Latvijas sportists Mārtiņš Blūms sestdien Itālijā izcīnīja sesto vietu UCI C2 līmeņa sacensībās kalnu riteņbraukšanas olimpiskajā krosā (MTB XCO), informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).

Sākotnējais sezonas turpinājums Latvijas vadošajam kalnu riteņbraucējam Blūmam bija ieplānots ar sacensībām Grieķijā, tomēr Covid-19 ierobežojumi konkrētajā reģionā lika sacensības atcelt. Cēsinieks devās uz Itāliju, kur aizvada treniņus un sestdien piedalījās arī UCI līmeņa sacensībās.

Blūms bija viens no kopumā 135 dalībniekiem elites vīru grupā "Verona MTB International" sacensībās. Latviešu kalnu riteņbraucējs lielajā konkurencē demonstrēja atzīstamu sniegumu - viņš finišēja sestajā vietā.

Distancē viņš pavadīja vienu stundu 32 minūtes un 20 sekundes, saņemot arī astoņus UCI pasaules ranga punktus.

Uzvarēja mājinieks Nadirs Koledānī, kuram Blūms piekāpās par vienu minūti un 49 sekundēm. Otrā vieta citām itāļu riteņbraucējam Mirko Tabačī, bet trešā pozīcija Francijas braucējam Stefanam Tempjēram.