Velvere būs vienīgā Latvijas pāstāve pasaules čempionātā vieglatlētikā telpās
Foto: Juris Bērziņš-Soms

Starptautiskā Vieglatlētikas federāciju asociācija (IAAF) ir apstiprinājusi Latvijas skrējējas Līgas Velveres dalību pasaules čempionātā telpās, kas no 17. līdz 20. martam notiks Portlendā, ASV, informē Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS).

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Līdz ar to Līga Velvere būs vienīgā Latvijas pārstāve šajā čempionātā.

"Sacensībām tika pieteikti trīs Latvijas sportisti – Līga Velvere 800 m skrējienā, Pauls Pujāts kārtslēkšanā, kā arī Elvijs Misāns tāllēkšanā un trīssoļlēkšanā. Tomēr IAAF apstiprinājusi tikai Līgas dalību, jo plānots, ka kārtslēkšanā piedalīsies tikai 12 labākie sportisti, bet horizontālajās lekšanās – 16 sportisti. Domāju, ka Līgai čempionātā būs lieliska iespēja uzlabot savu rezultātu un, iespējams, izpildīt Olimpisko spēļu normatīvu - 2:01,50. Ceru, ka Līga iekļūs arī finālā, jo 800m telpās ir kā loterija, un var gadīties visādi!" saka Latvijas Vieglatlētikas savienības izlases direktors Dmitrijs Miļkevičs.

Zināms, ka divas Latvijas sportistes – Laura Ikauniece-Admidiņa daudzcīņā un Aiga Grabuste tāllēkšanā – ir izpildījušas čempionāta normatīvus, tomēr sportistes šajā čempionātā nepiedalīsies.

800 m priekšskrējieni notiks čempionāta trešajā dienā, 17. martā, plkst. 21:15 pēc Latvijas laika.

Pirms mēneša, 5.februārī, Līga Velvere sasniedza jaunu Latvijas rekordu 800 m skrējienā - 2:03,08. Pasaules čempionāta normatīvs šajā disciplīnā ir 2:02,50. Ņemot vērā augstos sacensību normatīvus, sportistes sasniegtais rezultāts ļauj piedalīties pasaules čempionātā telpās. Šobrīd Līgas Velveres rezultāts ir 30. vietā pasaules rangā.

Tags

Aiga Grabuste IAAF Pasaules čempionāts
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form