Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubs Kolumbusas "Blue Jackets" pirmdien piedzīvoja sesto zaudējumu pēc kārtas, komandu no neveiksmes nespējot glābt Elvim Merzļikinam. Savukārt Rūdolfa Balcera pārstāvētā Sanhosē "Sharks" vienība zaudēja papildlaikā, bet viņa maiņas biedrs Patriks Marlo lauza Gordija Hova leģendāro rekordu, aizvadot 1768. spēli NHL.

"Blue Jackets" izbraukumā ar rezultātu 2:4 (0:1, 1:2, 1:1) piekāpās Floridas "Panthers" komandai. Viesu vārtos 35 no 38 metieniem atvairīja Elvis Merzļikins.

Pirmos vārtus guva mājinieku hokejists Franks Vatrano, kurš, neapturot ripu, to trieca Merzļikina sargāto vārtu "devītniekā". Ripa pie hokejista nonāca, atlecot no "Blue Jackets" aizsarga Seta Džounsa slidas.

Perioda izskaņā laukuma saimniekiem gan bija teicamas iespējas panākt rezultātu 0:2. Merzļikins ilgstoša vārtu apdraudējuma laikā pazaudēja nūju, kā arī bija spiests pamest cietoksni, tomēr ar aizsargu palīdzību spēja atvairīt vairākus metienus.

Otrā perioda pirmajā minūtē Sams Benets ar plaukstas metienu guva otros vārtus Floridas komandas labā. Drīz vien rezultātu 1:2 panāca viesu uzbrucējs Olivers Bjorkstrands. Tomēr vien 41 sekundi vēlāk Radko Gudass ar spēcīgu metienu atjaunoja divu vārtu pārsvaru "Panthers" vienībai. Merzļikins protestēja, ka pirms precīzā metiena viņu pagrūdis Juho Lammiko, tomēr tiesneši pēc atkārtojuma noskatīšanās vārtu guvumu atzina par noteikumiem atbilstošu.

Trešā perioda vidusdaļā cerību viesiem deva Zaks Dalpī, kurš veikli nospēlēja pie Sergeja Bobrovska sargātajiem vārtiem, panākot rezultātu 2:3.

Tomēr viesiem izglābties neizdevās. Tā vietā Merzļikinam nācās apturēt gan Vatrano izgājienu uz viņa vārtiem, gan par epizodi piešķirto "bullīti". Savukārt ceturtos vārtus "Panthers" labā Vatrano jau guva, kad Kolumbusas vienības vārtsargs bija nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju.

"Blue Jackets" komanda ar 39 punktiem 47 spēlēs ieņem pēdējo, astoto vietu Centrālajā divīzijā, kuras otrajā pozīcijā ar 63 punktiem 46 spēlēs atrodas "Panthers" vienība. Otrdien abas komandas tiksies vēlreiz.

"Sharks" komanda ar rezultātu 2:3 (1:0, 1:1, 0:1, 0:0, 0:1) pēcspēles metienos piekāpās Vegasas "Golden Knights" hokejistiem, arī zaudējot sesto maču pēc kārtas.

Rūdolfs Balcers spēlēja otrajā uzbrucēju virknējumā, 15:41 minūšu laikā veicot sešus spēka paņēmienus, izpildot divus metienus, kā arī nopelnot četras soda minūtes. Liepājnieks arī tika pie iespējas minūti spēlēt vairākumā.

Pēc pirmās virknējuma nomaiņas tika sveikts Balcera maiņas biedrs Patriks Marlo, kurš kļuva par spēlēm bagātāko hokejistu NHL vēsturē. 41 gadu vecajam Marlo šī bija 1768. spēle NHL. Līdzšinējais rekords, kas piederēja Gordijam Hovam, nebija pārspēts kopš 1980. gada, kad "Sharks" uzbrucējs bija vien nepilnu gadu vecs.

Pirmos vārtus guva tieši Sanhosē vienība, mača desmitajā minūtē no zilās līnijas atzīmējoties Nikolajam Kņižovam. Perioda laikā pirmo noraidījumu izpelnījās arī Balcers, kurš tika sodīts par bloķēšanu.

Otro perioda ievadā viesi jau panāca rezultātu 2:0, kad Noā Gregors pēc apgriešanās ap savu asi raidīja ripu "devītniekā". Tomēr tūlīt pat pretinieku aiz mājinieku vārtiem paklupināja Balcers. "Golden Knights" iespēju nelaida garām, Markam Stounam izmantojot vairākumu.

Tieši Stouns arī guva otros laukuma saimnieku vārtus. Trešā perioda ievadā, "Golden Knights" spēlējot vairākumā, Makss Pačioreti ar piespēli atrada Stounu, kurš "izlīda" vārtu priekšā un panāca rezultātu 2:2.

Spēles uzvarētājs tika noteikts pēcspēles metienos, pirmo "bullīti" nesekmīgi izpildot gaviļniekam Marlo. Uz to ar precīzu metienu atbildēja Alekss Taks, kurš vienīgais atzīmējās pēcspēles metienu laikā.

Sanhosē vienība ar 41 punktu 45 spēlēs ieņem sesto vietu Rietumu divīzijā. Tās pirmo vietu mazliet stabilāk ieņēmusi "Golden Knights" komanda, kurai septītais panākums pēc kārtas palīdz lepoties ar 66 punktiem 45 spēlēs. Abas komandas tiksies atkal trešdien.