Uzvaru Amerikas Hokeja līgas (AHL) regulārā čempionāta spēlē pirmdien izcīnīja Latvijas aizsarga Kristiāna Rubīna pārstāvētā Toronto "Marlies" komanda, kas savā laukumā ar rezultātu 5:4 (5:1, 0:1, 0:2) pārspēja Springfīldas "Thunderbirds" vienību.

Kristiāns Rubīns spēlēja otrajā aizsargu pārī, spēles laikā izpildīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem un nopelnīja negatīvu lietderības koeficientu -1.

Latvietis laukumā atradās pusotru minūti pirms spēles beigām, kad "Thunderbirds" jau spēlēja ar sešiem laukuma spēlētājiem. Rubīnam esot laukumā, vārtsargu Džozefu Volu ar spēcīgu metienu no kreisā iemetienu apļa pārspēja Hjū Makgings.

Savukārt viņa komandas uzvaru kaldināja 22 gadus vecais pirmās maiņas aizsargs Filips Krals, kurš tika atzīts par spēles pirmo zvaigzni. Čehs pirmajā trešdaļā atzīmējās ar četrām rezultatīvām piespēlēm. Krals tādējādi uzstādījis jaunu "Marlies" kluba rekordu vienā trešdaļā atdotajās piespēlēs.

Rubīns šosezon "Marlies" rindās AHL čempionātā piedalījies 22 spēlēs, guvis vienus vārtus, atdevis trīs rezultatīvas piespēles un nopelnījis negatīvu lietderības koeficientu -1. Tāpat Rubīnam šosezon izdevās debitēt Nacionālajā hokeja līgā (NHL), kur Toronto "Maple Leafs" sastāvā viņam trīs mači, četras soda minūtes un negatīvs lietderības koeficients -2.

"Marlies" ar 26 spēlēs izcīnītiem 30 punktiem AHL Ziemeļu divīzijā ieņem trešo vietu septiņu komandu konkurencē.

Regulārajā čempionātā līdz aprīļa beigām komandas aizvadīs nevienādu spēļu skaitu – 76, 72, vai 68 –, sadalot vietas pēc izcīnīto punktu/maču attiecības.

Plānots, ka, sākot ar nākamo sezonu, visas vienības regulārajā turnīrā aizvadīs pa 72 spēlēm.