Sestdien Beļģijā notiekošajā UCI 1. kategorijas junioru daudzdienu velobrauciena "Sint-Martinusprijs Kontich" otrajā posmā augsto otro vietu izcīnījis Latvijas izlases un Rīgas Riteņbraukšanas skolas sportists Daniels Kažis, portālu "Delfi" informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācijas (LRF) preses sekretārs Toms Markss.

Velobrauciens sākās jau piektdien ar komandu braucienu. Tajā Latvijas puiši ieņēma septīto vietu, 48 sekundes aiz britu vienības "South East Cycling team". Tikmēr sestdien dalībnieki veica pirmo grupas braucienu. Tā garums sasniedza 125,5 kilometrus, norāda federācijā.

Sacensībās ar ļoti aktīvu sniegumu izcēlās Kristiāns Belohvoščiks, kurš iesaistījās atrāvienā un nopelnīja vērtīgus punktus starpfinišos. Etapa noslēgumā talantīgais sportists nopelnīja starpfinišu līdera kreklu. Distances beigu daļā izveidojās 12 braucēju liela līderu grupa ar Danielu Kaži tajā. Sportists līdz pat pēdējiem metriem bija līderu vidū un cīnījās par uzvaru.

Sīvā cīņā Kažis finišēja augstajā otrajā vietā, piekāpjoties vien britu sportistam Tošam Tēram. Trešais bija cits brits Tomass Gloags. Pirmie trīs braucēji trasē pavadīja divas stundas 47 minūtes un 31 sekundi. Lieliski šajā etapā nostrādāja visa Latvijas komanda, atzīmē Markss. 15. vietā finišēja Alekss Krasts, 16. Kristiāns Belohvoščiks, 17. Roberts Andersons (visi +00:00:53). Pauls Rubenis tikmēr ieņēma 23. vietu, bet Oskars Dankbārs bija 85. (abi +00:01:02).

Latviju pārstāv juniori – Daniels Kažis, Pauls Rubenis, Kristiāns Belohvoščiks, Roberts Andersons, Oskars Dankbārs un Alekss Krasts, kā arī viņu treneris – Armands Bēcis. Sacensības pulcējušas 19 komandas no deviņām valstīm, kopumā piedaloties 146 dalībniekiem.