Foto: Latvijas badmintona čempionātā pa divām zelta medaļām iegūst Podosinoviks, Radovska un Romanova
Foto: Latvijas Badmintona federācija

Latvijas čempionātā badmintonā 2017.gadā neviens no dalībniekiem neizcīnīja visas iespējamās trīs zelta medaļas, kā tās 2016.gadā izdevās Kristīnei Šeferei, taču šogad trīs spēlētāji izcīnīja pa divām zelta medaļām - Niks Podosinoviks, Monika Radovska un Jekaterina Romanova. Septiņi no astoņiem šī gada Latvijas čempioniem uz Latvijas čempionāta augstākā pjedestāla bija kāpuši jau iepriekš, bet šogad pirmo reizi par Latvijas čempionu kļuva Reinis Šefers, informē Latvijas Badmintona federācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Dānījā šobrīd dzīvojošā Monika Radovska uzvarēja sieviešu vienspēlēs un sieviešu dubultspēlēs pāri ar Jekaterinu Romanovu, kā arī izcīnīja sudraba medaļas jauktajās dubultspēlēs pāri ar Kristapu Kalniņu.

Siguldiete Jekaterina Romanova bija vienīgā, kura pirms vienspēļu turnīra bija pretendente uz absolūtās čempiones titulu, jo pirmajā čempionāta dienā bija izcīnījusi divas zelta medaļas - sieviešu dubultspēlēs pāri ar Moniku Radovsku, kā arī jauktajās dubultspēlēs ar Gunti Lavrinoviču. Taču vienspēļu turnīrā Jekaterina Romanova palika bez medaļām, jo pusfinālā zaudēja Monikai Radovskai, bet spēlē par 3.vietu zaudēja arī Ievai Popei.

Jau pirmajā čempionāta dienā bija skaidrs, ka par absolūto čempionu šogad nekļūs arī Latvijas šobrīd spēcīgākais badmintona spēlētājs Niks Podosinoviks, jo dubultspēļu dienā tika izcīnīta tikai viena zelta medaļa - vīriešu dubultspēlēs pāri ar Reini Šeferu, bet jauktajās dubultspēlēs pāri ar Ievu Popi nācās samierināties ar bronzas medaļām. Nākamajā dienā Niks Podosinoviks pārliecinoši uzvarēja vīriešu vienspēļu turnīrā, izcīnot savu otro medaļu šogad. Arī pērn Niks Podosinoviks izcīnīja 2 zelta medaļas.

Trīs medaļas šajā čempionātā izcīnīja arī Kristaps Kalniņš un Ieva Pope. Siguldietis Kristaps Kalniņš palika otrais vīriešu vienspēļu turnīrā, otrais jauktajās dubultspēlēs pāri ar Moniku Radovsku, trešais vīriešu dubultspēlēs pāri ar Didzi Gurecki. Savukārt Nīderlandē dzīvojošā Ieva Pope palika 2.vietā sieviešu dubultspēlēs pāri ar Annu Pumpuri, 3.vietā sieviešu vienspēlēs, kā arī 3.vietā jauktajās dubultspēlēs pāri ar Niku Podosinoviku.

Latvijas čempionāts 2017.gadā notika Talsos, 4. un 5.februārī, pulcējot 90 Latvijas spēcīgākos badmintona spēlētājus no Liepājas, Ventspils, Jelgavas, Ozolniekiem, Baložiem, Salaspils, Siguldas, Cēsim, Valmieras, Valkas, Rīgas un Talsiem. Latvijas čempionātu atklāja Talsu novada domes priekšsēdētājs Aivars Lācarus, un tāpāt kā pērn Valkā, čempionāta dalībnieki, atklājot čempionātu, nodziedāja Latvijas himnu.

8 spēles no Talsiem tiešraidē translēja Sportacentrs TV. Šogad pirmo reizi visi pusfināli un spēles par medaļām notika uz badmintona paklāja, un šīs spēles tiesāja paaugstinājuma tiesneši. "Venden" bija visiem dalībniekiem sarūpējis ūdeni, "NOO Cepeškungs" garšīgās desiņas, "Tukuma piens" piedāvāja degustēt proteīna jogurtus un biezpiena sieriņus, savukārt "Mediju nams" bija sarūpējis žurnālus un avīzes, lai sacensību dalībniekiem būtu ko darīt spēļu starplaikā.

Latvijas čempionāta badmintonā 2017.gadā rezultāti:
Sieviešu dubultspēles: 1.vietā Monika Radovska & Jekaterina Romanova, 2.vietā Ieva Pope & Anna Pumpure, 3.vietā Una Berga & Liāna Lenceviča.
Jauktās dubultspēles: 1.vietā Guntis Lavrinovičs & Katja Romanova, 2.vietā Kristaps Kalniņš & Monika Radovska, 3.vietā Niks Podosinoviks & Ieva Pope.
Vīriešu dubultspēlēs: 1.vietā Niks Podosinoviks & Reinis Sefers, 2.vietā Guntis Lavrinovičs & Karlis Vidass, 3.vietā Kristaps Kalniņš & Didzis Gureckis.
Sieviešu vienspēlēs: 1.vietā Monika Radovska, 2.vietā Una Berga, 3.vietā Ieva Pope.
Vīriešu vienspēles: 1.vietā Niks Podosinoviks. 2.vietā Kristaps Kalniņš, 3.vietā Andis Bērziņš.

Tags

Badmintons
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form