Perspektīvā Latvijas šosejas riteņbraucēja Lija Laizāne savas komandas "Vaiano - Fondriest" sastāvā aizvada vienu no prestižākajiem sieviešu velobraucieniem "Giro d'Italia". Pēc trijiem etapiem Laizāne kopvērtējumā atrodas 75. vietā, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Viena no Latvijas pēdējo gadu perspektīvākajām jaunajām riteņbraucējam Lija Laizāne šo sezonu uzsāka Itālijas komandā "Vaiano - Fondriest". Tas Laizānei ir pavēris iespēju startēt arī virknē no prestižākajām sieviešu sacensībām.

Aizvadītās nedēļas nogalē rīdziniece uzsāka prestižo "Giro d'Italia" velobraucienu (UCI 2.1). Kopumā kalniem bagātajās sacensībās sportistēm jāveic deviņi etapi, ar kopējo distanci nedaudz zem 1000 kilometriem. Kopumā sacensībās iekļauti četri kalnu etapi, kas arī būs izšķiroši cīņā par kopvērtējumu.

Līdz šim "Giro d'Italia" velobraucienā aizvadīti jau trīs posmi, pēc kuriem iezīmējušās arī galvenās favorītes. Pirmajā dienā sportistes sacentās divu kilometru garajā prologā. Visātrākos rezultātus šeit uzrādīja "Rabobank – Liv" komandas sportistes. Uzvarēja Annemeika Van Vleutena, par sekundi apsteidzot leģendāro Marianni Vosu un par piecām sekundēm Paulīnu Ferandu. Laizāne pirmajā etapā 157 dalībnieču konkurencē bija 105. (+00:00:29).

Otrajā dienā sportistes sagaidīja 95,2 kilometru garais līdzenuma etaps. Distances laikā riteņbraucējas sadalījās vairākās mazākās grupiņās. Vadībā turējās trīs sportistes, kas arī sadalīja vietas uz goda pjedestāla. Pēdējā distances daļā līderpozīcijas pārņēma pasaules čempione Vosa, kura arī finišēja pirmajā vietā. Četras sekundes vēlāk sekoja itāliete Elisa Longo, bet trešā bija vēl francūziete Paulīne Feranda, savai komandas biedrenei Vosai zaudējot piecas sekundes. Latvijas sportiste Laizāne šajā etapā finišēja vienatnē un ierindojās 88. vietā, 13 minūtes aiz uzvarētājas.

Nākamajā etapā 150 velobraucienu turpinošās sportistes sacentās 120 kilometru garajā distancē, kurā vēl iztika bez nopietniem kāpumiem. Šoreiz līderu grupa līdz pat finišam saglabājās gana liela, jo kopā turējās 20 riteņbraucēju grupa. Finiša spurtā aizraujošā cīņā nepārspēta palika Giorgija Bronzini, kurai sekoja kopvērtējuma līdere Vosa un "Cipollini" komandas ASV sportiste Šellija Oldsa. Lijai Laizāne finišēja vienas no sekotāju grupas priekšgalā. Uzvarētājai piekāpjoties par 47 sekundēm, mūsu riteņbraucēja ierindojās 88. vietā.

Pirmdien notika trešais posms, kurā jau bija vairāki nopietnāki kāpumi. Tas sadalīja sportistes vairākās mazākās grupiņās. Neilgi pirms finiša lielisku izrāvienu veica "Rabobank – Liv" pārstāve Annemeika Van Vleutena. Nīderlandiete spēja savu pārsvaru palielināt un finišēt lepnā vientulībā. Desmit sekundes vēlāk posmu noslēdzas itāliete Elēna Berlato, bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa japāniete Majuko Hagivara, kura uzvarētājai zaudēja 16 sekundes. Rīdziniece tikmēr finišēja 82. pozīcijā, 4 minūtes un 20 sekundes aiz uzvarētājas.

Kopvērtējumā pēc prologa un trijiem posmiem vadībā atrodas Marianne Vosa, kura par 21 sekundi apsteidz savu komandas biedreni Paulīni Ferandu. Tikmēr Lija Laizāne 147 dalībnieču lielajā konkurencē ieņem 75. vietu.