Par Nīderlandes klasiskā velobrauciena "Amstel Gold", kas iekļauts UCI Pasaules tūrē, uzvarētāju svētdien kļuva beļģis Filips Žilbērs no BMC vienības.

Žilbērs "Amstel Gold" sacensībās triumfējis trešo reizi karjerā - iepriekš to paveicot 2010. un 2011.gadā. Beļģis finišu sasniedza pēc sešām stundām, 25 minūtēm un 57 sekundēm.

Aiz Žilbēra otrajā vietā finišēja viņa tautietis Jelle Vanenderts ("Lotto Belisol"), piekāpjoties uzvarētājam par četrām sekundēm.

Tikmēr trešajā pozīcijā finišēja Saimons Džerānss no "Orica GreenEdge" komandas.

Savukārt vienīgais Latvijas pārstāvis šajā velobraucienā Aleksejs Saramotins no Šveices komandas "IAM Cycling" nespēja sasniegt finišu.

Kopumā vairāk nekā 250 kilometrus garo distanci spēja veikt 123 riteņbraucēji, bet izstājās 69 sportisti.

Šogad UCI Pasaules tūrē risināsies 14 daudzdienu un 14 vienas dienas sacensības, ieskaitot leģendārās sprinta klasikas un slavenākos daudzdienu velobraucienus.