Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubs Pitsburgas "Penguins" ļoti izjūt Latvijas hokejista Teodora Bļugera iztrūkumu savainojuma dēļ, pēc ceturtdien piedzīvotā komandas zaudējuma raksta medija "The Athletic" žurnālists Džoss Jouhī.

Ziņots, ka Teodors Bļugers otrdien negaidīti nepiedalījās "Penguins" piedzīvotajā zaudējumā pret Bostonas "Bruins" komandu. Uzbrucējs pēcāk tika ievietots savainoto spēlētāju sarakstā, un kāda neatklāta ķermeņa augšdaļas savainojuma dēļ laukumā varētu neiet vairākas nedēļas.

Savukārt ceturtdien Pitsburgas komanda piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 2:3 pret vienu no Austrumu divīzijas pastarītēm Ņūdžersijas "Devils" vienību. Vairāki Ziemeļamerikas mediji uzsver, ka aizvadītajā spēlē izjusts divu centra uzbrucēju trūkums – Bļugeram savainoto spēlētāju sarakstā pievienojies arī Krievijas izlases zvaigzne Jevgeņijs Malkins.

Bļugera saistībā medijs "The Athletic" raksta, ka Pitsburgas klubam bez latvieša ies grūtāk skaitliskajā mazākumā. Komanda spēles nozīmīgākos vārtus ielaidusi otrajā periodā, kad rezultātu 0:2 ar precīzu metienu vairākumā panāca P.K. Subans, uzskata Džošs Jouhī.

Teodors Bļugers jau pērn izpelnījās "Penguins" "melnā darba" darītāja lomu. Šī sezona nav bijis izņēmums. Tās laikā hokejists vidēji mačā mazākumā spēlējis 2:26 minūtes, kas ir otrs augstākais rādītājs komandā uzbrucējiem aiz virknējuma biedra Brendona Taneva. Visā līgā Bļugers starp uzbrucējiem ieņem 20. vietu kopā pavadītajās minūtēs mazākumā.

"Viegli saprast, kāpēc tiek pievērsta uzmanība Malkina iztrūkumam," raksta Jouhī. "Taču nedrīkst aizmirst par Bļugera iztrūkumu. Viņš kļuvis par vienu no "Penguins" komandas uzticamākajiem spēlētājiem abās laukuma pusēs. Viņš vidēji gūst puspunktu spēlē, izcili spēlē mazākumā, guvis pāris vārtus mazākumā un, vienkārši sakot, kļuvis par spēlētāju, kuru grūti aizvietot."

"Malkinu pazaudēt ir slikti. Taču viņa pazaudēšana laikā, kad Bļugeram jātiek galā ar ilgtermiņa savainojumu, situāciju padara ievērojami sliktāku," domu noslēdz viens no vadošajiem NHL apskatniekiem.

Pitsburgas komanda šobrīd ar 37 punktiem 30 spēlēs ieņem trešo vietu Austrumu divīzijā. Sestdien tā atkārtoti viesosies pie "Devils" hokejistiem.