Baltijas ceļa velobrauciena trešajā posmā uzvar ukrainis Konoņeko
Foto: Foto: Zigismunds Zālmanis

Baltijas ceļa jeb "Baltic Chain Tour" velobrauciens (UCI 2.2. kategorija) piektdien, 22.augustā, turpinājās ar trešo posmu, kurā braucēji no Latvijas pārcēlās uz Igauniju. 164,5 kilometru garais posms sākās Valmieras centrā, finišs bija Pērnavā, bet pa ceļam bija divi sprinta un viens kalnu starpfiniši. Pirmais sprinta starpfinišs bija tieši uz Latvijas-Igaunijas robežas, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Sprinta finišā ātrākais izrādījās 1.posma uzvarētājs ukrainis Mihails Konoņeko, bet labākais no latviešiem bija Māris Bogdanovičs ("Alpha Baltic/Unitymarathons.com", 12.vieta). Kopvērtējumā par līderi kļuvis Konoņenko.

Posma sākumā bija vairāki mēģinājumi izrauties no lielās grupas, un ap 20. kilometru 12 sportistiem izdevās arī "aizbēgt". Vienu brīdi pārsvars bija 40 sekundes, bet pēc dažiem kilometriem lielā grupa "apēda" bēgļus.
Latvijas-Igaunijas robežu sprinta finišā uzvarēja lietuvietis Aidis Kruopis.

Arī šoreiz sportistus uz brīdi pārbaudīja māte daba, uzsūtot spēcīgu lietusgāzi. Vairākus kilometrus braucējiem nācās veikt pa stipru lietu, kura laikā līderi spēja saglabāt savu pārsvaru. Tuvojoties Pērnavai, līderu pārsvars samazinājās, bet mazāk nekā piecus kilometrus pirms finiša līderi tika arī noķerti.

Pēdējos metros sprinta finišā ātrākais izrādījās Konoņeko, tādējādi uzvarot jau otrajā no trim posmiem. Otrais bija Mamirs Stašs ("Itera-Katusha"), trešais – Metjū van der Poels ("BKCP-Powerplus").

Pirmajā grupā finišēja arī Māris Bogdanovičs un Latvijas čempions Andris Vosekalns (19.vieta, "Rietumu Delfin") un Kristofers Rācenājs (27.vieta, "Alpha Baltic/Unitymarathons.com").

Kopvērtējumā Konoņenko par deviņām sekundēm tagad apsteidz līdzšinējo līderi Klemensu Fankhauseru ("Tirol Cycling team"), trešais ir Metjū van der Poels (+10 sekundes), ceturtais – Bogdanovičs (+33 sekundes).
Vosekalns kopvērtējumā ieņem astoto vietu (+38 sekundes), bet pārējie Latvijas sportisti nav starp 20 labākajiem un līderim zaudē vairāk nekā 16 minūtes.

Komandu vērtējumā "Alpha Baltic/Unitymarathons.com" ir astotā, bet "Rietumu – Delfin" – desmitā. Savukārt jauno braucēju (U-23) sacensībā trešais pagaidām ir Vosekalns.

"Baltic Chain Tour" tagad turpināsies pa Igaunijas ceļiem.

Sestdien sportisti veiks 165,5 kilometrus no Pērnavas līdz Viljandei.

Riteņbraucēju Baltijas ceļš noslēgsies svētdien, 24.augustā, kad braucēji veiks 197,6 kilometrus no Viljandes līdz Tallinai. Paredzams, ka tūres uzvarētājs svētdien kļūs zināms ap pulksten 15:00, kad sportisti sasniegs Tallinas centru.

Source

DELFI Sports

Tags

Baltijas ceļš Rietumu-Delfin Riteņbraukšana UCI
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form