Covid-19 ierobežojumu dēļ Baltijas handbola līgas finālturnīrs notiks bez Latvijas klubiem
Foto: stock.xchng

Aizvadītajā nedēļas nogalē regulārais čempionāts noslēdzās Baltijas handbola līgā un noskaidrotas četras komandas, kas sacentīsies pusfinālā jeb saucamajā "Final 4" formātā. Plānots, ka šīs spēles visas norisināsies pēc "burbuļa" principa Klaipēdā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Final 4" iekļuvušas trīs komandas no Lietuvas, kā arī viena no Igaunijas. Latvijas komandas šajā sarakstā nav, jo Covid-19 ierobežojumu dēļ visas Latvijas komandas bija spiestas pārtraukt spēles šajā līgā.

Pēc regulārā turnīra kā pirmie ar kopumā izcīnītiem 40 punktiem pabeidzas Viļņas "Šviesas" komanda, kas līdz ar to pusfinālā cīnīsies ar vēl vienu Lietuvas handbola komandu, 4. vietas īpašnieci, Alītas "Varsa-Stronglasas". Savukārt, otrajā pusfinālā par iekļūšanu finālā sacentīsies Igaunijas handbola klubs Pilvas "Serviti" un Klaipēdas "Dragunas".

Šajā sezonā Baltijas handbola līga mainīja savu formātu. No atvērta turnīra, kurā var piedalīties ne tikai Baltijas valstu komandas, bet arī vēsturiski tādas kā Somija, Baltkrievija un Ukraina. tā kļuva par pilnvērtīgu līgu, kurā piedalās tikai katras Baltijas valstu labākās četras komandas.

Tomēr vīrsu dēļ šīs līgas reorganizācijas pirmā sesona nonāca grūtā situācijā un līgas vadībai bija jāpieņem daudzi smagi lēmumi, kas ietekmēja kopējos rezultātus un tādējādi līdz galam neiegūstot skaidrību, kura tad šobrīd ir spēcīgākā Baltijas handbola vīriešu komanda.

Kā, piemēram, Latvijas handbola komandas Covid-19 ierobežojumu dēļ aizvadīja tikai spēles sasvstarpēji Latvijā, izņemot Dobeles "Tenax", kas vēl paspēja aizvadīt divas spēles izbraukumā Igaunijā. Līdz ar to visām Latvijas komandām tika piešķirti tehniskie zaudējumi par spēlēm, kuras tās vēl nespēja aizvadīt.

Protams, arī Lietuvas un Igaunijas komandas tika skartas šī vīrusa dēļ un ļoti bieža bija situācija, ka bija ieplānotas spēles nedēļas nogalē, tomēr komandā tika atrast kāds ar Covid-19 vīrusu pēc iknedēļas testēšanās, līdz ar to tā komanda vairs nevarēja aizvadīt ieplānotās spēles un arī saņēma tehnisko zaudējumu.

Tags

Handbols
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam