Latvijas riteņbraucējs Gatis Smukulis no Krievijas komandas "Katjuša" svētdien izcīnīja 51.vietu Norvēģijas daudzdienu velobrauciena (UCI kat.2.HC) pēdējā, piektajā, posmā.

Tikmēr Aleksejs Saramotins, kurš pārstāv Šveices komandu "IAM Cycling", nepabeidza pēdējo posmu un netika klasificēts sacīkšu kopvērtējumā.

Par posma uzvarētāju kļuva mājinieks Aleksanders Kristofs, kurš ir Smukuļa komandas biedrs. Viņš finiša līniju sasniedza kopā ar vēl sešiem sportistiem, bet tuvākie sekotāji atpalika par piecām sekundēm.

Smukulis finišēja 51.pozīcijā grupā, kas uzvarētājam zaudēja desmit minūtes un deviņas sekundes. Posmu pabeidza kopumā 66 sportisti, bet starp 31 nefinišējušo riteņbraucēju bija arī Saramotins.

Par sacīkšu kopvērtējuma uzvarētāju kļuva polis Macejs Paterskis ("CCC Polsat Polkowice"), bet Smukulis ierindojās 52.pozīcijā 33 minūtes un 33 sekundes nopakaļus.

Pirms tam Saramotins izcīnīja ceturto vietu sacīkšu otrajā posmā, bet nākamajā posmā Smukulis bija trešais.

Abiem Latvijas pārstāvjiem šīs bija otrās sacensības šomēnes.