs Ozoliņš: "Emocijas nav tās patīkamākās, jo šajā turnīrā gribējām sasniegt daudz vairāk. Vajag tās pozitīvās emocijas. Ar švaku spēli mēs viņus neuzvarēsim, viņi tāpat nepadosies." https://www.delfi.lv/sports/news/hokejs/u-20-izlases-kapteinis-ozolins-ar-svaku-speli-mes-austriesus-neuzvaresim.d?id=55087992
Latvijas hokeja izlases sastāvs gaidāmajam mačam.https://twitter.com/lhf_lv/status/1609912504095997952
Latvijas un Austrijas U-20 hokeja izlases pasaules čempionātā elites divīzijas grupu turnīrā pie uzvarām netika, un tagad abas cīnīsies par vietas saglabāšanu spēcīgāko komandu konkurencē. Pārspēles risinās līdz kādas komandas divām uzvarām. https://www.delfi.lv/sports/news/hokejs/latvijas-u-20-hokejisti-aizvada-pirmo-macu-par-paliksanu-pasaules-cempionata-elites-divizija.d?id=55087904

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.