Sirmais par atgriešanos sacensībās pēc 21 mēneša pārtraukuma: kājas un rokas trīcēja
Foto: F64

2016.gada Eiropas čempions šķēpa mešanā Zigismunds Sirmais šobrīd ir labākā formā nekā bija pirms diviem gadiem ap šo laiku, citējot savu treneri Kimmo Kinnunenu, žurnālistiem atklāja latviešu vieglatlēts.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pirms iepriekšējās sezonas Sirmajam tika veikta pleca operācija un stadionā viņš plānoja atgriezties vasarā, tomēr veselības saudzēšanas nolūkā tika pieņemts lēmums nestartēt vispār.

Sirmais pēc 21 mēneša pārtraukuma sacensību apritē atgriezās pagājušajā nedēļā, kad Igaunijā atzīmējās ar 73,19 metru tālu metienu.

"Tie bija iesildošie mači testa režīmā. Konkurence nebija liela, tikai daži šķēpmetēji. Esmu ļoti pieredzējis sportists, bet bija ļoti liels uztraukums. Sajūtas bija kā metot olimpiskajās spēlēs. Kājas un rokas trīcēja, kaklā bija kamols. Ugunskristības esmu izgājis, tagad tikai jāiet uz priekšu un jāturpina. Atspēriena punkts ir 73 metri," stāstīja Sirmais.

Jau ziemā Sirmais pauda, ka izoperētais plecs jūtas labi. Šobrīd sportistam atgriezušās pāris mikrotraumas, bet tas, viņaprāt, ir pilnīgi normāli.

"Mešanas tehnika ir aptuveni tāda pati kā pirms tam. Elastība un stils ir palicis tas pats. Varbūt nedaudz zudis ātrums un pārliecība, ko pamazām likšu klāt. Cerams, ka kulminācija būs augustā, kad to visvairāk vajadzēs. Arī 2016.gadā sezonu sāku ar 70-75 metriem, bet pēc tam kāpu uz augšu. Treneris teica, ka pašreiz esmu labākā līmenī, nekā biju 2016.gadā ap šo laiku," atklāja Sirmais.

Šķēpraidis ir pateicīgs Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) ārstiem Līgai un Aldim Cīruļiem, kā arī fizioterapeitam Arnim Noveičukam.

"Paldies visiem LOV darbiniekiem un cilvēkiem, kuri man ticēja un neuzgrieza muguru. Esmu atgriezies vēl spēcīgāks. Domāju, ka būs ļoti labi. Arī ar Līnu [Mūzi] viens otru atbalstījām, tā ir daļa no sporta un attiecībām," uzsvēra Sirmais.

Viņš ar dzīvesbiedri Mūzi, kura arī ir starp Latvijas vadošajām šķēpmetējām, kā ierasts, pirmssezonā trenējās kopā.

"Treniņnometnes bija tādas pašas kā parasti. Bijām Somijā, Igaunijā, Latvijā, Portugālē un Turcijā. Diezgan svarīgi bija dzīvot ar šķēpu rokā, lai sajūtas un elastība plecam nepazūd," teica Sirmais.

Pirmās lielās sacensības Sirmajam būs nākamajā otrdienā paredzētie "Rīgas kausi", kas notiks atjaunotajā Daugavas stadionā.

"Esmu gatavs pirmajām lielajām sacensībām pēc ilgākas pauzes. Ceru, ka būs labs laiciņš un daudz cilvēku," atzīmēja Sirmais.

Atjaunotajā stadionā aiz šķēpa mešanas sektora uzbūvēta tribīne vietā, kur pirms tam bija tukšums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Cik pētīju, vējš visu laiku pūš no aizmugures un pāri. Tas būs ļoti labi šķēpa metējiem, ja mešana būs no tās puses, kuras iepriekš. Jāmet un jāpiemeklē īstais šķēps - pavējam vai pretvējam. Sacensību laikā, sildoties piemeklēsim šķēpus," secināja Sirmais.

Viņš ir gandarīts, ka stadions ieguvis jaunu veidolu un cer, ka sacensības pulcēs daudz skatītāju.

"Ir vairāk sēdvietu, tāpēc ceru, ka uz sacensībām tribīnes būs pilnas. Ceru, ka nebūs adatai kur nokrist. Būtu fantastiski, ja liela daļa Rīgas atnāktu uz sacensībām. Būs vēl lielāka motivācija mest tālāk," pauda Sirmais.

Sezonas nozīmīgākie mači vieglatlētiem būs Eiropas čempionāts Berlīnē, kur Sirmajam vajadzēs aizstāvēt pirms diviem gadiem izcīnīto titulu.

Jau ziemā Sirmais pauda cerību, ka Eiropas čempionātā būs iespēja paspēkoties ar Vācijas trijotni Johannesu Feteru, Tomasu Rēleru un Andreasu Hofmanu. Visi trīs vācieši šosezon Dimanta līgas sacensībās šķēpu raidīja aiz 90 metru atzīmes, bet pērn viņu rezultāti bija tālāki par 91 metru, pārsniedzot arī Latvijas rekordu, kas ir 90,73 metri.

"Viņi ir tikai cilvēki, kuriem arī var būt ne tās labākās dienas. Ceru, man tā būs īstā diena, kurā man lidos tālāk. Ne tikai man, bet arī pārējiem latviešiem. Ceru, ka varēsim cīnīties ar viņiem. Vācieši ir sasnieguši ļoti augstu līmeni. Čehus arī nevar aizmirst, viņi parādījuši, ka arī ļoti labi met un lielajos mačos ir psiholoģiski noturīgi. Pērn pasaules čempionātā otrā un trešā vieta bija tieši čehiem," skaidroja Sirmais.

Šī gada Eiropas čempionāta normatīvs ir 80,00 metri, bet Sirmajam kā titula aizstāvētājam pienākas "wild card" jeb rīkotāju īpašais ielūgums.

Sirmais Eiropas čempionāta zeltu izcīnīja ar jaunu personisko rekordu - 86,66 metri. Savukārt Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs viņš neiekļuva finālā un samierinājās ar 14.vietu.

Tags

Šķēpmešana Zigismunds Sirmais Vieglatlētika
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form