Vasiļevskis jau tuvākajās sacensībās cer kvalificēties pasaules čempionātam
Foto: Zigismunds Zālmanis (NIKON)

Latvijas šķēpmetējs Vadims Vasiļevskis cer, ka viņam jau tuvākajās acensībās izdosies sasniegt pasaules čempionāta A normatīvu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Ar katrām sacensībām progresēju. Sākotnēji bija 71 metrs, tad stabili 79 metri un tagad jau 82 metri," Vasiļevskis izteicās pēc ceturtdien aizvadītajām "Rīgas kausu" sacensībām, tomēr atzina, ka daudz būs atkarīgs arī no tā, vai nākamajos mačos būs labvēlīgi laika apstākļi. "Visi rekordi man ir krituši pretvējā. Labāk vēlos tādu laiku."

Kā ziņots, "Rīgas kausos" Vasiļevskis šķēpu aizmeta 82,79 metrus tālu, sasniedzot sezonas labāko rādītāju valstī.

Pēc pagājušā gada Londonas olimpiskajām spēlēm Vasiļevskis žurnālistiem pārliecinoši apgalvoja, ka noslēdzis savu karjeru, tomēr tagad viņš saka, ka toreiz to teicis tikai ar nosacījumu, ja nebūs finansējuma.

"Augustā nezināju, kāda būs situācija, teicu - nebūs finansējuma, beigšu sportot," apgalvoja šķēpmetējs. "Ja nav naudas, jāiet strādāt, ja strādāju - nevaru trenēties. Līdz oktobrim un novembrim jau ar vienu kāju meklēju darbu, bet tad man pateica, ka tomēr saņemšu Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) atbalstu, jo man pieder sezonas ceturtais labākais rezultāts pasaulē. Biju priecīgs un janvārī ar pilnu spēku sāku trenēties."

"Finansējums apgriezts gandrīz uz pusi, tomēr paldies LOV, ka vispār mani atbalsta. Šogad esmu bijis uz vienu nometni Krievijā un uz vienu Ventspilī," atklāja sportists. "Ir doma vēlreiz braukt uz Krieviju un, ja atļaus finanses, patrenēšos vēl arī Ventspilī. Ja nebūs pasaules čempionāta normatīvs, būs jāmeklē sacensības, kur mani aicina, ja būs - jāplāno nometnes, lai varētu gatavoties pasaules čempionātam."

Šajā sezonā Vasiļevskis atstājis savas ilggadējās treneres Valentīnas Eidukas treniņu grupu un sacensībām gatavojas viens.

"Nekas, ka trenējos viens pats. Biju aizbraucis patrenēties ar krieviem, bet pārsvarā to daru viens Latvijā. Visi fiziskie rādītāji ir tādi, ka normatīvam pāri jāvar mest," Vasiļevskis noskaņots optimistiski. "Šogad esmu pamainījis visu. Vēl kājas sadzītas un neesmu atgājis no nometnēm, tāpēc pagaidām nav brīnums, ka rezultāti īsti nav, jo nejūtos brīvi."

Vasiļevskis atzina, ka šosezon savu treniņu metodiku mainījis diezgan radikāli. "Šogad vispār neesmu taisījis spēka vingrinājumus ar stangu. "Spēka treniņus taisu ar svaru ripām un hantelēm. Savukārt agrāk katru otro dienu tika veikta raušana un grūšana ar stangu. Tāpat iepriekš katru otro dienu metu šķēpu, bet tagad to daru vien vienu, divas reizes nedēļā."

"Tāpat šogad treniņos daudz filmēju un man ir ko salīdzināt. Krievijā pirmajā treniņā man treneris pateica, ka tikai jāsakārto galva un pie tehniskā izpildījuma nemaz nav ko labot," Vasiļevskis pārliecināts, ka ar viņa tehniku viss būs kārtībā.

Maskavā plānotā pasaules čempionāta A normatīvs ir 83,50 metri.

Kā ziņots, "Rīgas kausos" šķēpus aiz 80 metriem raidīja uzreiz četri latvieši - trešais ar 80,68 metriem bija Rolands Štrobinders, kurš pāri 80 metriem meta vien otro reizi karjerā, bet viņam ar attiecīgi 80,38 un 80,13 metriem sekoja Ainārs Kovals un Zigismunds Sirmais. Turklāt Kovalam šīs bija pirmās sacensības pēc dalības pagājušā gada olimpiskajās spēlēs Londonā.

Tags

Ainārs Kovals Latvijas Olimpiskā vienība Zigismunds Sirmais Vadims Vasiļevskis Valentīna Eiduka
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form