'Vivus.lv' MTB jubilejas velomaratona noslēdzošajā posmā Apē kopvērtējumā nepārspēti Ardava un Pētersons
Foto: Publicitātes foto

Svēdien, 11. septembrī, "Vivus.lv" MTB kalnu divriteņu maratona desmitās jubilejas sezonas noslēguma posmā, kas norisinājās Apes apkārtnē, uzvaras laurus kopvērtējumā plūca Lelde Ardava ("Rietumu-Delfin"), kas kopā ar Arni Pētersonu ieguva pirmo vietu arī sezonas kopvērtējumā, informēja organizatori.

Latvijas ziemeļu pilsētas Apes apkārtnē notikušajā otra lielākā Latvijas kalnu divriteņu MTB sacensību seriāla "Vivus.lv" sezonās noslēdzošajā septītajā posmā piekto dubultuzvaru "LMT Straumes" maratona distancē šogad izcīnīja "ZZK" komandas braucēji cēsnieki Arnis Pētersons un Mārtiņš Blūms, pasaules čempionāta piektās vietas ieguvējam MTB krosā U23 grupā Pētersonam uzvarot, bet roku rokā ar viņu otrajā vietā finišējot Eiropas čempionāta 12. vietas ieguvējam Blūmam.

Sievietēm nepārspēta palika rīdziniece Lelde Ardava ("Rietumu-Delfin"). Tikmēr "Latvijas Valsts mežu" pusmaratona distancē uzvarētāju godā rīdzinieks Krišjānis Jansons-Ratiniks ("Gandrs-Merida") un smilteniete Rūta Brakovska ("MTB Garkalne").

Šobrīd otrs lielākais un tautā iecienītais MTB sacensību seriāls "Vivus.lv" sākās pirms desmit gadiem Apē, un šajā Vidzemes ziemeļu pilsētā ar pēdējo septīto posmu noslēdza savu apaļo jubilejas sezonu. Dalībnieki startēja un finišēja Igaunijas pusē, jo starta un finiša zona līdzīgi kā iepriekšējos gadus bija izvietota Monistes pagasta Jaunrozes ciemā. Daudzveidīgā trase vijās cauri Apes, Alūksnes novadam, gan arī Igaunijas teritoriju – Paganamu, pirmo reizi "ienākot" arī Apes pilsētā. Līdz ar to MTB riteņbraucējiem vairākkārtīgi nācās šķērsot valsts robežu, maratona distancē pat astoņas reizes, tikmēr ierastās Vaidavas upes forsēšanas vietā šoreiz MTB braucēji to šķērsoja pa četriem tiltiem. Kopējais dalībnieku skaits sniedzās tuvu tūkstotim.

Lai arī kopvērtējumā pēc sešiem posmiem maratona distancē vadībā atradās Oskars Muižnieks ("Sportlife") un Dmitrijs Sorokins ("Rietumu-Delfin"), tomēr gan uz uzvaru noslēdzošajā posmā, gan arī sezonas kopvērtējumā galvenie favorīti bija šī gada Latvijas čempioni MTB krosā un MTB maratonā no "ZZK" komandas Blūms un Pētersons, kuri nebija kopvērtējuma galvgalī dēļ izlaistajiem diviem posmiem šajā sezonā. "LMT Straume" 55 kilometru maratona distancē Apē uz starta izgāja pāri par 200 braucējiem. Ap 10. kilometru no pārējiem aizbrauca Blūms, izveidojot pāris desmit sekunžu pārsvaru pār tuvākajiem četriem sekotājiem – Muižnieku, Pētersonu, Ivaru Prokofjevu ("ZZK" un Pēteri Janevicu ("Sportlife"). Pēc pāris kilometriem no pakaļdzenošā "ZZK" un "Sportlife" kvarteta aizmuka Pētersons, pēc 15 kilometriem noķerot vadībā esošo Blūmu.

Turpinājumā abi Vilmāra Tomsona trenētie pasaules kausa MTB krosa U23 grupas desmitnieka braucēji no "ZZK", strādājot kopā, pārsvaru palielināja un finišēja pirmajās divās vietās tāpat kā pērn noslēdzošajā posmā Apē – Arnim iegūstot pirmo vietu, bet Mārtiņam otro. Nākamās divas vietas savukārt ieguva "Sportlife" braucēji, tiesa, ar minūtes starpību vienam no otra. Gandrīz divas ar pusi minūtes zaudējot uzvarētājiem, trešo vietu ieguva nupat no Ķīnas sacensībām atgriezušais 2015. gada Latvijas čempions slēpošanā un bronzas medaļas ieguvējs MTB krosā Oskars Muižnieks, bet minūti vēlāk četru cilvēku grupas priekšā ceturtajā vietā finišēja četrkārtējais Latvijas čempions MTB krosā Matīss Preimanis, aiz sevis atstājot Uldi Ālīti ("Rietumu-Delfin"), Kristeru Kovgers ("Vidzemes mērnieks") un Raivi Zīmeli ("MySport" veikals").

Kā atzina uzvarētājs Pētersons, tad trase nebija tā vieglākā. Lielu un smagu kāpumu neesot bijis, taču sarežģītību radījušais taciņas gar upes krastu, kā arī grubuļainās pļavas. Beigu posms gan esot bijis līdzens. Arnis atzina, ka esot prieks, ka izdevies sasniegt plānoto, proti , nodrošināt "ZZK" komandai dubultuzvaru posmā un arī kopvērtējumā.

Sievietēm, nestartējot pēdējo trīs posmu uzvarētājai Katrīnai Jaunslavietei ("Ebike-Machine"), favorītes statusā bija pirmo trīs posmu uzvarētāja Lelde Ardava.

"Rietumu-Delfin" pārstāve pēc ilgāka pārtraukuma ieguva pirmo vietu, par 2:20 apsteidzot Lāsmu Ozolu ("Patria-Bottecchia"), kura par divām ar pusi minūtēm bija ātrāka par trešo vietu ieguvušo igaunieti Janiku Loivu. Interesanti, ka pirmo četrinieku dāmām katru šķīra gandrīz identiska laika starpība – ap divām ar pusi minūtēm, jo ceturtajā vietā finišējušajai trešajai labākajai Latvijas pārstāvei Ingrīdai Šmitei ("Sportlife") līdz trijniekam pietrūka 2:19.

"Latvijas Valsts meži" 36 kilometru pusmaratona distances veicējiem, kuru skaits tuvojās četriem simtiem, uzvarētāju nācās noteikt finiša taisnē starp diviem dalībniekiem, kuri uzrādīja vienādu laiku, nedaudz ātrāks izrādījās Krišjānis Jansons-Ratiniks, izcīnot otro uzvaru, jo 2016. gada sezonu arī bija iesācis ar pirmo vietu, savukārt bijušajam biatlonistam Jānim Bērziņam ("Sportlife.lv") vēl viena otrā vieta šosezon, kamēr sešas sekundes aiz uzvarētāja trešais finišēja Artis Žugs ("A2/Dema"). Sievietēm ar desmit minūšu pārsvaru uzvarēja Rūta Brakovska, kamēr duelī par otro vietu kalnu slēpotāja Helēna Mūrniece ("SK "Apex") par 26 sekundēm apsteidza Anitu Muižnieci ("Sportlife"). Līdz ar to bijušā slēpotāja Gata Bērziņa "Sportlife" komanda bija vienīgā, kuras pārstāvji iekļuva trijniekā pusmaratonā un maratonā gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē starp Latvijas pārstāvjiem.

Maratona distances kopvērtējumā, kurā rēķināja piecus labākos rezultātus no septiņiem posmiem, pirmo vietu ar 7510 punktiem ieguva Arnis Pētersons, līdz ar to "Vivus.lv" MTB seriālā piekto gadu pēc kārtas kopvērtējumā pie uzvaras tiekot citam riteņbraucējam. Piecus punktus no komandas biedra atpalika Mārtiņš Blūms, līdz ar to ne tikai posmā, bet arī šī MTB seriāla kopvērtējumā nodrošinot "ZZK" dubultuzvaru. Pagājušā gada uzvarētājs Oskars Muižnieks ar 19 punktiem mazāk kā Pētersonam noslēdza godalgoto trijnieku. Ārī aktīvākā braucēja "CAT" kategorijā pirmais trijnieks identisks kopvērtējumam – Pētersons, Blūms un Muižnieks. Sievietēm otro gadu pēc kārtas kopvērtējumā triumfēja Lelde Ardava, bet otro vietu ieguva Lāsma Ozola, nodrošinot Rīgai dubultuzvaru, kamēr trijnieku noslēdza baldoniete Ingrīda Šmite.

Komandām jau pirms pēdējā posma uzvaru kopvērtējumā, kur arī skaitīja labākos piecus rezultātus, bija nodrošinājusi "ZZK", kas sezonas laikā triumfēja sešos no septiņiem posmiem un nopelnīja maksimālo summu 750 punkti. Par 20 punktiem atpalika un otro vietu ieguva "Sportlife", kuri bez "ZZK" bija vienīgie, kam izdevās tikt pie kāda posma uzvaras, bet trešajā vietā visu laiku stabili turējās un tādā pašā pozīcijā arī sezonu noslēdza "MySport Veikals".


Tags

MTB Rietumu-Delfin

Comment Form