Bēcis vienas dienas velobraucienā Honkongas svelmē finišē 16. vietā
Foto: Reinis Hofmanis

Latvijas komandas "Rietumu banka–Rīga" šosejas riteņbraucējs Armands Bēcis svētdien finišēja 16. vietā UCI 1. kategorijas viendienas velobraucienā "Sung Hung Kai Proporties Hong Kong Challange", bet uzvaru izcīnīja pasaules tūres vienības "UAE Emirates" sportists Matejs Mohorics, informē Latvijas komanda.

Sezonas noslēgumā Latvijas vadošā šosejas riteņbraukšanas komanda "Rietumu banka–Rīga" piecu sportistu sastāvā devās uz Ķīnai piederošo Honkongu, lai startētu pirmajā "Hong Kong Challange" velobraucienā. Sacensības bija prestižas ne tikai vērā ņemamā balvu fonda, bet arī sastāva dēļ – dalībnieku vidū bija pasaules tūres komandas "UAE Emirates" un "Orica Scott", teju labākajā sastāvā startēja Japānas sacionālā izlase, kā arī virkne profesionālo kontinentālo un kontinentālo vienību.

"Rietumu banka–Rīga" šajā velobraucienā, kam tika piešķirta UCI 1. kategorija, pārstāvēja Māris Bogdanovičs, Uldis Ālītis, Andris Vosekalns, Deins Kaņepējs un Armands Bēcis.

Riteņbraucēji mērojās spēkiem 113 kilometrus garā distancē pa Honkongas pilsētas ielās izveidotu apli. Lielu pārbaudījumu sagādāja spēcīgā tveice, gaisa temperatūrai pārsniedzot 33 grādus pēc Celsija.

Jau no pirmajiem metriem tika turēts ļoti augsts temps. Atrāvieni netika laisti pārāk tālu, kam par iemeslu bija salīdzinoši īsā distance. Tuvojoties finišam, sacensību galvgalī sportisti bija sadalījušies mazākās grupiņās. Vadībā atradās pazīstamais slovēņu riteņbraucējs Matejs Mohorics ("UAE Emirates") un austrālietis Robijs Hukers ("IsoWhey Sports Swiss Wellnes team").

Beigu daļā savu pārākumu apliecināja Mohorics, kļūstot par sacensību uzvarētāju. Viņa pavadītais laiks trasē bija 2 stundas 35 minūtes un 57 sekundes. Hukers ieguva otro vietu, finišējot piecas sekundes aiz uzvarētāja. Uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa japānis Jukija Araširo, kurš ikdienā pārstāv "Bahrain Merida" vienību. Viņš slovēnim zaudēja 1 minūti un 14 sekundes.

No "Rietumu banka–Rīga" vīriem visaugstāk finišēja Armands Bēcis, kurš 98 dalībnieku konkurencē ieguva 16. vietu. No uzvarētāja Armands atpalika par 4 minūtēm un 25 sekundēm. Peletons finišēja 8 minūtes un 32 sekundes aiz Mohorica. Grupā bija arī Andris Vosekalns un Uldis Ālītis; abi latvieši ierindojās 51. un 54. vietā. Deins Kaņepējs un Māris Bogdanovičs finišu nesasniedza.

"Sung Hung Kai Proporties Hong Kong Challange" velobrauciens:
1. Matejs Mohorics (Slovēnija, "UAE Emirates") - 2:35:57
2. Robijs Hakers (Austrālija, "IsoWhey Sports Swiss Wellnes team") +5 sek.
3. Jukija Araširo (Japāna, Japānas nacionālā izlase) +1:14

16. Armands Bēcis (Latvija, "Rietumu banka–Rīga") +4:25
52. Andris Vosekalns (Latvija, "Rietumu banka–Rīga") +8:32
54. Uldis Ālītis (Latvija, "Rietumu banka–Rīga") +8:32

Source

DELFI Sports

Tags

Riteņbraukšana UCI Velosports
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form