Aleksejs Širovs starp FIDE 'Chess.com Grand Swiss' turnīra līderiem
Foto: fide.com

Svētdien vakarā Rīgā, Hanzas peronā, noslēdzās piektās kārtas cīņas FIDE "Chess.com Grand Swiss" šaha turnīrā. Pēc piecām kārtām starp līderiem ir arī Aleksejs Širovs, informē rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pie pirmā galdiņa tikās abi Francijas vadošie šahisti: stiprākais pasaules juniors Alireza Firoudža un Maksims Vašē Lagravs, abu spēle noslēdzās neizsķirti. Pārliecinošu uzvaru pie 4. galdiņa izcīnija rīdzinieks Aleksejs Širovs, kurš pārstāv Spāniju. Tas ļāva Mihaila Tāla skolniekam pacelties uz trešo vietu turnīra kopvērtējumā. Pasaules vice čempions Fabiano Karuana (ASV) dāmu galotnē ieguva izšķirošu pārsvaru, pieveicot Anglijas pārstāvi Deividu Houvelu.

Latvijai vienīgos punktus piektā kārtā guva lielmeistare Laura Rogule, kura spēlēja neizšķirti pret lielmeistari no Krievijas Leju Garifuļinu. Rogulei turnīrs iesākās neveiksmīgi ar diviem zaudējumiem, tomēr pēdējās trīs partijās izdevies gūt 2,5 punktus.

Pirmdien šahisti aizvadīs sestās kārtas cīņas, un tad dosies vienas dienas brīvdienā, jo otrdien spēles nenotiks. Centrālā partija pirmdien būs pie pirmā galdiņa, kur satiksies Aleksejs Širovs ar Alirezu Firoudžu. Kopā tiks izspēlētas 11 partijas un turnīrs noslēgsies 7. novembrī. Pēc FIDE "Chess.com Grand Swiss" turnīra beigām 8. novembrī, dienu pirms Mihaila Tāla 85. dzimšanas dienas, tiks izspēlēts ātrspēles turnīrs.

Katru dienu šahisti iziet drošības pārbaudes, lai turnīra zālē netiktu ienestas elektroniskās ierīces, kas varētu palīdzēt spēlētājiem atrast labāko gājienu. Visu procesu uzrauga godīgas spēles (Fair Play) tiesneši. Tiek pārbaudīta arī turnīra zāle, pat ledusskapji, kuros atrodas dalībniekiem paredzētie atspirdzinošie dzērieni.

Viens no godīgas spēles tiesnešiem Endrjū Hovijs saka: "Organizatori sazinājās ar mani laicīgi pirms turnīra. Prasīja manas rekomendācijas, un tās visas ne tikai izpildīja, bet izdarīja pat vairāk. Faktiski, tas kā šeit notiek turnīrs, būtu "Fair Play" standards. Viss ir vienkārši fantastiski. No mana viedokļa esmu sajūsmā par organizatoriem, viņi izdarījuši visu, ko varēja. Mani visskaļākie applausi viņiem."

Atklātajā turnīrā piedalās 108 šahisti un sieviešu turnīrā 50, kopā spēlētājiem pārstāvot 42 valstis. Kopējas turnīru balvu fonds ir 550 000 ASV dolāri, no kuriem pirmās vietas ieguvējs atklātajā turnīrā saņems 70 000, un sieviešu turnīra uzvarētāja 20 000 ASV dolāru.

Šaha partijām un rezultātiem var sekot turnīra oficiālajā lapā https://grandswiss.fide.com/ , partiju sākums katru dienu ir 14.00 pēc Latvijas laika. Turnīrs notiek ievērojot stingrus drošības pasākumus, klāt neesot skatītājiem.

Atvērtā "Open" turnīra līderi pēc 5 partijām:
1. Firouzja Alireza (FRA) 4 punkti
2. Najer Evgeniy (RUS) 4 punkti
3. Shirov Alexei (ESP) 4 punkti
Sieviešu turnīra līderes pēc 5 partijām:
1. Batsiashvili Nino (GEO) 4 punkti
2. Paeht Elisabeth (GER) 4 punkti
3. Zhu Jiner (CHN) 4 punkti

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Šahs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form