Neatceros, kas notika piecpadsmit minūtes pēc kritiena, pauž Skujiņš
Foto: "Cannondale Drapac" komandas arhīvs

Latviešu riteņbraucējs Toms Skujiņš no "Cannondale-Drapac" komandas, kurš pirmdien piedzīvoja smagu kritienu UCI Pasaules tūrē iekļautā Kalifornijas velobrauciena otrajā posmā, neko neatceras, kas notika 15 minūtes pēc kritiena, intervijā portālam "VeloNews.com" atklāja latvietis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Skujiņš bija līderu grupā, tomēr nobrauciena laikā piedzīvoja smagu kritienu, kā rezultātā lauza atslēgas kaulu un iedzīvojās smadzeņu satricinājumā. Uzreiz pēc tam Skujiņš kāpa atpakaļ uz velosipēda un centās braukt, kaut bija acīmredzams, ka latvietis īsti neapzinās, kas noticis un nespēja pabraukt taisni.

Trīs dienas pēc kritiena Skujiņš par savu pašsajūtu īpaši nesūdzējās.

"Nejūtos tik labi, kā dienu iepriekš, jo jūtu vēl operācijas sekas. Tomēr nav nemaz tik slikti. Noteikti, ka varēja būt smagāk, jo galva nav cietusi, tikai atslēgas kauls," skaidroja Skujiņš.

"Cannondale-Drapac" komandas menedžeris Džonatans Voterss prognozēja, ka Skujiņš traumas dēļ nevarēs atgriezties treniņos uz ceļa vismaz trīs nedēļas,

"Ir testi, kas jāizpilda, lai tiktu atpakaļ komandas sastāvā. Kamēr nevaru to izpildīt, nedrīkstu braukt. Man ir divi atslēgas kauli, bet smadzenes tikai vienas," teica Skujiņš.

Carnikavietis kritiena brīdi neatceras, taču ir to raudzījies video.

"Man pazudušas divas minūtes pirms kritiena, un neatceros, kas notika 15 minūtes pēc kritiena. Pēc tam esmu skatījies kritiena video. Redzēju, kā citi braucēji man gandrīz uztriecās virsū," stāstīja Skujiņš.

Viņš uzskata, ka profesionālajā riteņbraukšanā būtu grūti novērst situācijas, kurās sportistiem pēc kritiena varētu liegt turpināt sacensības.

"Video redzēju, ka brīdī, kad kāpu atpakaļ uz velosipēda, trases darbinieks neskatījās uz mani, bet gan uz riteni. Ja viņš mani mēģinātu dabūt nost, noteikti, ka kliegtu uz viņu. Tobrīd nebiju pie skaidras apziņas," stāstīja Skujiņš.

Tieši Kalifornijas velobrauciens bija vienas no sacensībām, kurās Skujiņš izpelnījās riteņbraukšanas sabiedrības uzmanību. Vēl 2015. gadā viņš pāris dienas bija kopvērtējuma līderis, tiekot arī pie uzvaras vienā no posmiem un noslēgumā kopvērtējumā ierindojoties 33. vietā. Savukārt pērn viņš izcīnīja uzvaru sacensību piektajā etapā un kopvērtējumā bija 43. pozīcijā.

Tags

UCI
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form