VID atņem LHF sabiedriskā labuma organizācijas statusu; federācija cīnīsies par tā atgūšanu
Foto: LETA

Latvijas Valsts ieņēmumu dienests (VID) jūlijā ir atņēmis sabiedriskā labuma organizācijas (SLO) statusu Latvijas Hokeja federācijai (LHF), liecina dienesta mājas lapā publicētā informācija, bet LHF šo lēmumu ir pārsūdzējusi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Portālam "Delfi" VID Komunikāciju daļa apstiprināja, ka LHF SLO statuss atņemts, pamatojoties uz Sabiedriskā labuma organizācijas likumā ietverto nosacījumu neievērošanu, taču atteicās atklāt, par kādiem pārkāpumiem šis sods piespriests, pamatojoties uz likumu Par nodokļiem un nodevām.

LHF ģenerālsekretārs Viesturs Koziols atklāja, ka VID sodu piemērojis par gada pārskata nepilnīgu iesniegšanu. "Pēc gada pārskata iesniegšanas VID pieprasīja papildu informāciju, ko iesniedzām, bet ar 10 dienu nokavēšanos," pastāstīja LHF ģenerālsekretārs. "Attiecīgais LHF valdes loceklis, kura pārziņā ir šie jautājumi, tuvākajā laikā tiksies ar VID vadību, lai atjaunotu mums SLO statusu. Mēs atzīstam, ka formāli pārkāpums ir, taču piespriestais sods nav samērīgs, jo par to naudu, ko saņemam no ziedotājiem, nav pirktas nedz villas, nedz mašīnas, viss godprātīgi investēts hokeja attīstībā. Mūsu darbības ir ļoti publiskas un redzamas."

Kā zināms, organizācijām, kam piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss, katru gadu līdz gada 31. martam VID ir jāiesniedz gada pārskats par iepriekšējo gadu un iepriekšējā gada darbības pārskats un turpmākas darbības plāns, bet LHF ģenerālsekretāra teiktais atklāj pretrunas VID attieksmē pret Latvijas sporta organizācijām. Publiski pieejamā informācija par lielākajām Latvijas sporta federācijām liecina, ka LHF pārskatu šogad iesnieguši 13. aprīlī, Latvijas Basketbola savienība un Latvijas Vieglatlētikas savienība — 3. aprīlī, Latvijas Florbola savienība — 30. maijā, bet Latvijas Volejbola federācija to nav iesniegusi joprojām. Izņemot LHF, pārējām federācijām SLO statuss ir saglabāts.

Latvijas Sporta federāciju padomes (LSPF) prezidents Einārs Fogelis portālam "Delfi" pastāstīja, ka līdzšinējā vēsturē gadījumi, kad sporta organizācijām atņem SLO statusu, bijuši "uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi". "Ir mazas federācijas, kas atzinušas, ka tām no SLO statusa ieguvums ir neliels, un tāpēc to nemaz nepieprasa, bet LHF gadījumā SLO statuss ir ļoti būtisks, jo viņi piesaista lielus līdzekļus," saka Fogelis. "LHF ir pārsūdzējusi VID lēmumu."

Ziedojot organizācijai, kurai ir piešķirts Sabiedriskā labuma organizācijas statuss, var piemērot nodokļu atlaides. Līdz ar to tagad personām un uzņēmumiem, kuras ziedos LHF, nevarēs piemērot nodokļu atlaides līdz brīdim, kad organizācija šo statusu atkal atgūs. Likums paredz, ka tas iespējams ne agrāk kā gadu pēc dienas, kad stājies spēkā lēmums par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu, tomēr LHF cer uz VID pretimnākšanu un ātrāku atjaunošanu.

Pēc VID rīcībā esošās informācijas, līdz šā gada 23. aprīlim SLO statusu ir zaudējušas kopumā 47 organizācijas. No tām 23 uz iesnieguma pamata, 11 — par nodokļu parādiem, bet 13 — par dokumentu neiesniegšanu.

Pēdējos gados publiski nav izskanējusi informācija, ka SLO statusu būtu zaudējusi kāda no atzītajām sporta federācijām Latvijā.

Tags

Latvijas Basketbola savienība Latvijas Hokeja federācija Valsts ieņēmumu dienests Vieglatlētika Viesturs Koziols
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form