Latvijas vieglatlēte Aiga Grabuste piektdien Eiropas čempionātā Parīzē pieccīņas sacensībās ierindojās desmitajā vietā, bet lietuviete Austra Skujīte, kura bija pārliecinoša līdere, pēdējā disciplīnā nenosargāja pirmo vietu un ieguva sudraba godalgu.

Foto galerija

Grabuste pirmajā disciplīnā 60 metru barjerskrējienā savā skrējienā ar rezultātu 8,68 sekundes palika pēdējā astotā, bet 14 dalībnieču konkurencē uzrādīja 12. labāko laiku. Tas viņai deva 978 punktus pieccīņas ieskaitē.

Otrajā disciplīnā augstlēkšanā Grabuste ar rezultātu 1,71 metrs ari ieņēma 12.vietu, saglabājot šo pozīciju kopvērtējumā. Augstlēkšanā Latvijas sportiste ieguva 867 punktus.

Teicami Grabuste startēja lodes grūšanā, kurā sasniedza personisko rekordu – 14,18 metri. Lodes grūšanā viņai bija ceturtais labākais rezultāts, tas ļāva iegūt 806 punktus un kopvērtējumā Grabuste pakāpās uz desmito pozīciju.

Tāllēkšanā Grabuste ar rezultātu 6,29 metri bija trešā, nopelnīja 940 punktus un pakāpās vēl pa trīs pozīcijām augstāk.

Pēdējā disciplīnā - 800 metru skrējienā - Grabustei bija 12.vieta (2:25,44 minūtes; 751 punkts), bet kopvērtējumā viņa noslīdēja uz desmito pozīciju.

Pārliecinošā līdere lietuviete Austra Skujīte 800 metru skrējienā palika priekšpēdējā 13.vietā, līdz ar to zaudējot zelta medaļu. Viņu tikai par 17 punktiem apsteidza francūziete Antoneta Nana Džimuda (4723 punkti), bet trešā ar 4665 punktiem bija Nīderlandes sportiste Remona Fransena.

Grabuste sacensībās ieguva 4342 punktus.