Aizvadītajās nedēļas nogalē Cēsīs notika jau sestais 2016. gada "Vivus.lv" MTB maratona posms, kas bija arī 10. Cēsu velomaratons. Savās mājās nekādas cerības citiem neatstāja un par dubultuzvaru parūpējās vietējie sportisi – Mārtiņš Blūms un Arnis Pētersons no "ZZK-Cēsis" komandas .

Arī Cēsu posmā, kā šogad ierasts, uz starta stājās visi labākie Latvijas kalnu riteņbraucēji, kā arī Igaunijas un Lietuvas sportisti.
Pirms starta apņēmības pilni jau trešo gadu pēc kārtas mājas trasē izcīnīt uzvaru un "nosargāt pilsētas godu" bija "ZZK-Cēsis" komandas braucēji. Tas pilnībā izdevās, un ar dažu sekunžu atrāvienu par uzvarētāju kļuva Mārtiņš Blūms.

Mārtiņš Blūms arī pelnīti kļuva par Cēsu posma "Cat®" Aktīvāko braucēju un saņēma īpašo sponsoru balvu.

Tikpat azartiskas cīņas un itnriga par uzvarētāju bija Latvijas Valsts Meži Pusmaratona distancē, kur jau ceturtokārtējo uzvaru izcīnīja Volkswagen - Veloprofs.lv braucējs Didzis Slaidiņš.

Dāmām jau trešo uzvaru pēc kārtas "Vivus.lv" MTB maratona seriālā izcīnīja Katrīna Jaunslaviete, kura tikai jūnija beigās atgriezās sacensību apritē pēc bērniņa piedzimšanas.

Uzvarētāji saņēma arī īpašus 10. Cēsu velomaratona kausus, bet dalībnieki, kas piedalījušies visos desmit Cēsu velomaratonos, saņēma lielisku pārsteiguma balvu - īpašu velokreklu, kas atgādina par visām iepriekšējo gadu sacensībām.