Kolumbusas "Blue Jackets" komanda, kuras rindās pašlaik trenējas Latvijas izlases vārtsargs Elvis Merzļikins, nonākusi viena zaudējuma attālumā no Nacionālās hokeja līgas (NHL) sezonas beigām.

Stenlija kausa izcīņas Austrumu konferences pusfināla piektajā spēlē "Blue Jackets" izbraukumā ar 3:4 (0:0, 0:1, 3:3) piekāpās Bostonas "Bruins", sērijā līdz četrām uzvarām nonākot iedzinējos ar 2-3.

Abas vienības aizvadīja vētrainu trešo periodu, kurā kopumā tika gūti seši vārti, lai gan pirms tam spēles vienīgos vārtus bija guvusi "Bruins" vienība. Uzvaru mājiniekiem 88 sekundes pirms pamatlaika beigām nodrošināja Dāvids Pastrņāks, kurš šajā mačā kopumā iemeta divus vārtus.

Zīmīgi, ka trešajā periodā komandas guva piecus vārtus astoņu minūšu laikā.

Teicams "Bruins" vārtos bija soms Tūka Rasks, kurš atvairīja 33 metienus.

Sērijas nākamais mačs notiks pirmdien Kolumbusā. "Blue Jackets" komandai zaudējuma gadījumā sezona būs noslēgusies, kas Merzļikinam ļaus doties palīgā Latvijas izlasei, kas šobrīd gatavojas pasaules čempionātam.

Pasaules čempionāts sāksies 10.maijā.

Austrumu konferences finālu jau sasniegusi Karolīna "Hurricanes", kas savā sērijā ar 4-0 sagrāva Ņujorkas "Islanders".

Tikmēr Rietumu konferencē sestdien Sanhosē "Sharks" savā laukumā ar 2:1 (0:0, 1:1, 1:0) apspēlēja Kolorādo "Avalanche", sērijā panākot 3-2.

Uzvarētāju sastāvā abus vārtus iemeta čehu uzbrucējs Tomāšs Hertls, kurš panākumu nesošos vārtus guva 47.minūtē.

Sērijas nākamā spēle, kas var būt arī pēdējā, notiks pirmdien "Avalanche" laukumā.

Otrā Rietumu konferences pusfināla sērijā Dalasas "Stars" ar 3-2 ir vadībā pret Sentluisas "Blues".

Pērn Stenlija kausā triumfēja Vašingtonas "Capitals", kas finālsērijā ar 4-1 pārspēja debitanti Vegasas "Golden Knights", pirmo reizi vēsturē kļūstot par NHL čempioni. Šīs abas komandas jau izstājušās no šīs sezonas Stenlija kausa izcīņas.