Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubs Tampabejas "Lightning" ceturtdien izcīnīja panākumu Ņujorkā un nonāca uzvaras attālumā no iekļūšanas Stenlija kausa finālā.

"Lightning" vienība izbraukumā ar rezultātu 3:1 (0:0, 1:1, 2:0) pieveica Ņujorkas "Rangers" hokejistus. Sērijā līdz četrām uzvarām Tampabejas komanda, kas zaudēja pirmajās divās spēlēs, panākusi 3-2.

Pirmais periods aizritēja augstā tempā un bez noteikumu pārkāpumiem. Tiesa, komandas neizcēlās ar daudz metieniem, pie labākās iespējas tiekot "Lightning" uzbrucējam Ņikitam Kučerovam, kurš trāpīja pa vārtu stabu.

Abu komandu vārtsargiem otrajā trešdaļā vajadzēja jau vairāk iesaistīties spēlē. Ar viesu skaitlisko vairākumu galā tika Igors Šestjorkins, bet otrā laukuma pusē bīstamu Tailera Motes metienu atvairīja Andrejs Vasiļevskis. "Rangers" pirmos vārtus guva īsi pēc sava skaitliskā vairākuma, kad aizsargs Raiens Lundgrēns izpildīja spēcīgu metienu no pietiekami asi leņķa.

Taču perioda izskaņā rezultātu izlīdzināja Mihails Sergačevs, kurš veiksmīgi izmantoja iespēju raidīt ripu cauri spēlētāju burzmai, tādējādi pārsteidzot Šestjorkinu.

Sergačevs pielika roku arī uzvaras vārtos. Krievijas hokejists nepilnas divas minūtes pirms mača beigām no zilās līnijas izpildīja uzmetienu vārtu virzienā, Ondržejam Palātam ar savu ceļgalu pielabojot ripas lidojuma virzienu. Savukārt Brendons Heigels mača pēdējā minūtē jau raidīja ripu tukšos vārtos.

Vasiļevskis uzvarētāju labā atvairīja 24 no 25 metieniem, bet Šestjorkins tika galā ar 24 no 26 raidījumiem.

"Lightning" komanda sestdien mājās centīsies noslēgt sēriju. Jāuzsver, ka "Rangers" jau trešo reizi pēc kārtas nonākuši zaudētājos ar 2-3. Pirmajā kārtā Ņujorkas komanda atspēlējās no 1-3 deficīta pret Teodora Bļugera pārstāvēto Pitsburgas "Penguins" komandu, bet otrajā kārtā "Rangers" atguvās no rezultāta 2-3 sērijā pret Karolīnas "Hurricanes".

Stenlija kausa finālā šīs sērijas uzvarētāju jau sagaida duelis ar Kolorādo "Avalanche" vienību.