Latvijas hokeja vārtsargu Elvi Merzļikinu ceturtdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta spēlē nomainīja, bet viņa pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jackets" ar rezultātu 2:5 piekāpās Edmontonas "Oilers".

Merzļikins spēli sāka "Blue Jackets" komandas pamatsastāvā, un viņš 12 minūtēs nespēja apturēt trīs pretinieku metienus, taču divas no šīm reizē latvietis kapitulēja skaitliskajā mazākumā. Otrajā periodā "Oilers" panāca rezultātu 4:0, un Latvijas vārtsargs tika nomainīts, trešā perioda sākumā vārtos stājoties Jonasam Korpisalo.

Merziļins atvairīja 25 no 29 pretinieku metieniem, bet Korpisalo izdevās tikt galā ar visiem 15 pretinieku metieniem.

Uzvarētājiem divus vārtus guva Jese Puljujarvi, bet reizi precīzs bija Dereks Raiens, Brendans Perlini, savokārt Vorens Fēgels ripu iedabūja tukšos vārtos. "Blue Jackets" rindās precīzi meta Gustavs Nīkvists un Džastins Denforts.

Savukārt uzvaru izcīnīja Bufalo "Sabres" ar Zemgu Girgensonu ierindā, ar rezultātu 3:2 pēcspēles metienos pieveicot Minesotas "Wild".

Girgensonam šajā mačā tika uzticēts 13:18 minūšu ilgs spēles laiks, no kurām 1:30 viņš nospēlēja mazākumā. Latvietis izdarīja divus metienus pa vārtiem, pielietoja divus spēka paņēmienus un spēli noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Pamatlaikā "Sabres" divas reizes atspēlēja vienu vārtu deficītu. Džons Merils 11. minūtē guva vārtus "Wild", bet Dilans Kozenss otrās trešdaļas vidū rezultātu izlīdzināja. 56 sekundes pirms otrā perioda beigām Kirils Kaprizovs vēlreiz deva vadību Minesotas komandai, taču Marks Pisiks 53. minūtē panāca rezultātu 2:2.

Pēcspēles metienos Teidžs Tompsons izrāva uzvaru "Sabres" vienībai.

Vēl spēli aizvada Sanhosē "Sharks", kas mačā pret Vankūveras "Canucks" cīnās bez Rūdolfa Balcera. Pēc otrās trešdaļas "Sharks" zaudē ar 1:3.