Krievijas un Baltkrievijas skrējējiem liegts piedalīties Bostonas maratonā
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Krievijas un Baltkrievijas skrējēji nedrīkstēs piedalīties šī gada Bostonas maratonā Krievijas iebrukuma Ukrainā dēļ, trešdien paziņoja sacensību organizatori.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Krievijas un Baltkrievijas sportistiem, kuri dzīvo savās valstīs, ir aizliegts piedalīties sacīkstēs, kas paredzētas 18. aprīlī, paziņoja Bostonas Vieglatlētikas asociācija (BAA).

Savukārt Krievijas un Baltkrievijas pilsoņi, kuri nedzīvo nevienā no abām valstīm, drīkstēs piedalīties, ja viņi nepārstāvēs kādu no abām valstīm.

"Tāpat kā daudzi cilvēki visā pasaulē, izjūtam šausmas un esam sašutuši par to, ko esam redzējuši un uzzinājuši ziņojumos no Ukrainas," sacīja BAA izpilddirektors Toms Grilks.

"Uzskatām, ka skriešana ir globāls sporta veids, un tāpēc mums jādara viss iespējamais, lai izrādītu savu atbalstu Ukrainas tautai," teikts Grilka paziņojumā.

Paziņojumā nav minēts, cik Krievijas vai Baltkrievijas sportistu bija pieteikušies šī gada sacensībām.

Bostonas maratons, kas ir viens no pasaules lielākajiem maratoniem, pēc Covid-19 pandēmijas izraisītajiem traucējumiem notiks tradicionālajā norises laika aprīlī.

Sacensības tika atceltas 2020. gadā un 2021. gada oktobrī notika notika sašaurinātā formātā.

2019. gadā 59 skrējēji vairāk nekā 30 000 dalībnieku konkurencē bija no Krievijas un Baltkrievijas.

Tags

Krievijas iebrukums Ukrainā Maratons Vieglatlētika
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form