Vienības velobraucienā startēs virkne Latvijas labāko riteņbraucēju
Foto: Publicitātes attēli

Pēc divām nedēļām, 7. septembrī notiks gada lielākie riteņbraucēju svētki - 24. Latvijas riteņbraucēju Vienības brauciens. Kļuvis zināms, ka 95 kilometru garajā "Latvijas Dzelzceļa" (LDZ) Sporta šosejas braucienā savu dalību apstiprinājuši virkne pašmāju vadošo šosejas riteņbraucēju, viņu vidū 2012. gada Eiropas čempions U23 grupas braucienā Andžs Flaksis un šī gada Latvijas čempions Andris Vosekalns, informēja organizatori.

Latvijas Riteņbraucēju Vienības velobrauciens šogad norisināsies jau 24. reizi. Gada lielākais velonotikums laika gaitā kļuvis par vienu no valsts nozīmīgākajiem sporta pasākumiem. Pagājušajā gadā trīs dažādās distancēs uz starta stājās vairāk nekā 5200 riteņbraucēju.

Arī šogad organizatori visus aktīvās atpūtas cienītājus, kuri vēlas izaicināt sevi, aicina piedalīties kādā no trijām distancēm. VAS Latvijas Dzelzceļš, atzīmējot savu 95 gadu dzimšanas dienu, aicina startēt LDz Sporta braucienā (95 kilometri). Tāpat ļoti aizraujoša trase gaidāma SEB MTB distancē, kas piemērotāka asāku izjūtu cienītājiem un adrenalīna meklētājiem. Ikvienam pieveicama būs nepilnus 37 kilometrus garā Tautas distance. Visas trases vedīs pa Siguldu un tās apkārtni, kas izceļas ar saviem skaistajiem dabas skatiem un pauguriem. Visiem dalībniekiem liels izaicinājums noteikti būs Siguldas kalna pievarēšana pēdējā kilometrā.

Kļuvis zināms, ka LDz Sporta braucienā, kur pērn startēja arī pasaules leģendārais sprinteris Marks Kavendišs un mūsu profesionālis Gatis Smukulis, šogad dalībnieku vidū būs virkne pašmāju vadošo šosejas riteņbraucēju. Par uzvaru cīnīsies 2012. gada Eiropas U23 čempionāta sudraba medaļnieks Andžs Flaksis. Tāpat redzēsim pasaules U23 čempionāta 10. vietas ieguvēju Andri Smirnovu, kā arī šī gada Latvijas čempionu grupas braucienā Andri Vosekalnu. Visi sportisti pārstāv šobrīd Latvijas vadošo vienību - Rietumu – Delfin. Tāpat dalībnieku vidū būs arī otras Latvijas kontinentālās komandas Alpha Baltic/ Unitymarathons.com pārstāvji, kuru līderis šajā sezonā ir dobelnieks Māris Bogdanovičs.
Sacensību organizatori īpaši aicina Vienības velobraucienā startēt uzņēmumu komandām, kas cīnīsies par kuplāk pārstāvētā darba kolektīva balvu. Pērn šo titulu ieguva Latvenergo, bet šogad viņus centīsies pārspēt VAS Latvijas Dzelzceļš un citi uzņēmumi. Ar īpašām pārsteiguma balvām tiks sumināta arī visvairāk pārstāvētā pašvaldība un kuplākā ģimene.

Iepriekšējā pieteikšanās nozīmīgajam notikumam pilnā sparā norisinās portālā "velo.lv". Tā ilgs līdz 2. septembrim. Reģistrēties līdz 2. septembrim var arī veikalos "Veloserviss" un "MySport", kā arī Siguldā, Kuldīgā, Valmierā, Cēsīs, un Smiltenē. Nolikums, kā arī cita informācija atrodama portālā "velo.lv".

Tags

Gatis Smukulis Latvijas dzelzceļš Rietumu-Delfin Riteņbraukšana Vienības velobrauciens

Comment Form