Dadzīte kļūst par Eiropas paralimpisko čempioni diska mešanā
Foto: Romualds Vambuts

Titulētā Latvijas paralimpiete Diāna Dadzīte otrdien Eiropas čempionātā vieglatlētikā izcīnīja zeltu diska mešanas sacensībās.

Dadzīte, startējot sacensībās medicīnas grupā F54/F55, savā labākajā mēģinājumā disku meta 22,46 metru tālumā, kas bija pārliecinoši labākais rezultāts.

Sudrabu ar 18,45 metriem izcīnīja bulgāriete Daniela Todorova, bet bronzu ar 16,13 metriem guva čehiete Kateržina Novākova.

Šajā grupā startēja piecas diska metējas.

Pirms diviem gadiem Dadzīte Eiropas čempionātā izcīnīja pilnu medaļu komplektu, jo triumfēja lodes grūšanā, kā arī ieguva sudrabu šķēpa mešanā un bronzu diska mešanā. Tajā pat gadā Dadzīte kļuva par Riodežaneiro paralimpisko spēļu čempioni šķēpa mešanā un izcīnīja bronzu diska mešanā, bet pērn viņa pasaules čempionātā triumfēja visās trīs disciplīnās.

Pirmdien par Eiropas čempionu šķēpa mešanā tika kronēts Dmitrijs Silovs.

Latviju Eiropas čempionātā pārstāv seši paralimpiskie vieglatlēti. Sieviešu konkurencē par godalgām cīnās Diāna Dadzīte (šķēps, disks, lode), Taiga Kantāne (lode) un Ingrīda Priede (disks), savukārt vīru konkurencē sacenšas Aigars Apinis (disks), Dmitrijs Silovs (šķēps), kā arī Edgars Bergs (lode).

Eiropas čempionāts norisināsies līdz svētdienai, tajā piedaloties vairāk nekā 650 sportistiem no 30 valstīm.

Source

LETA

Tags

Aigars Apinis (sportists) Vieglatlētika
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form