Uzvaru prestižā daudzdienu velobrauciena "Vuelta Espana" 16.posmā pirmdien izcīnīja itālis Dario Kataldo no "Omega Pharma-Quickstep", bet kopvērtējuma līderpozīciju vēl nedaudz nostiprināja "Katjuša" komandu pārstāvošais Hoakims Rodrigess no Spānijas.

183,5 kilometrus garajā kalnainajā posmā Kataldo izšķirošajos divos kilometros, kad sportistiem bija jāveic ļoti stāvs kāpums, ieguva septiņu sekunžu pārsvaru pār beļģi Tomasu de Gendu ("Vacansoleil-Dcm").

Savukārt trešo vietu izcīnīja Rodrigess, kurš uzvarētājam zaudēja divas minūtes un 39 sekundes.

Finišā Rodrigess ieguva divu sekunžu pārsvaru pār savu tuvāko konkurentu Alverto Kontadoru ("Saxo Bank") no Spānijas. Savukārt pēdējos kilometros no viņiem atpalika trešais reālākais pretendents uz kopvērtējuma uzvaru spānis Alehandro Valverde ("Movistar"), kurš finišā Rodrigesam zaudēja 19 sekundes.

Tikmēr latviešu riteņbraucējs Gatis Smukulis, kurš ir Rodrigesa komandas biedrs "Katjuša" vienībā, finišēja 100.vietā, uzvarētājam zaudējot 27 minūtes un 49 sekundes.

Kopvērtējumā tagad Rodrigesu un 2008.gada sacensību čempionu Kontadoru šķir jau 28 sekundes. Savukārt Valverde jau atpaliek par divām minūtēm un četrām sekundēm.

Smukulis kopvērtējumā pakāpās uz 121.vietu, Rodrigesam zaudējot divas stundas, 14 minūtes un astoņas sekundes.

Kā ziņots, Kontadors šajās sacensībās startē pēc divu gadu diskvalifikācijas par dopinga lietošanu.

Kopumā velobraucienā tiks veikts 21 posms.

Jau ziņots, ka Smukulis nepiedalījās Londonas olimpiskajās spēlēs. Vienīgais Latvijas pārstāvis šosejas riteņbraukšanā Londonā bija Aleksejs Saramotins, kurš ieņēma 55.vietu grupas braucienā.

Pagājušajā gadā no Latvijas riteņbraucējiem "Vuelta Espana" sacensībās piedalījās Saramotins, kurš, cīnoties ar veselības problēmām, noslēguma kopvērtējumā ieņēma 166.vietu starp 167 sacensības beigušajiem sportistiem.