Latvijas U-20 hokeja izlase otrdien, 9. augustā Kanādā ar zaudējumu sāka pasaules čempionātu elitē, ar 1:6 (0:2, 0:2, 1:2) piekāpjoties Somijas vienaudžiem.

Latvijas labā vienīgos vārtus guva Klāvs Veinbergs, kurš pēdējās trešdaļas sākumā panāca 1:4. Savukārt labākā spēlētāja balvu ieguva vārtsargs Bruno Brūveris, kurš atvairīja 33 no 39 pretinieku metieniem. Latvijas hokejisti pa pretinieku vārtiem izdarīja 20 metienus.

Pirmā perioda vidū divarpus minūšu laikā Brūveru divreiz pārspēja Joakims Kemels, panākot Somijas junioriem 2:0. Otrā perioda sākumā Sandis Vilmanis atstāja Latviju mazākumā, un somi drīz to izmantoja, Bredam Lambertam palielinot Somijas pārsvaru. Otrā perioda izskaņā Somija panāca jau 4:0 savā labā, kad vairākumu realizēja jau Roni Hirvonens.

Pēdējās trešdaļas sākumā Veinbergs guva vārtus, dodot Latvijai nelielu cerību stariņu, tomēr vēl vairāk saasināt cīņu spēlē neizdevās. Mača galotnē Brūveri vēl pa reizei pārspēja Ātu Ratijs un Kaspers Puotio, somiem svinot drošu uzvaru ar 6:1.

Jau naktī uz ceturtdienu pēc Latvijas laika Arta Ābola vadītā Latvijas U-20 hokeja izlase A grupas otrajā spēlē tiksies ar Kanādu, 11.augustā būs spēle ar Slovākiju, bet vēl pēc divām dienām - mačs ar Čehiju. Pasaules čempionāta B apakšgrupā cīnās ASV, Vācija, Šveice, Zviedrija un Austrija. Četras labākās no piecām apakšgrupas komandām iekļūs ceturtdaļfinālā.

Šogad no elites divīzijas neizkritīs neviena izlase. 2023.gada pasaules čempionāts gadu mijā notiks Kanādas pilsētās Helifeksā un Monktonā.