Graujošu uzvaru savā "SynotTip" Latvijas vīriešu handbola virslīgas jaunās sezonas pirmajā spēlē piektdien guva pagājušās sezonas spēcīgākā vienība Dobeles "Tenax", kas ar 39:19 (20:10) sagrāva MSĢ/LAT-98 komandu.

Lai gan pirmssezonas turnīros "Tenax" spēlēja bez vairākiem līderiem, piemēram, Oskara Arāja un Anša Bilkšta, uz spēli pret MSĢ/LAT-98 viņi bija ierindā. Toties Murjāņu komandai, negaidītu veselību likstu dēļ, trūka vairāku spēlētāju.

Spēles rezultātu jau pirmajā minūtē pēc Ņikitas Pančenko metiena atklāja jaunie Murjāņu spēlētāji, tomēr tuvāko piecu minūšu laikā dobelnieki guva piecus bezatbildes vārtus (īpaši produktīvs bija Aleksandrs Krastiņš, izceļoties četrreiz), panākot 5:1 savā labā. Turpinājumā mājinieku pārsvars tik strauji vairs nepieauga, ilgāku laiku saglabājoties 4-6 vārtu robežās, bet puslaika izskaņā "Tenax" veica nākamo izrāvienu, pirmo spēles pusi noslēdzot ar 20:10.

Otrā puslaika sākumā laukumā norisinājās salīdzinoši līdzvērtīga cīņa un līdz tā vidum čempioniem savu pārsvaru izdevās palielināt vien līdz +12. Taču atlikušajā laikā "Tenax" veica izrāvienu ar 12:4 un spēli noslēdza ar graujošu panākumu – 39:19.

Rezultatīvāko spēli kopš atgriešanās ierindā aizvadīja dobelnieku līnijas spēlētājs Egils Politers, gūstot desmit vārtus.

Savukārt Murjāņu vienības rindās ar deviņiem vārtu guvumiem atzīmējās Emīls Kurzemnieks.

Šī bija otrā spēle čempionātā jaunajā sezonā. Trešdien ambiciozā ASK/LSPA vienība sīvā cīņā ar 23:22 uzveica pagājušās sezonas Latvijas Handbola federācijas (LHF) kausa ieguvēju "Celtnieks".

Jaunajā sezonā astoņas vīriešu komandas aizvadīs trīs apļu turnīru. MSĢ/LAT-98 komandas iegūtie tiks skaitīti kopvērtējumā, tomēr sezonas beigās tai nebūs tiesību piedalīties izslēgšanas turnīrā.

Iepriekšējās sezonas Latvijas čempionāta finālsērijā līdz trim uzvarām "Tenax" ar 3-0 pieveica "Celtnieks"/LSPA komandu.

Kā zināms, Latvijas čempionāts šosezon ir ieguvis ģenerālsponsoru - sporta bāru "SynotTip".