Palameika pārliecinoši labākā Latvijas čempionāta šķēpmešanas sacensībās
Foto: AFP/Scanpix

Latvijas rekordiste Madara Palameika sestdien izcīnīja uzvaru Ventspilī notiekošā Latvijas vieglatlētikas čempionāta šķēpmešanas sacensībās.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Palameika, kura pretendēs uz augstām vietām arī drīzumā gaidāmajā pasaules čempionātā, šķēpu raidīja 63,06 metrus tālu.

Otro vietu sacensībās ar 60,01 metru guva Anete Kociņa, bet Sinta Ozoliņa, kura arī kvalificējusies pasaules čempionātam, ar 58,87 metriem palika trešā.

Tikmēr šķēpmešanā vīriem rezultāti bija mazāk augstvērtīgi - par čempionu ar 76,76 metriem kļuva Ainārs Kovals, kuram ar 75,68 metriem sekoja talantīgais Gatis Čakšs, bet trešo vietu ar 74,85 metriem ieņēma no traumas atlabstošais Ansis Brūns.

Sacensībās nepiedalījās Rolands Štrobinders, kurš kā vienīgais no Latvijas vīru šķēpmetējiem izpildījis pasaules čempionāta normatīvu.

Lodes grūšanā vīriem pasaules meistarsacīkšu normu neizdevās sasniegt Mārim Urtānam, kurš uzvarēja ar 19,44 metrus tālu raidījumu, bet kārtslēkšanā gaidāmā pasaules čempionāta dalībnieks Mareks Ārents uzvarēja ar 5,40 metrus augstu lēcienu. Pēdējā mēģinājumā Ārents latiņu pacēla 5,70 metru augstumā, kas ir nākamo vasaras olimpisko spēļu normatīvs, tomēr tas kārtslēcējam sestdien nebija pa spēkam. Savukārt tāllēkšanā ar 7,68 metriem labākais bija Elvijs Misāns.

Tikmēr skrejceļā vīru konkurencē pie zelta medaļām tika Jānis Mezītis (100 metru sprints, 10,68 sekundes), Austris Karpinskis (400 metri, 48,52 sekundes), Kristaps Sietiņš (110 metru barjerskrējiens, 14,33 sekundes), Pauls Ārents (1500 metri, trīs minūtes un 49,50 sekundes), kā arī Jānis Višķers (5000 metri, 14 minūtes un 41,26 sekundes). Savukārt 4x100 metru sprintā "Arkādijas" komanda, kuras sastāvā skrēja Jurģis Karulis, Kristaps Zūdiņš, Reinis Kreipāns un Kristaps Sietiņš, uzvarēja ar rezultātu 42,52 sekundes.

Dāmām tāllēkšanā ar 6,35 metriem uzvaru guva Māra Grīva, bet sacensībās nepiedalījās Aiga Grabuste, kura atgūst formu pēc neliela savainojuma. Kārtslēkšanā ar pārlēktiem 3,00 metriem uzvaru svinēja Ildze Bortaščenoka, bet lodes grūšanā čempione Linda Ozola bija 13,26 metrus tāla.

Skrejceļā 100 metru sprintā uzvaru guva Sindija Bukša (11,85 sekundes), 400 metros labāko rezultātu sasniedza Gunta Latiševa-Čudare (53,94 sekundes), 100 metru barjerskrējienā panākumu svinēja Ilona Dramačonoka (14,40 sekundes), 1500 metros pie ļoti pārliecinošas uzvaras tika Jeļena Ābele (četras minūtes un 24,52 sekundes), bet 5000 metros nepārspēta palika Karīna Helmane-Soročenkova (17 minūtes un 33,94 sekundes). Tikmēr 4x100 metru stafetē ar rezultātu 47,58 sekundes uzvarēja kluba "Auseklis" komanda, kuras sastāvā bija Beatrise Upeniece, Anna Paula Auziņa, Anete Veinberga un Bukša.

Čempionāts turpināsies arī svētdien. Šī sportistiem ir pēdējā iespēja izpildīt kvalifikācijas normatīvu pasaules čempionātam, kas no 22. līdz 30. augustam notiks Pekinā.

Līdz šim pasaules čempionātam kvalificējušies Valērijs Žolnerovičs, Jeļena Prokopčuka, Anita Kažemāka (visi - maratons), Laura Ikauniece-Admidiņa (septiņcīņa), Aiga Grabuste (tāllēkšana), Arnis Rumbenieks (50 kilometru soļošana), Igors Sokolovs (vesera mešana), Madara Palameika, Sinta Ozoliņa, Rolands Štrobinders (visi - šķēpa mešana) un Mareks Ārents (kārtslēkšana).

Tags

Aiga Grabuste Ainārs Kovals Elvijs Misāns Jeļena Prokopčuka Laura Ikauniece Madara Palameika Mareks Ārents Vieglatlētika
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form