Mūžībā aizgājis daudzu Latvijas vieglatlētikas rekordistu un olimpiešu treneris Jurijs Volkinšteins
Foto: Personiskais arhīvs

82 gadu vecumā mūžībā aizgājis daudzu Latvijas vieglatlētikas rekordistu un olimpiešu treneris, vairākkārtējs Latvijas PSR čempions tāllēkšanā Jurijs Volkinšteins, portālu "Delfi" informē viņa tuvinieki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izvadīšana paredzēta 26. aprīlī plkst. 14 Ziepniekkalna kapos.

Jurijs Volkinšteins dzimis 1936. gada 5. augustā. Studējis Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūtā (tagadējā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija), no 1959. līdz 2006. gadam strādājis par vieglatlētikas treneri jaunatnes sporta skolā "Daugava" (vēlāk – Rīgas vieglatlētikas skolā).

Volkinšteins ir daudzkārtējais Latvijas čempions tāllēkšanā, titulu iegūstot 1957., 1959., 1960. un 1961. gadā. Startējis arī republikas izlasē un guvis panākumus starptautiskos mačos.

Kā treneris viņš uzaudzinājis vairākas vieglatlētu paaudzes, tostarp daudzus Latvijas rekordistus un olimpiešus. Volkinšteina audzēkņi ir plaši pazīstamās Latvijas sportistes un olimpietes Jeļena Blaževiča, Ineta Radēviča, Lana Jēkabsone, Olga Savenkova un daudzi citi.

2006. gadā Volkinšteinam piešķīra apbalvojumu "Par mūža ieguldījumu Latvijas vieglatlētikas attīstībā".

"Šķiet, trenējos pie Jurija Volkinšteina ilgāk nekā citi, gadus 13," atceras Jeļena Blaževica. "Savu jomu viņš pārzināja ļoti labi. Kad nokļuvu Latvijas olimpiskajā vienībā, vajadzēja sagatavošanās plānu, un treneris atnesa milimetru papīra rulli, kur ārkārtīgi sīki bija sastādīti treniņi vairākiem mēnešiem uz priekšu. Par to toreiz daudzi runāja, un vēl nesen, pirms dažiem gadiem, bijušais vieglatlēts Māris Bružiks man atgādināja – atceries, kā Volkinšteins atnāca ar milimetru rulli…"

"Cik ļoti gribējās ieraudzīt treneri, kad izgāju sacensību sektorā! Lūk, tur viņš ir – viss būs labi," saka Blaževica. "Viņš palīdzēs, viņš zina, kas man jāizdara. Ticība trenerim ir ļoti svarīga. Viņš vienmēr bija mierīgs un nekad neizrādīja, ka nervozē – lai mēs nesatrauktos. Tikai tagad, kad mana meita arī nodarbojas ar vieglatlētiku un piedalās sacensībās, esmu sapratusi, cik tas ir grūti – saglabāt mieru, neuzkliegt un sacensībās būt par atbalstu. Audzēkņi viņam ticēja vairāk nekā paši sev. Paldies trenerim, tie bija lieliski gadi!"

Tags

Ineta Radēviča Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form