Pirmo reizi sešu gadu laikā NHL draftā nav izvēlēts neviens Latvijas hokejists
Foto: AFP/Scanpix

Pirmo reizi sešu gadu laikā Nacionālās hokeja līgas (NHL) draftā netika izvēlēts neviens Latvijas hokejists, drafta ceremonijai sestdien noslēdzoties Čikāgas pilsētā.

Jau ziņots, ka piektdien notikušajā drafta pirmajā kārtā Ņūdžersijas "Devils" komanda ar pirmo numuru izvēlējās Šveices hokeja jauno talantu Niko Hišeru, kamēr ar otro izvēli Filadelfijas "Flyers" ieguva kanādiešu centra spēlētāju Nolanu Patriku.

Piektdien komandas veica pirmās kārtas izvēles, kamēr sestdien vienības izdarīja vēl sešu kārtu drafta vēlmes, taču neviens Latvijas jaunais hokejists netika iekārots.

Pērn NHL draftā no Latvijas hokejistiem tika izraudzīts uzbrucējs Rodrigo Ābols, kuru izvēlējās Vankūveras "Canucks" komanda, taču šonedēļ viņš noslēdza divu gadu līgumu ar Zviedrijas augstākās līgas komandu "Orebro".

Savukārt ražīgāks Latvijas hokejam bija 2015. gads, kad draftā iekļuva Mārtiņš Dzierkals, Kārlis Čukste un Rūdolfs Balcers. Tāpat vēl gadu iepriekš draftā iekļuva vārtsargs Elvis Merzļikins, kurš tagad jau ir Latvijas izlases pirmais numurs, un Edgars Kulda, bet 2013. gadā tika izraudzīts Kristers Gudļevskis.

Lielāko atzinību NHL drafta kontekstā Latvijas hokejs izpelnījās 2012. gadā, kad ar 14. kārtas numuru Bufalo "Sabres" izvēlējās Zemgu Girgensonu, bet otrajā kārtā ar 52. numuru Pitsburgas "Penguins", kas ir pēdējo divu sezonu Stenlija kausa īpašniece, "paņēma" Teodoru Bļugeru.

Iepriekšējais tukšais NHL drafts Latvijai bija 2011. gadā, bet vēl pirms tam 2010. gadā tika nodraftēts Kristiāns Pelšs, kurš diemžēl pāris gadus vēlāk traģiskā veidā zaudēja dzīvību.

Pirms 2011. gada Latvijas hokejisti netika draftēti pat trīs gadus.

Kopumā NHL draftēti ir 35 Latvijas hokejisti, bet iepriekšējo piecu gadu laikā draftā izraudzīti deviņi Latvijas hokejisti.

Aprīlī, kad NHL centrālais skautu birojs publicēja pēdējo drafta prognozi, Eiropā spēlējošo hokejistu sarakstā bija arī četri Latvijas puiši – Emīls Ģēģeris, Lukass Sičevs, Roberts Kaļķis un Deniss Smirnovs, tomēr neviens no viņiem NHL klubu ievērību neizpelnījās.

Draftēšana NHL komandās negarantē līguma noslēgšanu. Statistika liecina, ka 60% no draftētajiem spēlētājiem tā arī neaizvada nevienu NHL spēli.

Tags

Hokejs NHL

Comment Form