Latvijas vadošais kalnu riteņbraucējs Mārtiņš Blūms svētdien ASV izcīnīja 32. vietu Pasaules kausa posma olimpiskā krosa sacensībās (MTB XCO).

Nīderlandes MTB vienības "CST PostNL Bafang" riteņbraucējs Blūms finišu sasniedza stundā 31 minūtē un sešās sekundēs, zaudējot sacensību uzvarētājam spānim Davidam Valero-Serrano piecas minūtes un 55 sekundes.

Otro vietu ieņēma francūzis Tituāns Karods, bet labāko trijnieku noslēdza itālis Luka Braido, abiem piekāpjoties uzvarētājam attiecīgi piecas un 11 sekundes.

Finišu sasniedza 43 dalībnieki, bet vēl 16 riteņbraucēji tika apdzīti par apli.

Jau ziņots, ka piektdien Blūms saīsinātā krosa sacensībās (MTB XCC) ieņēma 28. vietu.

Šo Pasaules kausa sezonu trenera Jāņa Mūsiņa audzēknis iesāka ar 26. vietu posmā Brazīlijā, bet otrajā etapā Vācijā viņš ierindojās 31. pozīcijā. Turpinājumā pēc traumas izārstēšanas viņš atgriezās ar 22.pozīciju.

Pērn Blūms tika atzīts par 2021. gada Latvijas labāko riteņbraucēju.