Latvijas kontinentālās šosejas riteņbraukšanas komandas "Rietumu – Delfin" riteņbraucējs Andris Smirnovs ceturtdien izcīnījis desmito vietu augstākās kategorijas daudzdienu velobrauciena "Tour of Hainan" piektajā posmā. Par uzvarētāju jau ceturto posmu pēc kārtas kļuva "Belkin" profesionālās riteņbraukšanas komandas riteņbraucējs Teo Boss, informēja Latvijas komanda.

"Tour of Hainan" (2HC) velobrauciena piektais posms sportistus sagaidīja ar diviem otrās pakāpes kāpumiem, kas, salīdzinājumā ar iepriekšējiem posmiem arī veicināja lielāku atbirumu no lielās grupas. Pirmais atbirums notika distances sākuma daļā, kur riteņbraucējiem bija jāpievar pirmais nopietnais kāpums. Turpinājumā lielā grupa atkal bija kompakta. Sacensību gaitu visai pārliecinoši kontrolēja "Belkin" vienības vīri, kas arī kontrolēja atraušanās mēģinājumus, neaizlaižot bēgļus par tālu.

Arī šoreiz uzvarētājs tika noskaidrots finiša spurtā. Tajā savu pārākumu jau piekto posmu pēc kārtas izdevās nodemonstrēt "Belkin" riteņbraucējiem. Par uzvarētāju kļuva Theo Boss, kuram šī bija ceturtā uzvara pēc kārtas. Otrais finišēja viņa komandas biedrs un kopvērtējuma līderis Moreno Hoflands, bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa "RTS Racing" krievu sportists Boriss Špiļevskis.

Jau otro reizi šī gada "Tour of Hainan" velobraucienā labāko desmitniekā ierindojās "Rietumu - Delfin" riteņbraucējs Andris Smirnovs, kuram desmitā vieta. Andris sekmīgi pārvarēja kāpumus un arī pacīnījās finiša spurtā. Veiksmīgas sacensības izvērtās arī Dmitrijam Sorokinam, kurš ierindojās 24. vietā, divas pozīcijas zemāk finišēja Pēters Prūss, bet Uldim Ālītim 81. pozīcija. Vairāk nekā 7 minūtes uzvarētājam zaudēja grupiņa, kurā bija arī Armands Bēcis. Iepriekšējā posma 15. vietas ieguvējam šoreiz 112. pozīcija. Tikmēr Larsam Prijam un Andrim Vosekalnam šoreiz attiecīgi 121. un 124. vieta.

Velobrauciena kopvērtējumā līderpozīcijas saglabā "Belkin" pārstāvis Moreno Hoflands, kurš savu pārsvaru pār beļģi Frederiku Amorisonu palielinājis līdz 43 sekundēm. Tikmēr Hoflanda komandas biedrs Theo Boss kopvērtējumā ir trešais, savam tautietim zaudējot 48 sekundes.

No "Rietumu - Delfin" sportistiem kopvērtējumā visaugstāk joprojām ir Andris Smirnovs, kurš saglabā 33. vietu, līderim zaudējot 1 minūti un 28 sekundes. Pēters Prūss pakāpies par desmit vietām un tagad ieņem 45. vietu, bet Uldis Ālītis ir 54. 13 vietu kāpums arī Dmitrijam Sorokinam, kurš atgriezies pirmajā simtniekā un ir 99. Armandam Bēcim 110. vieta, bet Larsam Pria un Andrim Vosekalnam attiecīgi 119. un 124. pozīcija.

Velobraucienā vēl atlikuši četri posmi. Rīt paredzēts 115,6 kilometru garais sestais etaps, kurā paredzēti divi otrās kategorijas kāpumi.